https://telegram.me/empireoflies

دسته گُلی که «BBC» به جنایتکاران ارتش نیجریه داد!

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: بخش فارسی شبکه دولتی انگلیس “بی بی سی” (BBCPersian) پس از دو روز سکوت درباره حمله خونبار به حسینیه بقیه الله شهر زاریا در نیجریه، که منجر به کشتار گسترده شیعیان و مجروح و بازداشت شدن آیت‌الله “شیخ ابراهیم الزکزاکی” (رهبر جنبش اسلامی نیجریه و شیعیان این کشور) و همسر و فرزندش شد، در گزارش های جانبدارانه به حمایت از رفتار ضدانسانی ارتش نیجریه پرداخت.

“علی صدر زاده” تحلیل‌گر مسائل جهان عرب در گفتگو با بخش فارسی تلویزیون سلطنتی انگلیس با مرتبط خواندن جنبش اسلامی شیعه و آیت‌الله زکزاکی نیجریه با جمهوری اسلامی ایران، گفت: حادثه اخیر در حالی اتفاق افتاده است که پیش از این بوکوحرام در این کشور اقدامات تروریستی انجام می داد، اما اینبار شیعیان جنبش اسلامی با حمله به اتومبیل فرمانده ارتش نیجریه، از سوی دولت اسلامی این کشور، پاسخ دریافت کرده اند.

وی که در این گفتگو چندین بار بر اسلامی بودن دولت نیجریه و همچنین مسلمان بودن رئیس جمهور این کشور تاکید داشت، می‌کوشید تا اقدامات جنایتکارنه ارتش این کشور علیه شیعیان را توجیه کند.

کارشناس بخش خبری بی بی سی فارسی آیت الله ابراهیم زکزاکی را دست نشانده جمهوری اسلامی خواند و گفت: آقای زکزاکی چندین بار به ایران سفر کرده و جنبش اسلامی شیعیان در نیجریه می خواهد همان رابطه ای را با ایران داشته باشد، که حزب الله لبنان با ایران دارد.

سند بی بی سی

وی با تکرار ادعای کذب ارتش نیجریه مبنی بر درگیر شدن شیعیان نیجریه با ارتش این کشور، گفت: جنبش اسلامی شیعیان در نیجریه با الگوی گروه “بوکوحرام” اقدام به مقابله با دولت این کشور می پردازد!

صدرزاده افزود: جنبش اسلامی نیجریه سعی می کند تا با قدرت گرفتن نظامی، مثل حزب الله لبنان، برنامه های خود را پیش ببرد و با توجه به حمایت های ایران از جنبش اسلامی شیعیان، در آینده شاهد برخوردهای بیشتری در نیجریه خواهیم بود.

وی با همسان‌سازی جنبش اسلامی و شیعیان نیجریه با گروه‌های تروریستی و تکفیری چون بوکوحرام، این تحلیل را ارئه می‌کند که حمله ارتش نیجریه به شیعیان و کشتار وسیع آنان، عملی مشروع و در راستای مبارزه با افراطی‌گری و تروریسم در این کشور می‌باشد.

اما بخش فارسی رادیو بی بی سی نیز در این باره با “مهدی خلجی” پژوهشگر مؤسسۀ «واشنگتن برای سیاست خاورمیانه» گفتگویی انجام داد تا به مسئله “نفوذ استراتژیک جمهوری اسلامی ایران در آفریقا” بپردازد.

مهدی خلجی در این گفتگو از تلاش جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد و تقویت شبکه های مذهبی برای منافع ایدئولوژیک و صدور انقلاب به دیگر کشورها می‌گوید.

وی بر این باور است که سازمان هایی برای این امر چون دانشگاه المصطفی (جامعه المصطفی العالمیه)، حوزه علمیه قم و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، درایران تاسیس شده تا در راستای تحقق این اهداف به تربیت نیروهای انقلابی در دیگر کشورها و فعالیت‌های فرهنگی بپردازند.

سند بی بی سی

سخنان خلجی حاکی از اعتراف به حقیقتی است که انقلاب اسلامی بدون نیاز به اقدامات سخت و با استفاده از منطق محکم و خدشه ناپذیر اسلامی و ضد استکباری خود در بین ملت‌ها و آزادگان جهان محبوبیت کسب کرد و توانسته است جمعیت بسیاری را با بینش اسلامی خود همراه کند.

اما ربط دادن اقدامات  فرهنگی (نرم) جمهوری اسلامی -که به منظور آگاهی بخشی به مردم دنیا و روشنگری نسبت به سیاست‌های تفرقه افکنانه، استکباری و استعماری غرب و دست‌نشاندگان آنان در دیگر کشورها است- با اقدامات وحشیانه، تروریستی و غیرانسانی، همان هدفی است که بی‌بی‌سی و دیگر رسانه‌های دولت‌های غربی آن را دنبال می‌کنند.

حمله و کشتار شیعیان نیجریه و بازداشت رهبر شیعیان این کشور که بر اساس برخی اخبار و اسناد منتشر شده با هدایت و حمایت‌های کشورهای غربی و برخی حکام عربی صورت گرفته است، تقابل سخت و وحشیانه با مردمی است که با منطق ناب اسلامی توانسته اند بیداری و امید را در دل مردم مستضعف نیجریه ایجاد کنند.

طبیعی است تکرار تجربه انقلاب اسلامی و به حاکمیت رسیدن تشیّع سیاسی در ایران، که منافع شیطانی مستکبران را با چالش‌های جدی مواجه کرده است، از سوی سران غرب، رژیم صهیونیستی و حکام دست‌نشانده عربی آنان با واکنش‌های غیرانسانی چون کشتار شیعیان نیجریه مواجه گردد.

طبق گزارشی که اخیرا در رسانه ها منتشر شده است، عربستان سعودی در سال ۱۳۹۰ طی نامه‌ای به دولت نیجریه نسبت به گسترش تشیّع در نیجریه تذکر و هشدار داده بود. در همین رابطه و بر اساس گزارش شبکه “العربیه” (Alarabiya) امروز “محمد بن سلمان” ولیعهد سعودی اعلام کرد که هدف از ائتلاف نظامی که به رهبری سعودی برای مبارزه با تروریسم تشکیل شده است، مبارزه با همه گروه های تروریستی است نه تنها داعش!

نامه عربستان به نیجریه

این در حالی است که دولت نیجریه در این ائتلاف نظامی حضور داشته و سخنان امروز ولیعهد سعودی و گزارش معنادار بی بی سی با حوادث خونبار نیجریه و ادعای دروغ ارتش این کشور (حمله به کاروان فرمانده ستاد ارتش نیجریه از سوی حامیان آیت الله زکزاکی) بی ربط نمی‌تواند باشد.

در این شرایط است که ادعای بی طرفی و صداقت رسانه‌های غربی چون بی بی سی محک می‌خورد. ادعاهایی که بارها در جانبداری این شبکه انگلیسی از رژیم صهیونیستی، القاعده، داعش، آل سعود، آل خلیفه و دیگر ظالمان و جنایتکاران جهان و نادیده گرفتن جان انسان‌های مظلوم، به چالش اساسی کشیده شده است.

ویدیو/ بی بی سی با جانبدارانی از ارتش حوادث خونبار نیجریه را گزارش می‌کند

لینک دانلود

انتهای پیام/جام نیوز

بی بی سی پس از دو روز سکوت درباره حمله خونبار به شیعیان نیجریه، گزارش های جانبدارانه را به حمایت از رفتار ضدانسانی ارتش این کشور منتشر کرد و به اتهام زنی به جمهوری اسلامی ایران پرداخت.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme