https://telegram.me/empireoflies
مرکز اسلامی هامبورگ با قدمتی شصت ساله ، این روزها در حالی دستخوش تغییرات مدیریت می شود که به ضرس قاطع می توان ادعا کرد که به اندازه تمام تاریخچه این مرکز اقدامات تاثیر گذار و مهم در طی هشت سال گذشته انجام شده است.

۱۲ سال تبلیغ شیعه در قلب اروپا

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغمرکز اسلامی هامبورگ با قدمتی شصت ساله، این روزها در حالی دستخوش تغییرات مدیریت می شود که به ضرس قاطع می توان ادعا کرد که به اندازه تمام تاریخچه این مرکز اقدامات تاثیر گذار و مهم در طی هشت سال گذشته انجام شده است.

این مرکز که به دستور حضرت آیت الله العظمی بروجردی در حاشیه دریاچه الستر هامبورگ بنا شده شامل چهار بخش اصلی است:

۱- مسجد امام علی (ع)
۲- مرکز اسلامی هامبورگ
۳- آکادمی اسلامی آلمان
۴- حوز علمیه هامبورگ

آیت الله دکتر رمضانی، امام جمعه پیشین کرج و عضو مجلس خبرگان رهبری و رئیس مرکز اسلامی هامبورگ پس از هشت سال ریاست مرکز اسلامی هامبورگ و پس از دوازده سال از حضور و فعالیت شبانه روزی تبلیغی در قلب اروپا به زودی عازم کشور عزیزمان ایران می شود و این در حالیست که دشمنان شیعه به خصوص وهابی های سعودی که دل خوشی از اقدامات نامبرده در طی یک دهه گذشته نداشته اند، تمام هم و غم خود را در طی روزهای اخیر مصروف تولید و نشر اکاذیبی کرده اند که بطلان آنها نیاز به هیچ استدلالی جز زندگی ساده و بی آلایش و پاکدستانه دکتر رمضانی در مناصب مختلف ندارد.

در همین زمینه،حجه الاسلام و المسلمین دکتر ترابی، رئیس حوزه علمیه هامبورگ و از شاگردان آیت الله رمضانی درباره خدمات و اقدامات این مرکز طی سالیان گذشته به خبرنگار ما گفت: آیت الله رمضانی را باید جزء معدود علمای شیعه ای به شمار آورد که به پاپ نامه نوشت و پاپ نیز پاسخی در خور به مطالب ایشان داده و بابی جدید در مسیر تعاملات بین ادیان به خصوص اسلام و مسیحیت باز شد و از همین رو بود که رئیس مرکز اسلامی هامبورگ به عنوان رئیس هیات علمای اتحادیه مراکز شیعه در آلمان و ریاست اتحادیه اروپایی علما برگزیده شدند تا این هیات ها بتوانند استفاده مناسبی از مقبولیت و ظرفیت آیت الله رمضانی درمیان دیگر ادیان بنمایند.

به گفته دکتر ترابی، در مسجد امام علی (ع) در اقدامی بی سابقه هر ساله در موسم عید فطر و قربان ، قریب به سه هزار نفر از مسلمانان برای اقامه نماز جماعت شرکت می کنند و در شبهای قدر نیز این مسجد بزرگ مملو از مسلمانانی می شود که به قصد احیا بدان جا سفر کرده اند و در اتفاقی جالب، طی سالهای اخیر هر ساله حدود سیصد جوان اروپایی برای اعتکاف به این مسجد مراجعه کرده اند.

رئیس حوزه علمیه هامبورگ درباره اصلی ترین فعالیت آیت الله رمضانی یعنی مرکز اسلامی هامبورگ چنین اضافه نمود: مهمترین اتفاق در این مرکز آمار فزاینده و رو به رشد تشرف یافتگان به دین مبین اسلام است که هر سال بیشتر از سال قبل شده و در کنار آن برگزاری سمینار های مختلف از جمله سمینار وحدت اسلامی، سمینار حج، سمینار بزرگداشت اندیشمندان اسلامی و اعزام مبلغ و سخنران و ارتباط با مسلمانان اروپا و جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی و حضور و کمک در پیشآمدهای ناگواری چون بلایای طبیعی و حوادث تروریستی و … سبب شده تا اسلام رحمانی به بهترین نحو در قلب اروپا به نمایش گذارده شود. ارتباط با مدارس آلمانی و تبیین دین اسلام برای دانش آموزان و ارتباط وثیق با دیگر مراکز اسلامی و تبلیغی در سطح جهان و فعالیت سایت مرکز به عنوان مرجعی کم نظیر برای اطلاع رسانی و تبلیغ دین مبین اسلام از دیگر مواردی مهمیست که به عنوان اولویت این مرکز در طی سالیان گذشته مورد توجه قرار گرفته است.

همچنین به گفته دکتر ترابی که ریاست آکادمی علوم اسلامی آلمان را نیز بر عهده دارند: این آکادمی با داشتن ۵ هزار کتاب در زمینه های مختلف ادیان و عرفان و مذاهب و جزوات و بروشورهای بسیار زیاد در موضوعات مبتلا به و شبهات جدید التاسیس به عنوان مرجعی جهت زدودن پیرایه ها از چهره اسلام ناب محمدی در مرکز اسلامی هامبورگ فعالیت می کند.

همچنین چاپ و انتشار نشریات مختلف تخصصی و عمومی برای بزرگسالان و کودکان و جوانان از دیگر فعالیت های بسیار مهم تبلیغی ، ترویجی این آکادمی است که به خصوص در پنج سال اخیر روند فزاینده ای به خود گرفته است.

جالب توجه ترین رخداد در مرکز اسلامی هامبورگ فعالیت حوزه علمیه ایست که به همت آیت الله رمضانی در سال ۲۰۱۳ تاسیس و با پنج طلبه آغاز به کار کرده و تا کنون این تعداد به پنجاه طلبه رسیده است و تمامی این طلبه های اروپایی در بدو ورود بایستی زبان فارسی را آموخته و سپس به یادگیری علوم اسلامی مشغول شوند.

نکته شایان ذکر اینکه این حوزه علمیه تنها حوزه شبانه روزی و تمام وقت در قلب اروپاست که علاوه بر تامین امام برای مساجد و مراکز اسلامی اروپا، به نوعی در حال تبدیل شدن به مرجعیت علمی و دینی اسلامی در اروپاست.

باید خاطر نشان کرد، این اقدامات که تنها به گوشه ای از آنها اشاره گردید در طی سالیان گذشته دشمنان انقلاب و شیعه را به گونه ای نسبت به رئیس مرکز اسلامی هامبورگ تحریک و برانگیخته که از هیچ حرکتی برای تخریب و صدمه زدن به آیت الله رمضانی فروگذار نکرده اند و در آخرین اقدام نیز، اقدام هماهنگ و یک پارچه برخی عوامل ضد انقلاب و ضد شیعه در شایعه سازی و تخریب جایگاه ایشان در دستور کار قرار گرفت که در ادامه دیگر فعالیت های تخریبی گذشته ارزیابی و تحلیل می شود.

انتهای پیام/تابناک

مرکز اسلامی هامبورگ با قدمتی شصت ساله ، این روزها در حالی دستخوش تغییرات مدیریت می شود که به ضرس قاطع می توان ادعا کرد که به اندازه تمام تاریخچه این مرکز اقدامات تاثیر گذار و مهم در طی هشت سال گذشته انجام شده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme