https://telegram.me/empireoflies

گفتگوی بهزاد بلور و شاهین نجفی بر سر ابتذال BBC

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغیکی از چهره‌های لمپنی که در بی‌بی‌سی فارسی حضور دارد و به دلیل شخصیت مبتذل و اباحه گونه خود هیچ گاه در این رسانه پیشرفت نکرده و همچنان به امورات حاشیه‌ای مشغول است بهزاد بلور است.

بهزاد بلور که در میان خود اهالی بی‌بی‌سی هم چندان جدی گرفته نمی‌شود، بیشتر همانند یک جوک است تا یک آدم حرفه‌ای. در اوایل دهه شصت برای فرار از سربازی و عدم اعزام به جبهه راهی لندن و جذب سرویس‌های اطلاعاتی شد. در حقیقت بهزاد بلور چهره لمپن بی‌بی‌سی فارسی است. تمرکز کاری وی بر روی سبک زندگی آمریکایی است.

وی در دوران فعالیت خود در رادیو بی‌بی‌سی پیش از تأسیس تلویزیون فارسی توسط این شبکه در برنامه روز هفتم خود به شدت سعی داشت تا موسیقی‌هایی را که به‌هیچ‌وجه مطابق با فرهنگ و ذائقه مخاطب فارسی نبودند ترویج نماید.

مدت‌ها مجری برنامه «روز هفتم» در رادیو بی‌بی‌سی فارسی بود که ترانه‌های درخواستی شنوندگان را پخش می‌کرد و یا با خوانندگان فراری و لس‌آنجلسی مصاحبه می‌کرد. یکی دیگر از فعالیت‌های مهم وی در برنامه روز هفتم ترغیب جوانانم برای برگزاری میهمانی‌های شبانه و پارتی‌ها بود و در خیلی از برنامه‌های وی افرادی مست و یا قرص مصرف کرده با برنامه روز هفتم تماس می‌گرفتند و لحظاتی از پارتی خود را پخش می‌نمودند (البته بسیاری از این تماس‌ها ساختی بود و توسط خود کارکنان بی‌بی‌سی و در جهت القای زیاد بودن تعداد پارتی‌ها و مخاطبان صورت می‌گرفت) .

وی چندی پیش هم با برنامه مستقیم ته خط رادیو زمانه مصاحبه‌ای داشت که در این مصاحبه شخصیت حقیقی خود را افشا می‌کند و آن‌قدر کلمات رکیک و تجربه‌های مستهجن خود را بیان می‌کند که نهایتاً مجبور می‌شود قبل از پخش این برنامه با فشار بر روی کارگردان و تهیه کننده این مصاحبه چند بار آن را سانسور کند تا قابل پخش باشد ولی در همین اندازه‌ای هم که پخش شد از مباحث اروتیک و تخیل جنسی خود بارها گفت.

وی اخیراً در مصاحبه‌ای که با شاهین نجفی خواننده هتاک خارج نشین داشته از یکی از ترانه‌های وی که در خصوص ابتذال خبری در بی‌بی‌سی فارسی بوده تعریف نموده و گفته در این خصوص با وی به مصاحبه پرداخته و قرار است در آینده از این شبکه پخش شود.

شاهین نجفی که انتقادات مارکسیستی دارد چند سال پیش در خصوص پشت پرده بی بی سی فارسی ترانه‌ای را خواند که با استقبال مخاطبانش مواجه شد و از طرفی در مصاحبه‌ای که بهزاد بلور با یکی از بخش‌های رادیو زمانه داشت از خاطرات تلخ خود در تلویزیون بی‌بی‌سی گفت و بارها مدیران تلویزیون بی‌بی‌سی را افرادی دانست که از هنر و موسیقی اصلاً سر رشته‌ای ندارند و با به کاربردن الفاظ رکیک تلویزیون بی‌بی‌سی را در مقابل رادیو بی‌بی‌سی بسیار پست و حقیر دانست و گفت هنوز هم در این خصوص با مدیران تلویزیون که یک مشت افراد سیاسی هستند مشکل دارد و این مسائل هم چنان به قوت خود باقی است.

به نظر می‌رسد که هم‌صدایی بهزاد بلور با شاهین نجفی بر سر عقیده مشترکشان در خصوص ابتذال در شبکه بی‌بی‌سی آنها را بیشتر به هم نزدیک کند.

انتهای پیام/

 

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme