https://telegram.me/empireoflies

پشت‌پرده چراغ سبز آمریکا به رژیم کودک‌کُش سعودی برای «دستیابی به تسلیحات اتمی»

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغرژیم سعودی طی سال‌های اخیر بر حجم جنایت‌های خود بویژه در یمن و شرق سرزمین عربستان بصورت مستقیم و در عراق و سوریه و بحرین بصورت غیرمستقیم، افزوده است. گوشه‌ای از منطقه غرب آسیا نیست که ردپایی از شرارت و اقدامات تروریستی عناصر وابسته به رژیم آل سعود نباشد.

شرارت‌ورزی و مبادرت به تروریسم دولتی رژیم سعودی بویژه پس از قدرت گرفتن «محمد بن سلمان» به عنوان ولیعهد این رژیم، چند برابر شده است. بن‌سلمان به سبب اشتیاقش به نظامی‌گری و کشتار مردم مظلوم به «صدامک» معروف است.

قصد سعودی‌ها برای حرکت به سمت ساخت تسلیحات اتمی با حمایت آمریکا
حالا خبر رسیده که رژیم سعودی با انبانی از جنایت‌پیشگی و کشتار مردم مظلوم منطقه، با کمک آمریکایی‌ها قصد حرکت به سمت ساخت تسلیحات اتمی را دارد.

آنطور که کمیسیون نظارت مجلس نمایندگان آمریکا گزارش داده دولت «دونالد ترامپ» روند انتقال مواد بسیار حساس هسته‌ای به عربستان سعودی را سرعت بخشیده است.

گزارش کمیته نظارت مجلس نمایندگان آمریکا 
«الیجا کامینگز» رئیس دموکرات کمیته نظارت و اصلاح مجلس نمایندگان آمریکا اخیراً طی گزارشی ۲۴ صفحه‌ای، اعلام کرده است که چندین نفر از اعضای فعلی و سابق دولت ترامپ از جمله «جارد کوشنر» داماد و مشاور او و همچنین «مایکل فلین» مشاور اسبق امنیت ملی آمریکا، پروژه‌ای را پیش می‌برند که بر مبنای آن مواد و تجهیزات لازم جهت ساخت راکتور‌های هسته‌ای در اختیار عربستان سعودی قرار می‌گیرد.

در گزارش کمیسیون نظارت مجلس نمایندگان آمریکا قید شده که تلاش دولت ترامپ برای مجهز کردن عربستان سعودی به مواد و تجهیزات بسیار حساس هسته‌ای، ضریب اشاعه سلاح‌های اتمی در منطقه غرب آسیا را افزایش می‎دهد و موجب بی‌ثباتی این منطقه می‌شود.

علت استعفای مشاور سابق امنیت ملی آمریکا مشخص شد!
همچنین در گزارش مزبور آمده بود که انتقال مواد و تجهیزات بسیار حساس هسته‌ای از آمریکا به عربستان، حتی می‌تواند تهدیدی برای خود آمریکا باشد. ظاهرا یکی از دلایل استعفای «مک مستر» مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید، مخالفت او با تجهیز رژیم سعودی به مواد هسته‌ای حساس بوده است.

منع قانونی دولت ترامپ برای انتقال مواد هسته‌ای به ریاض
اما تلاش کاخ سفید برای انتقال مواد و تجهیزات فوق‌العاده حساس هسته‌ای به ریاض در شرایطی است که در این زمینه در داخل آمریکا منع قانونی وجود دارد.

اواخر آذرماه سال جاری در اوج ماجرای قتل خاشقجی توسط سعودی‌ها، قانونگذاران آمریکایی از دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه پیش‌نویس قانونی را ارائه کردند که به موجب آن امضای هر گونه توافقنامه هسته‌ای میان واشنگتن و ریاض منوط به تایید کنگره آمریکا می‌شود.

ردپای کمپانی‌های صهیونیستی در معامله اتمی واشنگتن – ریاض
در ماجرای تلاش رژیم آمریکا برای تجهیز سعودی‌ها به مواد و تجهیزات بسیار حساس هسته‌ای، ردپای شرکت‌های خصوصی وابسته به شخص ترامپ و داماد صهیونیست وی یعنی «جادر کوشنر» نیز نمایان است.

آنطور که واشنگتن‌پست در همین زمینه گزارش داده است، شرکت «واشنگتن هاوس الکتریک» از زیرمجموعه‌های «شرکت سرمایه‌گذاری بروکفیلد» وابسته به «جارد کوشنر» از معامله اتمی با رژیم سعودی، سود سرشاری به جیب می‌زنند.

افشاء تصاویر ماهواره‌ای از کارخانه موشک‌سازی سعودی 
اما انتشار تصاویر ماهواره‌ای از کارخانه موشک‌سازی عربستان که درتاریخ ۴ بهمن ۹۷ توسط روزنامه آمریکایی واشنگتن پست، افشاء شد، نگرانی افکار عمومی جهانیان از حرکت رژیم سعودی به ساخت تسلیحات اتمی را به موازات تلاش رژیم آمریکا برای تجهیز ریاض به مواد بسیار حساس هسته‌ای، دوچندان کرده است.

آنطور که در گزارش واشنگتن پست به تاریخ ۴ بهمن ۹۷ آمده بود، سعودی‌ها در حال ساخت و توسعه یک کارخانه موشکی در منطقه «الوطح» واقع در جنوب غربی ریاض هستند؛ کارخانه‌ای که به اعتقاد تحلیلگران واشنگتن پست نشان‌دهنده میل سعودی‌ها به دستیابی به تسلیحات اتمی است.

آمریکا بزرگترین تجهیزکننده و تامین‌کننده تسلیحاتی آل‌سعود
اما حمایت تسلیحاتی آمریکا از رژیم سعودی تنها به تجهیز این رژیم به مواد و تجهیزات بسیار حساس هسته‌ای – که احتمالا مقدمه ساخت تسلیحات اتمی از سوی سعودی‌های متجاوز خواهد بود- منحصر نمی‌شود، بلکه آمریکا بزرگترین تجهیزکننده و تامین‌کننده تسلیحاتی آل‌سعود است؛ ارزش مبادلات تسلیحاتی میان واشنگتن و ریاض از حد متعارف بین‌المللی فراتر رفته است.

دونالد ترامپ رئیس‌ رژیم آمریکا اردیبهشت ۹۶ در جریان سفر به ریاض، قراردادی ۵۰۰ میلیارد دلاری با سعودی‌ها منعقد کرد که ۳۰۰ میلیارددلار آن به فروش جنگ افزار و تسلیحات اختصاص داشت. این قرارداد که شامل موشک‌های «تاد» و تانک «ام ۱۰۹» و سایر اقلام نظامی بود، رکورد فروش سلاح به یک کشور توسط آمریکا را شکست.

کشتار کودکان یمنی با بمب‌های آمریکایی
تسلیحات و جنگ افزار‌های میلیارد دلاری که سعودی‌ها از آمریکا می‌خرند مستقیما برای کشتار کودکان و غیرنظامیان یمنی بکار می‌رود. روز پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷، رژیم سعودی یک اتوبوس حامل ۴۰ دانش آموز دبستانی یمنی بین ۶ تا ۱۱ ساله را با بمب ۲۲۷ کیلوگرمی از نوع MK ۸۲ ساخته شرکت آمریکایی «لاکهید مارتین» هدف قرار داد که در جریان این حمله وحشیانه، همه سرنشینان اتوبوس از جمله آن ۴۰ کودک معصوم، جان باختند.

حالا فرض کنید این کودک‌کشان سعودی، علاوه بر بمب‌های ۲۲۷ کیلوگرمی آمریکایی، با چراغ سبز و کمک واشنگتن به تسلیخات اتمی هم مجهز شوند!

انتهای پیام/میزان

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme