https://telegram.me/empireoflies

پروپاگاندای رسانه‌ای غرب؛ بستری برای لشگرکشی به کشورها

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: داستان فیلم «المپیوس سقوط کرده است» درباره یک گروه تروریستی اهل کره شمالی بوده که به کاخ سفید حمله می کنند و موفق می شوند تمام نگهبانان و محافظان کاخ را از پای در آورند.

در بسیاری از ساخته های سینمای هالیوود و براساس کدگذاری های مشخصی که از سوی سران صهیونیستی بنا شده است، شاهد تقابل میان کاراکترهای شر مانند گروه های تروریستی از راسته ای شرقی با پرسوناژهایی مثبت و طالب صلح و در جایگاه غربی هستیم که آن گروه در پی ایجاد حادثه محرک و تغییر فضای آرام به موجی متلاطم در فیلمنامه بوده و گروه غربی در پرده دوم فیلمنامه و در مرحله کشمکش ها در قالبی ناجی وار توسط نویسنده و فیلمساز قرار می گیرند که البته حکمی مشخص از سوی متولیان سردمدار غربی برای تولید این گونه آثار دارند. از جمله فیلم هایی که جهان توصیفی خود را چنین برافراشته است، فیلم «المپیوس سقوط کرده است» ساخته آنتونی فوکوآ در سال ۲۰۱۳ بوده که خام دستی های فیلمساز و شعار زدگی های بیرون زده از درون فیلمنامه، اثر را به موجی از بیانیه های تصویری تبدیل کرده است، جایی که تفکرات غربی ها در خلال روایتی هسته ای و موضع گیری در برابر شرقی ها عیان می گردد و آن جا مهم جلوه می کند که هالیوودسازان در پس زمینه تولید این فیلم و آثاری این چنینی به دنبال تعبیه شرایطی تروریستی، غارت گر و زیر سلطه برای کشورهای شرقی هستند!

داستان فیلم «المپیوس سقوط کرده است» درباره یک گروه تروریستی اهل کره شمالی بوده که به کاخ سفید حمله می کنند و موفق می شوند تمام نگهبانان و محافظان کاخ را از پای در آورند. این گروه در این مسیر غارتگری، رئیس جمهور و سایر مقامات بلند مرتبه آمریکا را به گروگان می گیرند. در این میان مسیر عنوان شده درباره ظهور قهرمانی از جنس غربی برای از میان بردن شرارت و ایجاد بستری آرامش بخش در این فیلم از راه می رسد که یک مامور امنیتی به نام مایک بانینگ (جرارد باتلر) بوده که به مقابله با تروریست ها بر می خیزد. او ابتدا جان فرزند رئیس جمهور را نجات می دهد و سپس به مقابله و از میان بردن گروه متجاوز دست می زند و انواع صحنه های اکشن و جذاب نزد بیننده همچون جریان شعبده گری از جنس هالیوودی است که تنها سر و صدا داشته و هیچ عمقی بر آن متصور نیست.

در این میان خواسته کره ای ها هم از آمریکایی ها جالب توجه می باشد، چرا که آن ها خواهان خارج شدن نیروهای آمریکایی از شبه جزیره کره و تشکیل کره متحد هستند و خواسته دیگرشان دست یابی به کد امنیتی موشک های هسته ای آمریکایی است، گویی خواست آدمیان و هر نوع نگاه سیاسی در جهان باید از سوی کدخدای فرضی غربی ها گذر نماید! از سویی طبق نگاه سازندگان فیلم «المپیوس سقوط کرده است»، هدف کره ای ها این بوده که پس از دستیابی به این بمب ها، شرایط نابودی آمریکا را فراهم ساخته و سرزمین آمریکا را با خاک یکسان کنند و این همان نگاه خیال پردازانه سران غربی است که موجب ایجاد جهانی ناامن و انواع لشگرکشی به کشورهای مظلوم شده است.

در فیلم «المپیوس سقوط کرده است» باز هم شاید فریب کاری هالیوود مبنی بر وجود منجیانی غربی در جایگاه قهرمانانی واقعی هستیم که با پروپاگاندای خود به دنبال نمایشی قابل باور برای تماشاگران هستند. از طرفی میزان خشونت موجود در اثر تماشای آن را به نقطه ای ناراستا از لحاظ روانی برای مخاطب تبدیل می کند و بخش اکشن فیلم ادامه یافته همان جریانی است که اکثر اکشن های رده ب هالیوود دنبال می کنند. آن چه پیدا است استراتژی هالیوودی ها برای ارائه جهانی ناامن از سوی مردمان مشرق زمین و ناجی بودن قهرمانانی غربی بازها در سینمای هالیوود تکرار شده و مسیر دروغینی را وارد ذهن بینندگان کرده است. از سوی اشکالات بسیار اثر به دلیل ناتوانی کارگردانی چون آنتوان فوکوآ بوده که پیش از این وقتی فیلم «شاه آرتور» را با درجه R ساخت، متحمل برش ها و حذف های زیادی شد تا به درجه ی PG-13 برسد و قابلیت پخش بیابد! از این رو فیلم «المپیوس سقوط کرده است» همچنان در مسیر دروغ پردازانه غربی ها و براساس موارد دیکته شده از سوی سران صهیونیستی هالیوود عمل می کند و نمی توان از آن انتظار سینمایی استاندارد را داشت!

منبع:سراج۲۴

انتهای پیام/

داستان فیلم «المپیوس سقوط کرده است» درباره یک گروه تروریستی اهل کره شمالی بوده که به کاخ سفید حمله می کنند و موفق می شوند تمام نگهبانان و محافظان کاخ را از پای در آورند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme