https://telegram.me/empireoflies
براساس گزارش پلیس کشور هلند، در شب "جمعه سیاه" در این کشور ۳ نفر بر اثر حمله با چاقو راهی بیمارستان شدند! در این شب تاکنون ۱۱ نفر جان خود را در آمریکا از دست داده‌اند؛ چرا در این شب مردم کشورهای غربی به افرادی "وحشی" تبدیل می‌شوند؟!

وقتی مردم کشورهای غربی به افرادی “وحشی” تبدیل می‌شوند!/ “جمعه سیاه” در هلند ۳ مجروح به‌جای گذاشت + تصاویر

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغبه گزارش پلیس کشور هلند، در شب “جمعه سیاه” ۳ نفر در این کشور بر اثر حمله با چاقو در فروشگاهی در شهر لاهه هلند، راهی بیمارستان شدند!

پایگاه خبری “cbs” در گزارشی نوشت که این حادثه داخل فروشگاهی در “خلیج هادسون” اتفاق افتاده است؛ مظنون که فردی ۴۵ساله است، بعد از حمله با چاقو متواری شده است.

این رویداد نخستین مرتبه نیست که در “جمعه سیاه” یا “black friday” اتفاق می‌افتد؛ این حملات در سالهای گذشته نیز در این شب اتفاق افتاده و افرادی جان خود را از دست داده‌ یا زخمی شده‌اند.

 سایت “black friday Death Count” در مطلبی به افراد کشته‌شده و زخمی‌شده در این شب پرداخته است؛ این سایت آمار و ارقام کشته‌ها و مصدومان را از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۸ مورد بررسی قرار داده‌ است.

این بررسی فقط مختص به کشور آمریکا است و دیگر اتفاقات کشورهای جهان را نادیده گرفته است.

 بر اساس آمار ارائه‌شده، در طول ۱۲ سال تعداد ۴۴ واقعه جداگانه مربوط به “جمعه سیاه” در کشور آمریکا رخ داده است؛ این وقایع خشونت‌آمیز تاکنون منجر به کشته شدن ۱۱ نفر و زخمی شدن ۱۰۸ نفر در ایالت‌های مختلف این کشور شده‌ است.

بر اساس این آمار، به‌طور میانگین تعداد یک کشته و ۹ زخمی در این شب به مراکز اورژانس آمریکا گزارش می‌شود؛ این موارد تنها بخشی از آمارهای رسمی گزارش‌شده از مراکز درمانی است و برخی اتفاقات گزارش‌نشده، مورد بررسی قرار نگرفته است.

دو ایالت “نیویورک” و “تگزاس”، بیشترین حوادث را نسبت به دیگر ایالت‌ها در شب جمعه سیاه تجربه کرده‌اند.

قاره آمریکا ,

قاره آمریکا ,

قاره آمریکا ,

اکثر حوادث “جمعه سیاه” (۶۹ درصد)، داخل فروشگاه‌های خرده‌فروشی رخ می‌دهد؛ جایی که تنش می‌تواند زیاد باشد زیرا خریداران بر سر عرضه کالا با یکدیگر درگیر می‌شوند! حدود ۲۰ درصد از حوادث در فروشگاه‌های بزرگ رخ می‌دهد و ۱۱ درصد دیگر در خارج از فروشگاه‌ها و به‌هنگام ورود اتفاق می‌افتد.

پایگاه خبری “the hustle” در گزارشی می‌نویسد ۷۰ درصد حوادث منجرشده به مرگ‌ومیر مربوط به “جمعه سیاه”، در بزرگترین خرده‌فروشی آجر و سیمان (والمارت) رخ داده است؛ والمارت ۳٫۴ درصد از کل تجمعات جمعه سیاه را در آمریکا شامل می‌شود.

این پایگاه خبری علت این اتفاقات را “فروش کلیشه‌ای اشتباه” بیان می‌کند؛ بر اساس توضیحات “the hustle”، در این شیوه فروش با توجه به تخفیف‌های گسترده و کمی تعداد محصولات نسبت به خریداران، افراد برای دستیابی به اجناس مورد نیاز و حتی غیر مورد نیاز خود با یکدیگر به نزاع می‌پردازند.

برای مثال در سال ۲۰۰۶، یک مرکز خرید در کالیفرنیای جنوبی تصمیم گرفت ۵۰۰ گواهی هدیه را از پشت‌بام این فروشگاه برای جمعیت ۲۰۰۰نفری پرتاب کند؛ ازدحام جمعیت و درگیری برای به‌دست آوردن این گواهی‌ها منجر به حادثه شد؛ در این حادثه یک نفر جان خود را از دست داد و ۱۰ نفر دیگر مجروح شدند.

 در برخی از این اختلافات، درگیری‌ها شدت پیدا می‌کند و به درگیری مسلحانه نیز ختم می‌شود؛ در کالیفرنیا دو مرد پس از درگیری در یک فروشگاه اسباب‌بازی، به‌روی یکدیگر اسلحه کشیدند و یک نفر از آنها به‌شدت مجروح شد؛ در اتفاق دیگری در سال ۲۰۱۱ در تگزاس، یک مرد پس از ورود به درگیری در فروشگاه والمارت، به‌ضرب گلوله کشته شد!

 اما علت این امر چیست؟ چرا در این شب مردم آمریکا با وجود یک معامله خوب، از لحاظ رفتاری به افرادی وحشی تبدیل می‌شوند؟!

“شارون لنون” استاد دانشگاه “ایندیانا” در نتایج مطالعه خود بر رفتار خریداران در “جمعه سیاه”، توضیح می‌دهد که این نحوه رفتار (عجله و تندخویی) از احساس «نابرابری» ناشی می‌شود.

همان‌طور که او توضیح می‌دهد، وقتی به یک فروشگاه می‌رویم، انتظار معامله‌ای “عادلانه” را داریم؛ ما پول را پرداخت می‌کنیم، فروشنده کالا را تحویل می‌دهد؛ اما در “جمعه سیاه” این منطق از بین می‌رود و معامله به‌گونه‌ای پیش می‌رود که افراد هرچه کمتر خرید کنند بیشتر ضرر کرده‌اند! پس برای به‌دست آوردن کالای بیشتر رفتار “تمدنی” خود را کنار می‌گذارند!

قاره آمریکا ,

قاره آمریکا ,

قاره آمریکا ,

قاره آمریکا ,

انتهای پیام/تسنیم

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme