https://telegram.me/empireoflies
بعد از سقوط شهر رقه سوریه ورزشگاه این شهر به زندان داعش تبدیل شده بود.

وحشت عریان در «زندان مرگ» داعش+تصاویر

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ“زندان مرگ” نام مکانی است که داعش بعد از سقوط شهر رقه با تغییر وضعیت یک ورزشگاه ایجاد کرد.

بر اساس گزارش skynews، در داخل این مجتمع وسیع هزاران نفر به طور همزمان نگهداری می‌شدند.

اینجا استادیوم اصلی فوتبال شهر رقه است جایی که سالها شاهد جشن و شادی علاقه‌مندان به فوتبال بوده امروز بعد از بازپس‌گیری این شهر و بیرون رانده شدن تروریست های داعش ‌شاهد جشن پیروزی نیروهای مردمی و ارتش سوریه بود.

آنها در حال حاضر برای برگزاری جشن پیروزی در این مکان حضور دارند اما در سراسر دوران وحشت حکومت تروریستی داعش، نماد و مترادف با مرگ بود.

به‌ندرت مردم عادی را در این مکان می‌توان دید و اغلب سربازانی هستند که بعدت از روزها تلاش توانستند شهری را که پایتخت حکومت مجعول داعش نام گرفته بود از وجود منحوس داعشیان پاک کنند.

خبرنگار اسکای می‌نویسد:”وحشت محض را در راهرویی می‌توان احساس کرد که تعدادی از سربازان مرا با خودشان به آنجا بردند.”

بخش نخست زندان به زنان اختصاص داشت و بخش‌های دیگر به زندانیان مرد اختصاص داده شده بود.

به گفته سربازان ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ زندانی در این مکان نگهداری می‌شدند.

سلول‌های این به اصطلاح زندان، اندازه‌های مختلفی داشت و بعضی از آنها برای دسته بندی زندانیان و برخی برای شکنجه آنها تغییر وضعیت داده شده بود.

در یکی از اتاق‌ها که به گفته سربازان “اتاق شکنجه” زندان بود هنوز آثار ضرب و جرح مشاهده می‌شد؛ دو تخت فنری فلزی برای اتصال برق به بدن زندانیان هنوز در گوشه ای از این اتاق دیده می‌شد و تکه‌هایی از بدن‌های متلاشی‌شده و خون لخته‌شده روی دیوارها و کف اتاق به وفور قابل مشاهده بود.

“استوارت رمزی”(Stuart Ramsay) خبرنگار اسکای می‌افزاید:”در بعضی از سلول‌ها پیام‌های دیوارنوشت برخی محکومین و برخی از نیروهای داعش به چشم می‌خورد؛ اسامی حکایت از حضور افرادی از کشورهای مختلف می‌کند و در میان آنها نام “ابوسعید بریتانیایی” بیش از همه خودنمایی می‌کند.”

او پیش از پیوستن به داعش در یکی از سوپرمارکت‌های زنجیره ای موریسون به عنوان نگهبان امنیتی مشغول به کار بود و در سال ۲۰۱۴ با سفر به سوریه به نیروهای داعش پیوست.

در ادامه بازدید از زندان به اتاقی می‌رسیم که در آن قلاب‌های فلزی از سقف آویخته شده و به احتمال زیاد محلی برای شلاق زدن زندانیانی بود که فریاد دردمندانه آنها از سلول‌های تاریک و کثیف عبور می‌کرد و به آسمان ورزشگاه می‌رسید.

“رمزی” در پایان گزارش خود می‌نویسد:”این بدترین مکانی بود که من در طول زندگیم دیده بودم؛ وحشتناک‌ترین زندان داعش که «زندان مرگ» لقب گرفته بود.”

انتهای پیام/تسنیم

بعد از سقوط شهر رقه سوریه ورزشگاه این شهر به زندان داعش تبدیل شده بود.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme