https://telegram.me/empireoflies

موسسه‎ای برای پشتیبانی مالی ضد انقلاب

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: موسسه «توانا» یکی از ده‌ها شبکه و موسساتی است که با هدف راهبردی پشتیبانی اخلاقی و آموزشی از جریان تهاجم فرهنگی و جنبش‌های اوپوزیسیون در داخل ایران و تضعیف رژیم جمهوری اسلامی با بودجه مستقیم حکومت آمریکا در حال فعالیت است.

تا چندی پیش در گوشه سمت چپ وب‌سایت «بالاترین» تبلیغ سیاه رنگ و بزرگی با عنوان “توانا آموزشکده جامعه مدنی ایران” به چشم می‌خورد.در وب‌سایت موسسه براندازی «توانا» و در بخش «درباره ما» آن به وضوح نوشته شده است: “توانا یکی از پروژه‌های مرکز آزادی خاورمیانه است و منابع مالی خود را از دفتردمکراسی، حقوق بشر و نیروی کار در وزارت خارجه‌ آمریکا دریافت می‌کند.”

این سایت تحت عنوان دانشکده مجازی در سال ۲۰۱۰ و پس از فتنه ۸۸ توسط برخی عوامل اپوزیسیون راه‌اندازی شده تا از طریق برخی آموزشهای خاص، موسوم به آموزشهای مدنی، ضمن شبکه‌سازی و حرکت در راستای جنگ نرم دشمن، آموزش‌های براندازی و انقلاب‌های مخملی را نیز به کاربران بدهد. معمار صادقی از حامیان گسترش شبکه های اجتماعی در ایران در راستای اهداف غرب است.

اکثریت کارکنان ایرانی این نهادها, از نیت اصلی و نهایی آنها بی خبرند و باور دارند که دارند در راستای بهبود جامعه فعالیت میکنند.  آموزشکده دیجیتالی توانا که در کنار فخر فروختن به در تماس بودن با نهادهای مهم “جهانی” قصدش در نهایت آموزش قومگرایی و ایران ستیزی است. واژه هایی مانند “هویت طلب” را همین آموزشکده به مردم آموخته در کنار دیگر واژه هایی که روزانه بی بی سی فارسی در میزگردهای خود به خانه تک تک ایرانیان میرساند.

از دیگر اقدامات این شبکه در سال های گذشته و با هماهنگی برخی از جریانات تلاش برای افتتاح یک دفتر برای اتحادیه اروپا در ایران بود که هدف از تاسیس این دفتر ارتباط گسترده تر با حلقه ای داخلی مرتبط با اپوزیسیون و عملی کردن برنامه های براندازی نرم در ایران بود.

اخیرا نیز خبری از منابع مالی این موسسه در آمریکا منتشر شده که می گوید این موسسه تنها در سال ۲۰۱۶ بیش از یک میلیون دلار بودجه از وزارت خارجه امریکا دریافت کرده است، این بودجه منهای مبالغ کلان دیگریست که این موسسه از جانب دیگر سازمان ها و گروه های غیردولتی محافظه کار و حامیان اسراییل از جمله ٱیپک دریافت می کند.

 

گفتی است بودجه این موسسه امسال با توجه به ریاست و سیاست ترامپ و تیمش در دولت فعلی افزایش قابل درکی هم یافته است. همچنین لازم به ذکرست مریم معمار صادقی رییس این موسسه که از حامیان تندروی نیوکان ها و همکاران ٱیپک است صرفا در سال ۲۰۱۵ به خودش ۱۳۰ هزار دلار و به همسرش اکبر عطری ۱۱۰ هزار دلار حقوق داده است.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme