https://telegram.me/empireoflies

مفاسد مالی و اخلاقی اخراج «فرداد فرحزاد» از بی‌بی‌سی را کلید زد

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: «فرداد فرحزاد» از جمله خبرنگاران و مجری‌های شبکه «بی‌بی‌سی فارسی» است که تقریباً پیش از پیوستن به این شبکه هیچ تجربه جدی فعالیت در عرصه رسانه‌ای ندارد.

«فرداد فرحزاد» متولد فروردین ۱۳۶۵ در خانواده‌ای ثروتمند و غیرمذهبی است. مهمترین فعالیت روزنامه‌نگاری وی در دوران حضورش در ایران تهیه و انتشار یک هفته‌نامه دانش‌آموزی به نام «طرح نو» بود.

فرداد که از دوران نوجوانی عاشق دبی بود، در سال ۱۳۸۲ به بهانه ادامه تحصیل به کشور امارات مهاجرت می‌کند. مهمترین کارهای رسانه‌ای وی در دبی مربوط به تولید چند آگهی تبلیغاتی برای رسانه‌های محلی است. در سال ۱۳۸۳ او مستندی با عنوان «ابودلقکان کمانچه‌کش» در نقد رسانه‌های فارسی زبان لس آنجلسی ساخت که با انتقادهای بسیاری مواجه شد.

هنگامی که خبر تاسیس و افتتاح «بی‌بی‌سی فارسی» به گوش فرداد رسید، به انگلیس مهاجرت کرد. وی با آنکه تجربه و سابقه رسانه‌ای چندانی نداشت، همانند بسیاری دیگر از عوامل «بی‌بی‌سی فارسی» به ویژه کارمندان زن، تنها به سبب برخی روابط پنهانی با «صادق صبا» مدیر بخش فارسی بی‌بی‌سی، به این شبکه پیوست و مدتی خبرنگار و مجری برنامه‌های خبری «بی‌بی‌سی فارسی»بود.

صادق-صبا-فرداد-فرحزاد۱

روابط خارج از عرف فرحزاد با صادق صبا حساسیت مدیران بی بی سی جهانی را برانگیخت

وی که مایل است ارتباطات خارج از فضای کاری با دیگر همکاران خود داشته باشد به صورت مداوم از خود و زنان همکار در بی بی سی عکس هایی را در صفحه های شبکه های اجتماعی منتشر می کند در سالهای اخیر خبرهای متعددی از فساد اخلاقی وی منتشر شد و شرایط به‌نحوی‌ رقم خورد که بسیاری از زنان شاغل در بی‌بی‌سی از او دوری کردند و ترجیه دادند با وی همکاری نکنند.

۱۰۲۵۶۹۲۹_۹۳۵۸۳۱۶۷۹۷۹۴۶۴۲_۲۳۸۲۷۲۵۸۲۷۸۴۷۲۸۱۹۲۰_n

یکی از نکات منفی در سابقه وی زمانی رقم خورد که وی برای پوشش مذاکرات هسته ای به وین رفته بود ولی عملا پس از چند روز بدون تهیه حتی یک گزارش به لندن بازگشت منتهی در مدتی که در وین بود چند عکس از فاحشه خانه های نزدیک به هتل مذاکرات در صفحه فیس بوک خود منتشر کرد هم زمان با سفر وی به وین خبرگزاری  «رویترز» به نقل از مسئول یک فاحشه‌خانه در این شهر ادعا کرد که هرگاه گروه کشورهای ۵+۱ برای مذاکرات به این شهر می‌آیند کار آنها رونق بیشتری می‌گیرد و کارو کاسبی‌اش سکه می‌شود و از شرایط موجود راضی‌ است.در ادامه این گزارش آمده بود: “… مدیر این فاحشه‌خانه حاضر نشد هویت مشتریان خود را فاش کند، اما با خوشحالی گفت هرچه این مذاکرات بیشتر طول بکشد او راضی‌تر خواهد بود. بعضی از خبرنگاران هم از اینکه این دور از مذاکرات در وین برگزار می‌شود راضی‌تر هستند…”«رویترز» در این گزارش طی مصاحبه با یک خبرنگار ادعا کرده بود برخی از خبرنگاران رسانه های فارسی زبان  به فاحشه‌خانه‌های وین رفت و آمد دارند” همین نکته باعث شد که ظن مدیران بی بی سی در این موضوع که اساسا چرا فرحزاد به وین سفر کرده است بیشتر شود .

فرحزاد

عکسی از فاحشه خانه وین که «فرزاد فرحزاد» آن را منتشر کرده بود

در این میان ظاهرا فشار مدیران بی بی سی جهانی برای کنار گذاشتن فرداد فرحزاد از این شبکه به جهت جلوگیری از یک رسوایی دیگر مثل پرونده جنسی  “جیمی سویل” بیشتر شد تا اینکه در چند ماه اخیر خبری از این مجری اخبار بی بی سی فارسی که زمانی مجری ثابت بخش های خبری این شبکه بود دیگر نیست .

البته باید یاد آوری کنیم که میزان روابط وی با صادق صبا مدیر بی بی سی فارسی به واسطه هم شهری بودن آن قدر زیاد بود که وی بعضا از میهمانی های دو نفره خود در منزل صادق صبا می گفت و حتی فیلم های این میهمانی ها را در فیس بوک خود منتشر می کرد . حتی یک بار صادق صبا برای پرسش و پاسخ با مخاطبان خود از صفحه فیس بوک فرحزاد استفاده نمود. این امر و پرو بال دادن بیش از حد به مجری کم تجربه ای مثل فرحزاد باعث شده تا در این شبکه اختلافات زیادی بر سر این جوان کم تجربه به وجود آید و این موضوع تا رده های بالای بی بی سی جهانی نیز پیش برود .

فرحزاد

در کنار بابک زنجانی در تاجیکستان

یکی از نقاط عطف کاری فرحزاد در پرونده وی در بی بی سی مصاحبه با بابک زنجانی در تاجیکستان است که خود وی نیز از آن به نیکی یاد می کند .این روز ها در بی بی سی فارسی شایع شده او برای مصاحبه از بابک زنجانی و پخش آن از بی بی سی مبالغ کلانی از این متهم نفتی دریافت کرده و تا کنون نیز بر دریافت این مبالغ سرپوش گذاشته ولی پس از دستگیری زنجانی در ایران و احتمال افشا شدن دریافت رشوه از سوی فرحزاد توسط رسانه های ایرانی، بی بی سی فارسی برای جلوگیری از این رسوایی خود پیش قدم شده و وی را کنار نهاده است .

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme