https://telegram.me/empireoflies
فردی را که رئیس جمهور آمریکا برای عضویت در دیوان عالی این کشور معرفی کرده قبلا وکالت گروهک تروریستی منافقین را به عهده داشته است.

قاضی پیشنهادی ترامپ سابقه وکالت گروهک تروریستی منافقین را دارد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ«ایمی کانی بارت»، گزینه مورد نظر «دونالد ترامپ» برای عضویت در دیوان عالی آمریکا است که سابقه وکالت گروه تروریستی منافقین را دارد.

بنابر گزارش واشنگتن پست، ایمی بارت سال ۲۰۱۷ وکالت این گروهک تروریستی به عهده گرفته تا نام آن را از لیست سازمان‌های تروریستی آمریکا خارج کند.

فوت «روث گینسبرگ» قاضی لیبرال دیوان عالی آمریکا در ۲۸ شهریور ماه فرصتی را برای ترامپ فراهم آورده تا سومین قاضی مورد نظر خود را در این مسند بگمارد، اقدامی که باعث خشم دموکرات و خشنودی جمهوریخواهان خواهد شد.

دیوان عالی ۹ عضو دارد و مستقیما از سوی رئیس‌جمهور آمریکا انتخاب می‌شود. اعضای این دادگاه مادام‌العمر هستند و همین موضوع بر اهمیت انتخاب این افراد می‌افزاید.

دادگاه عالی آمریکا بالاترین مرجع حل اختلاف مربوط به به مسایل مهم از جمله انتخابات این کشور است و تصمیم‌گیری نهایی در موارد بروز اختلاف بین دولت و کنگره بر عهده این دادگاه است.

ترامپ اکنون این فرصت را دارد تا ترکیب قضات دیوان عالی آمریکا را به نفع جمهوریخواهان تغییر دهد. اکنون جمهوریخواهان اکثریت شکننده ۵ به ۴ در برابر دموکراتها دارند و ترامپ می تواند با انتخاب فرد مورد نظر خود این موازنه قدرت را ۶ به ۳ تغییر دهد.

انتهای پیام/تسنیم

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme