https://telegram.me/empireoflies
همزمان با ادامه تنش‌های سیاسی درباره شمارش آرا در انتخابات آمریکا، معترضان در شهرهای نیویورک، شیکاگو، پورتلند و فیلادلفیا تظاهرات کردند و پلیس ضمن برخورد، دهها نفر را تاکنون بازداشت کرده است.

فیلم| تظاهرات، درگیری و بازداشت دهها نفر در آمریکا پس از انتخابات

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغدر حالی که دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا و جو بایدن نامزد دموکرات، هر کدام مدعی پیروزی در انتخابات شده و یکدیگر را به تقلب متهم می‌کنند، شماری از مردم آمریکا بامداد پنجشنبه (به وقت تهران) در چند شهر از جمله پورتلند، فیلادلفیا، شیکاگو و نیویورک به خیابان‌ها آمدند.

دانلود

بنا بر گزارش شبکه راشا تودی، در محله منهتن نیویورک، صدها نفر با برپایی تجمعی، در اعتراض به نادیده گرفتن آرای رأی‌دهندگان این کشور تظاهرات کردند. معترضان با سر دادن شعارهایی خواستار توجه به «تک تک آرا» شدند و بر لزوم شمارش همه آرا تاکید کردند.

معترضان در نیویورک که حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ نفر بودند، در جریان این تظاهرات با حضور سنگین صدها نیروهای پلیس مواجه شدند که کار به درگیری و بازداشت تعدادی از معترضان انجامید.

دانلود

منهتن نیویورک تنها جایی نبود که شاهد تظاهرات اعتراضی بعد از برگزاری انتخابات اخیر در آمریکا است. شماری از مردم آمریکا چهارشنبه شب (بامداد پنجشنبه به وقت تهران) در شهرهای پورتلند، فیلادلفیا و شیکاگو هم به خیابان‌ها آمدند.

طبق گزارش رسانه‌های آمریکایی، نیروهای پلیس در نیویورک ۵۰ نفر را بازداشت کردند و در شهر پورتلند هم خبر رسیده که حداقل ۱۰ تن از معترضان دستگیر شدند.

دانلود

معترضان در این شهرها هم که در بین آنها اعضای جنبش «جان سیاهان اهمیت دارد» هم حضور داشتند، بر لزوم حمایت از تمامی آرا و شمارش آنها تاکید کردند.

در تظاهرات شهر پوتلند که پیش از این در مخالفت با هر دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری تظاهرات کرده بودند، تعدادی از معترضان با آتش زدن پرچم این کشور اعتراضشان را نشان دادند.

دانلود آتش زدن پرچم آمریکا در پورتلند

تقریبا همزمان با این اعتراضات، در حداقل دو شهر فونیکس در ایالت آریزونا و همچنین دیترویت ایالت میشیگان حامیان دونالد ترامپ در رد شمارش آرا تجمعاتاعتراض ترتیب دادند.

دانلود

انتهای پیام/فارس

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme