https://telegram.me/empireoflies

فرار چهار هزار نظامی سعودی از مرزهای یمن

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: روزنامه گلوبال ریسرچ به نقل از منابع دیپلماتیک اروپایی گفت که حدود ۴۰۰۰ نفر از نیروهای عربستان سعودی برای فرار از دستورات ریاض در زمینه آغاز احتمالی حمله زمینی به یمن، از پادگان‌های خود در نقاط مرزی عربستان سعودی فرار کرده اند. این گزارش تأکید می‌کند که سرویس‌های اطلاعاتی غربی متوجه شدند که این تعداد از نیروهای نظامی عربستان سعودی از پایگاه‌های نظامی این کشور در نزدیکی مرزهای یمن فراری شدند. البته مقامات عربستان سعودی سعی کردند پدیده فرار جمعی عناصر نظامی عربستان از یگان‌ها و پادگان‌ها و مراکز مرزی را مخفی نگه دارند.

براساس این گزارش، سرویس‌های اطلاعاتی غربی تماس‌هایی را بین فرماندهان نظامی عربستان و وزیر دفاع این کشور که فرماندهی عملیات طوفان قاطعیت را بر عهده دارد رصد کرده اند، مبنی بر اینکه تعداد نظامیان فراری از پادگان‌ها و نقاط مرزی عربستان به بیش از چهارهزار نفر رسیده است، این در حالی است که برخی گزارش‌های دیگر از فرار بیش از ۱۰ هزار نظامی عربستانی از پادگان‌ها حکایت دارد.

کارشناسان اعتقاد دارند که ارتش عربستان روحیه معنوی بالایی برای آغاز حملات زمینی به یمن ندارد و چنین حملاتی در این شرایط می‌تواند برای عربستان سعودی یک خودکشی تلقی شود.

رادیو اروپایی اوستون که از اسلو پخش می‌شود، به نقل از مراکز مطالعاتی غربی و سرویس‌های جاسوسی اروپایی اعلام کرد که عربستان سعودی یک ارتش واقعی و نیروهای زمینی فعال و توانا برای مقابله با ارتشی یمن یا حوثی ها یا نیروهای مردمی ندارد.

انتهای پیام/مشرق

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme