https://telegram.me/empireoflies

عصبانیت خبرنگار VOA از نتیجه انتخابات عراق

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: «منتظر الزیدی» نام خبرنگاری عراقی است که در ۲۴ آذر ماه ۱۳۸۷ در نشست خبری رئیس‌جمهور وقت آمریکا و نخست‌وزیر وقت عراق، به سمت «جورج بوش» لنگه کفش پرتاب کرد و از آنجا بود که معروف شد. این خبرنگار عراقی اخیراً در انتخابات پارلمانی عراق رای آورد و موفق به مرود به مجلس این کشور شد. بسیاری این موفقین الزیدی را همان اقدام ۱۰ سال پیشش می‌دانند.

حال، «آرش سیگارچی» خبرنگار و یکی از مدیران بخش فارسی شبکه دولتی «صدای آمریکا» در واکنش به خبر مذکور، از این اتفاق ابراز ناراحتی کرد و در صفحه‌ی شخصی‌اش با عصبانیت نوشت: “جنگ بد است و خدا نیاورد. اما برای «منتظر الزیدی» عراقی بد نشد. سالها پیش برای اعتراض به حضور آمریکا در عراق، به سوی جرج بوش کفش پرتاب کرد و چند ماهی هم زندانی شد. حالا در انتخابات پارلمانی عراق رای آورده است. فکر کن؛ اگر آمریکا صدام را از بین نمی برد، الان منتظر الزیدی چه کاره بود؟

سیگارچی آگاهانه به‌جای کلمه «اشغال» از کلمه «حضور» استفاده کرد. ضمنا او جوری سخن می‌گوید که گویا مردم عراق باید برای همیشه ممنون آمریکا باشند که به بهانه دروغ به این کشور حمله کرد و صدها هزار عراقی را کشت و زنان زیاد را بیوه و صدها هزار کودک را یتیم کرد. همان‌طور که میبینید، فرهنگ تکبر و غرور که در بین مقامات آمریکایی رواج دارد، در این خبرنگار جیره‌خوار دشمنان ملت ایران نیز ایجاد شده است.

البته اینگونه رفتارها از فردی مانند سیگارچی که سالهاست در خدمت دشمنان ملت ایران است و در این راه حتی همسرش را نیز طلاق داده چندان عجیب نیست. در دورانی که دشمنی با ارزش‌ها و اعتقادات ملت ایران ملاکی برای ارتقاع رتبه و جایگاه در رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه است، اینگونه رفتارها از افرادی مانند سیگارچی چندان عجیب نیست.

انتهای متن/

«منتظر الزیدی» نام خبرنگاری عراقی است که در ۲۴ آذر ماه ۱۳۸۷ در نشست خبری رئیس‌جمهور وقت آمریکا و نخست‌وزیر وقت عراق، به سمت «جورج بوش» لنگه کفش پرتاب کرد و از آنجا بود که معروف شد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.9 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme