https://telegram.me/empireoflies

صدای آمریکا: خیانت دولت آمریکا به قربانیان ۱۱ سپتامبر

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: صدای آمریکا با انتشار مطلبی به نقل از رویترز در سایت خود نوشت: مقامات دولتی آمریکا بر احتمال ارتباط ریاض با حملات ۱۱ سپتامبر سرپوش گذاشتند.

در مقطعی که سفر رئیس جمهوری ایالات متحده به عربستان سعودی قرار است به نزدیکی بیشتر دو کشور کمک کند، نیویورک پست با چاپ مجموعه‌ای از اسناد و مدارک ادعا کرده است که دولت عربستان سعودی در قضیه حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ در آمریکا دست داشته است.

رویترز ادامه داد: در این حملات سه هزار شهروند آمریکا کشته شدند. نیویورک پست مدعی است که این مدارک در جریان تحقیقات کنگره آمریکا در مورد پروندۀ ۱۱ سپتامبر به خارج درز کرده است. یکی از مدارک فوق نشان می‌دهد که یکی از هواپیماربایان که اهل عربستان سعودی بوده و در زمان وقوع حمله‌ها در سن دیه گو زندگی می‌کرده، قبل از حمله‌ها چندین تماس تلفنی با سفارت عربستان در آمریکا داشته و از حساب بانکی شاهزاده بندر بن سلطان سفیر وقت عربستان در آمریکا، حدود ۱۳۰ هزار دلار به حساب یکی دیگر از متهمان پرونده واریز شده بوده است.

همچنین برایان مک گلینچی، یکی از تحلیلگران اسناد مربوط به تحقیقات اف.بی.آی، اداره آگاهی فدرال آمریکا نیز اخیرا با انتشار چند مدرک دیگر ادعا کرده دولت سعودی در حمله های ۱۱ سپتامبر آمریکا دست داشته است. گفته می شود، گواهینامه خلبانی یکی از متهمان پرونده، در داخل یکی از پاکت های رسمی سفارت عربستان سعودی در آمریکا مخفی شده بود.

البته شایعات و دعاوی مربوط به دخالت دولت وقت عربستان در حمله های تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ در آمریکا تنها به این چند مورد محدود نمی شود. روزنامه نیویورک تایمز گفته است ذکریا موسوی، تبعۀ فرانسه و یکی متهمان پرونده در سال ۲۰۱۴ در ارتباط با شکایت یکی از بازماندگان حمله های ۱۱ سپتامبر در دادگاه اعتراف کرد که اعضای القاعده از لحاظ مالی از سوی خاندان آل سعود، از جمله شاهزاده بندر حمایت می شدند.

صدای آمریکا

انتهای پیام/

صدای آمریکا با انتشار مطلبی به نقل از رویترز در سایت خود نوشت: مقامات دولتی آمریکا بر احتمال ارتباط ریاض با حملات ۱۱ سپتامبر سرپوش گذاشتند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme