https://telegram.me/empireoflies

صبر استراتژیک یا فلج سیاسی؟/ کار آمریکا در سوریه تمام است

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: خبرگزاری روسی “اسپوتنیک نیوز” (Sputnik News) در گزارشی تحت عنوان ” اوباما در قبال اقدامات روسیه در سوریه به فلج سیاسی مبتلا شده است” به تحلیل شرایط فعلی آمریکا در سوریه و نگاه رسانه های آمریکایی به این موضوع پرداخته است.

در این گزارش آمده است: «رسانه های آمریکایی عنوان کردند اوباما و دستیارانش در حل مکعب روبیک امور سیاسی خاورمیانه ناموفق بوده اند. به نظر می رسد هر گام جدیدی که آن ها بردارند، از حل درگیری های سیاسی جاری در منطقه دورتر خواهند شد.

“نیویورک تایمز” در گزارشی آورده است که اوباما هیچ استراتژی مناسبی برای حل و فصل درگیری در خاورمیانه ندارد، هیچ برنامه ای برای مقابله با افراط گرایان در منطقه ندارد و بالاتر از همه اینکه او آمادگی جهت اقدام برای حل بحران سوریه نیز ندارد.

در گزارش نیویورک تایمز به نقل از برخی مقامات آمریکایی آمده است که اوباما رویکرد خود در قبال بحران هایی مانند جنگ داخلی سوریه در سال جاری را “صبر استراتژیک” خوانده بود اما اکنون که جت ها و موشک های روسی سراسر آسمان سوریه را پوشش داده اند، آنچه او صبر و شکیبایی خوانده بود برای بسیاری از منتقدان، شبیه به “فلج” به نظر می رسد.»

اسپوتنیک نیوز همچنین نوشت: «مشاوران اوباما اعتراف کردند که آنها کار چندانی برای تغییر بازی در سوریه انجام نمی دهند و اوباما تمایل چندانی به رویارویی با روسیه ندارد چرا که از خطر تشدید درگیری ها می ترسد.»

در ادامه این نوشتار آمده است: «”واشنگتن پست” نیز با انتشار گزارشی در این رابطه عنوان کرده است که از زمان شروع عملیات های نظامی ائتلاف به رهبری آمریکا، نیروهای مشترک بیش از ۷٫۳۰۰ حمله هوایی علیه مواضع داعش صورت داده اند اما ظاهرا به اهداف خود دست نیافته اند و  داعش همچنان مناطق وسیعی در سوریه و عراق را تحت کنترل دارد.

علاوه بر این، شرایط در خاورمیانه برای دولت اوباما دائما پیچیده تر می شود. آمریکا در عراق به نظر می رسد که همراه با ایران در حال مبارزه با داعش است اما در سوریه تلاش می کند بشار اسد را سرنگون کند در حالی که تهران از او حمایت می کند. همچنین شکست برنامه آمریکا در آموزش شورشیان به اصطلاح میانه روی سوری نیز یک امتیاز منفی برای سیاست های اوباما بود.

در نتیجه مشاوران اوباما در حال حاضر از او می خواهند که تا پایان مداخله روسیه در سوریه صبر نماید. اوباما و دولتش که در نتیجه چهار سال سستی در یافتن راه حلی برای بحران های خاورمیانه دچار ناامیدی و سرخوردگی شده اند، دیگر هیچ کاری برای انجام دادن ندارند؛ اما امیدوارند که روسیه نیز در سوریه با شکست مواجه خواهد شد.»

در همین راستا پایگاه تحلیلی “گلوبال ریسرچ” کانادا (Global Research) نیز درخبری تحت عنوان “سرنگونی بشار اسد دیگر اجرایی نیست” نوشت: «مشاوران اوباما پیشنهاد خروج نظامی آمریکا از سوریه را مطرح کردند.»

در این گزارش آمده است: «مشاوران امنیتی عالی رتبه باراک اوباما توصیه کردند که آمریکا باید نیروهای نظامی خود را از سوریه بیرون کشیده و برنامه های مربوط به کناره گیری اسد از قدرت را نادیده بگیرد.»

انتهای پیام/جام نیوز

«اوباما رویکرد خود در قبال بحران هایی مانند جنگ داخلی سوریه در سال جاری را “صبر استراتژیک خوانده بود اما اکنون که جت ها و موشک های روسی سراسر آسمان سوریه را پوشش داده اند، آنچه او صبر و شکیبایی خوانده بود برای بسیاری از منتقدان، شبیه به “فلج” به نظر می رسد.»

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme