https://telegram.me/empireoflies
شبکه خبری العربیه در راستای ایجاد شبهه در پرونده نوید افکاری، با انتشار خبری مدعی پرونده‌سازی برای این متهم شد.

شیطنت “العربیه” برای ایجاد موج جدید شبهه‌افکنی در پرونده نوید افکاری

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغپس از پخش مستندی از اعترافات و صحنه‌های بازسازی قتل مرحوم ترکمان توسط نوید افکاری، ایجاد شبهات درباره این پرونده وارد فاز جدیدی شد.

یکی از این ابهامات از سوی شبکه خبری العربیه بود که پس از گذشت حدود ۱۰ روز از انتشار متن صورتجلسه‌ای که ادعای شکنجه نوید افکاری را رد می‌کرد، با استناد به یک عدد موجود در تصویر و القای اینکه این عدد نشان دهنده تناقض تاریخ در پرونده است، مدعی شد که سند جدیدی از پرونده‌سازی در این موضوع کشف کرده است.

العربیه با استناد به این عدد می‌گوید تاریخ درج شده در این تصویر مربوط به قبل از وقوع قتل است در حالی که عدد مورد اشاره مربوط به شماره ثبت الکترونیکی(cms) پرونده است تا طرفین پرونده از روند طی شده آن مطلع باشندنه آنطور که العربیه مدعی شده، یک تاریخ متناقض و قدیمی‌تر از زمان وقوع قتل!

ساعت ۲۳ روز ۱۱ مردادماه سال ۹۷ بود که فردی از کارمندان سازمان آب منطقه ای شیراز در محله شاه داعی الله و مقابل درب منزل خود، با چاقو مورد ضرب و جرح قرار گرفت و پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد.

مرحوم ترکمان از کارمندان سازمان آب منطقه ای شیراز و دارای دو فرزند دختر خردسال و یک پسر نوجوان بود.

پدر مرحوم ترکمان پس از وقوع حادثه و حضور در مرجع انتظامی، اظهار داشت: فرزندش بعد از فراغت از امور شغلی در حال بازگشت به منزل بوده با چاقو مورد ضرب و جرح قرار گرفته و در نهایت به جهت صدمات وارده جان خود را از دست داد.

بنابراین گزارش، پزشکی قانونی ضمن معاینه از جسد مقتول، علت مرگ را خونریزی شدید متعاقب بریدگی عروق حیاتی گردن، در اثر اصابت جسم نوک تیز و برنده اعلام کرد.

بازبینی فیلم دوربین مداربسته و بازداشت متهم تحقیقات در خصوص این پرونده قتل ادامه داشت تا اینکه با بازبینی فیلم دوربین مداربسته واقع در خیابان محل تعقیب مقتول، شخصی به نام نوید افکاری در خصوص این پرونده به عنوان متهم دستگیر شد.

براساس اطلاعات موجود در پرونده، متهم پس از دستگیری، در بدو تحقیقات اعلام می‌کند “مقتول را با دوستم تعقیب کردم و در حالی که من ترک موتور نشسته بودم با چاقو اقدام به قتل مقتول کردم”. همچنین متهمان پرونده، در پلیس آگاهی و مرحله دادرسی با دست خط خود به تفصیل اقرار به جرم انتسابی کرده‌اند. علاوه بر این، شاهدی که متهمان دقایقی بعد از قتل اقدام به تشریح ماجرا نزد وی کرده‌اند به صراحت ادای شهادت کرده است.

انتهای  پیام/تسنیم

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme