https://telegram.me/empireoflies
گزارش‌های حقوق بشری با برملا کردن چهره واقعی حکومت امارات، از شکنجه و نقص حقوق بشر در این کشور خبر می‌دهند.

شکنجه و نقض گسترده حقوق بشر در امارات/ زنان قربانیان اصلی تهدید به قتل و تجاوز

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغسایت “الخلیج آنلاین” در گزارشی به بررسی وضعیت حقوق بشر امارات پرداخت و نوشت: در تصویری کاملا مغایر با مواضع و برنامه های اعلام شده امارات و اقدام این کشور در ایجاد وزارت خوشبختی برای خوشبخت کردن مردم، گزارش های بین‌المللی از نقض گسترده و هولناک حقوق بشر توسط مسئولان اماراتی حکایت دارد.

علاوه بر گزارش های حقوق بشری و مطبوعاتی درباره نقض هولناک حقوق بشر در زندان های امارات، گزارش وزارت خارجه آمریکا به عنوان دوست و همپیمان امارات نیز یازدهم ماه جاری میلادی از نقض شدید حقوق شهروندان اماراتی از سوی مسئولان این کشور سخن گفت.

این گزارش به وضعیت زندان های امارات اشاره و تاکید کرد: ادعاهایی درباره شکنجه زندانیان در دوره بازداشت آنها از سوی کارمندان دولتی امارات وجود دارد.

برخی تحلیلگران معتقدند که نقض حقوق بشر در امارات تا اندازه ای زیاد شده که آمریکا به عنوان دوست امارات نیز نتوانسته در قبال آن سکوت کند و در برابر افکار عمومی بر آن سرپوش بگذارد.

در گزارش وزارت خارجه آمریکا همچنین آمده است: کارشناسان و بازداشت شدگان سابق، دولت امارات را به ضرب و شتم زندانیان و تهدید آنها به قتل و تجاوز متهم می کنند.

این گزارش افزوده است: امارات به زندانی کردن خلیفه الربیعه و احمد الملا بعد از سپری شدن دوره زندان آنها ادامه می دهد و احمد منصور نیز مدعی است که در زندان الصدر ابوظبی بدون برخورداری از تخت یا دسترسی به آب به صورت انفرادی در بازداشت به سر می برد.

محاکمه‌های ظالمانه

روزهای سیزدهم و چهاردهم ماه نوامبر سال ۲۰۱۹ میلادی، دبی شاهد برگزاری دومین اجلاس جهانی تسامح زیر نظر محمد بن راشد آل مکتوم نخست وزیر امارات و حاکم دبی بود. این اجلاس بخشی از تلاش های امارات برای معرفی خود به عنوان پایتخت جهانی تسامح بود.

اما در همان تاریخ، سازمان دیده بان حقوق بشر در گزارش خود امارات را متهم به زندانی کردن فعالان و حقوقدانان بعد از برگزاری محاکمه های ظالمانه کرد.

در گزارش سازمان دیده بان حقوق بشر آمده: امارات دومین اجلاس جهانی تسامح را برگزار می کند؛ درحالی که بسیاری از فعالان، احکام طولانی مدت زندان را در پی محاکمه های ظالمانه سپری می کنند.

این گزارش افزود: مسئولان اماراتی از سال ۲۰۱۱ میلادی حملات مداومی را علیه آزادی بیان و تشکیل جمعیت ها به راه انداخته و در جریان آن، از احکام مبهم و تفسیرهای سست از قانون مجازات ها و سایر قوانین این کشور بهره جسته اند تا منتقدان مسالمت جو و مخالفان سیاسی و فعالان حقوق بشری را زندانی کنند.

محمد منصور فعال حقوق بشری و دارنده جایزه جهانی و عضو کمیته مشورتی خاورمیانه و شمال آفریقا در سازمان دیده بان حقوق بشر و محمد الرکن استاد دانشگاه و وکیل و ناصر بن غیث از دانشگاهیان برجسته از جمله بازداشت شدگان هستند.

اوایل سال گذشته بود که حمد الشامسی از شخصیت های مخالف و فعال اماراتی مقیم ترکیه اسامی و تصاویر تعدادی از بازداشت شدگان در زندان های امارات را که چندین سال از بازداشت آنها می گذرد، فاش کرد.

الشامسی در مجموعه توییتی اسامی و تصاویر ۲۸ فرد بازداشت شده در زندان های امارات و اتهام های وارده به آنها و محل های نگهداری آنها را در کنار احکام صادره علیه آنها منتشر کرد.

این توییت ها نشان می دهد که اکثر بازداشت شدگان به اتهام وابستگی به “جمعیت الاصلاح” امارات به زندان از سه تا ۱۰ سال محکوم شده اند. این جمعیت در سال ۱۹۷۴ تاسیس شد و مقر خود را راس الخیمه تعیین کرد.

براساس این توییت ها، مسئولان سابق دولتی و استادان دانشگاهی و حقوقدانان و اصحاب رسانه و فعالان تشکل های مردم نهاد از جمله این بازداشت شدگان هستند.

امارات می گوید که جمعیت الاصلاح نزدیک به گروه اخوان المسلمین است که ریاست آن را سلطان کاید القاسمی برعهده دارد. این فرد با دهها فعال منتسب به این جمعیت در زندان به سرمی برد. فعالیت جمعیت یاد شده از سال ۲۰۱۲ میلادی ممنوع شده است.

مرگ در اثر شکنجه

شکنجه در زندان های امارات یکی از شاخصه های برخورد مسئولان اماراتی با زندانیان است. منابع اماراتی در دسامبر سال ۲۰۱۸ میلادی از مرگ یکی از زندانیان سیاسی اماراتی در یکی از زندان های ابوظبی یکسال قبل از پایان دوره محکومیت هفت ساله اش خبر دادند. این فرد بر اثر شکنجه در دوران محکومیتش از سال ۲۰۱۳ میلادی جان خود را از دست داد.

این منابع آگاه که خواستند نامشان فاش نشود، به سایت الخلیج آنلاین گفتند: این فرد، سالم موسی فیروز خمیس از عناصر دستگاههای امنیتی امارات بود که ابوظبی او را به جاسوسی متهم کرده بود و در نتیجه بدرفتاری و شکنجه جان خود را از دست داد.

این منابع افزودند: خمیس از دادگاه عالی فدرال در ابوظبی به اتهام جاسوسی برای یک کشور خارجی و تحویل اطلاعاتی به این کشور که به امنیت ملی و نهادهای امارات و روابطش با کشورهای دوست آسیب می رساند، حکم هفت سال زندان گرفته بود و قرار بود که دوره محکومیتش در اوایل سال جاری میلادی تمام شود.

زنان بخشی از قربانیان

شکنجه و نقض حقوق بشر تنها منحصر به زندانیان مرد در امارات نمی شود بلکه زنان نیز همپای مردان در این زندانها با شکنجه و نقض حقوق بشر روبرو هستند.

سازمان عربی حقوق بشر در بیانیه سال ۲۰۱۸ میلادی خود این موضوع را فاش کرد و از نقض هولناک حقوق زندانیان زن در امارات سخن گفت و همراه آن فایلی صوتی را از یکی از زندانیان زن منتشر کرد که نقض حقوق آنها را تایید می کرد.

این سازمان که مقرش در شهر لندن است، در بیانیه خود با عنوان “زنان در زندان های ابوظبی از شکنجه و تهدید به تجاوز شکایت دارند”،  نگاهی به وضعیت زندان های امارات به روایت دو زندانی زن به نام های امینه العبدولی و مریم البلوشی انداخت. این دو زن آنچه را در درون زندانهای امارات می گذرد، فاش کردند.

 امنیه محمد احمد سعید العبدولی ۳۶ ساله در نامه ای مکتوب از داخل زندان از زندانی بودن خود در بندی بسیار تنگ و تاریک و بدون تهویه در یکی از زندان های سری امارات سخن گفت و افزود که از انواع ابزارهای شکنجه روحی و جسمی علیه او استفاده شده است.

مریم البلوشی هم به نوبه خود گفت که بندهای زندان الوثبه مملو از زندانیان زن است و حشرات مختلف باعث بروز بیماری و انتقال سریع آن بین زندانیان می شوند.

وی افزود: زندانبانان زن غیراماراتی انواع شکنجه را علیه زندانیان زن اعمال می کنند و در نتیجه این رفتار، برخی زندانیان زن خودکشی کرده اند و موارد خودکشی رو به افزایش است.

این سازمان تصریح کرد: تداوم اقدام مسئولان اماراتی در زیرپا گذاشتن ارزش ها و آداب و رسوم جامعه قبیله‌ای امارات با شکنجه کردن زنان و تهدید کردن آنها به تجاوز، امری بی سابقه در کشورهای عرب حوزه خلیج فارس است و تاکید می کند که دستگاههای امنیتی امارات دیگر هیچ توجه و اهمیتی به اعتراضات مردمی یا بین المللی نمی کنند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme