https://telegram.me/empireoflies

شاه زنان را ناقص ‎العقل و کالای جنسی می‌دانست

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: هفته پیش که غوغا و سر و صدای زیادی توسط شاه الهی‌ها درباره صدمین سالروز تولد محمد رضا شاه، و همچنین تولد پسر او رضا پهلوی براه افتاد، لازم آمد که تفکر شاه درباره مسائل و موضوع‌های مهم ملی‌ زیر ذره بین قرار گیرد، تا دروغ بودن “دوران طلایی” که شاه الهی‌ها سالهاست میکوشند برای شاه بسازند بهتر آشکار شود. البته در این میان نقش  رسانه های متعلق به آمریکا، انگلیس، اسرائیل و عربستان سعودی که این دوران طلایی را برای مخاطبانشان جعل می کنند نیز باید تبیین شود رسانه هایی که با صدها میلیون دلار بودجه کار می کنند، تا با بازتولید سلطنت مطلقه، و با استفاده از نارضایتی مردم برخی ها از نظام اسلامی، تاریخی بسازند که وجود نداشته است. ولی در این مجال به موضوعی دیگر می خواهیم بپردازیم که سلطنت طلبان در سال های اخیر بر سر آن مانور های زیادی را داده اند تا شاه را فردی متجدد نشان دهند. در این مجال به نظرات شاه درباره زنان خواهیم پرداخت.

یکی‌ از ادعا‌های شاه الهی ها، و همچنین نو سلطنت طلبان این است که محمد رضا شاه روشنفکر، مدرن، و مترقی بود. آنها این ادعا را بخصوص درباره زنان و شرکت آنها در امور جامعه تکرار میکنند و انقلاب سفید شاه را مهملی برای توجه شاه به زنان می دانند. مستقل از زنبارگی شاه که دیگر نیازی به تاکید ندارد، و مستقل از باورهای مذهبی‌ او که نشان میداد بسیار محافظه کار و حتی در برخی‌ از زمینه‌ها ارتجاعی است، اسناد تاریخی موجود، چه در مصاحبه‌های شاه، و چه در خاطرات افراد بسیار نزدیک به او نشان میدهند که شاه اصولا نظرات بسیار ارتجاعی نسبت به موضوع برابری زنان و مردان داشته است.

پاسخ مشهور شاه به خانم اوریانا فالاچی، روزنامه نگار ایتالیائی، که “شما زنان یک میکل انجلو، یک [یوهان سباستین] باخ، یک آشپز خوب نیافریدید” نشان دهنده تفکر ارتجاعی او بود. شاه بر اساس همین تفکر با زنان مواجه میشد.

رفتار او با همسرش فرح پهلوی در حضور دیگران، و اجازه ندادن به شرکت وی در ملاقات با سران کشور‌ها خود بسیار گویا بودند. حتی زمانی‌ که انقلاب پایه‌های رژیم او را به لرزه دراورده بود، و شاه از دکتر غلامحسین صدیقی خواست که دولت تشکیل دهد، دکتر صدیقی فقط یک شرط داشت: عدم خروج شاه از کشور، ولی‌ سپردن سلطنت به شورای سلطنت با رهبری همسرش که شاه آنرا نپذیرفت.

کاملا مشخص است که هیچ فردی که مدافع حقوق زنان است، اگر کمترین صداقتی داشته باشد، نمیتواند مدافع شاه و رژیم او باشد. برای او خانم‌ها نه تنها فقط وسیله‌ای برای ارضای تمایلات جنسی‌ او بودند، بلکه او کسی‌ بود که خانم‌ها را “ناقص العقل، فاقد زایش هیچ امر با ارزش، کالای جنسی، فاحشه [شاه در گفتگو‌های خود با امیر اسد الله علم خواهر خود اشرف پهلوی را این چنین خطاب کرده بود]، و…” به شمار می آورد که “حتی یک آشپز خوب به بشریت تقدیم نکرده اند.”

دقیقا به دلیل همین نظرات ارتجاعی بود که زنان شرکت بسیار فعالی‌ در انقلاب داشتند، و حتی در مبارزه مسلحانه علیه رژیم شاه شرکت نموده و تعداد زیادی شهید داشتند.

محمود سهیمی

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. نظر شاه در مورد زنان غیر مسلمان درست است. زن بیشتر از مرد از بی ایمانی به خدا ضربه می خورد. زن بیشتر از مرد به ایمان به خدا احتیاج دارد. زن که فاسد شد سریع و بسیار شدید فاسد می شود.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme