https://telegram.me/empireoflies

شادمانی رسانه های غربی از شهادت«سمیر قنطار»

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: سمیر قنطار، مبارز لبنانی که حدود سه دهه در زندان‌های رژیم صهیونیستی اسیر بود، امروز یکشنبه در جریان بمباران یک منطقه مسکونی در سوریه به شهادت رسید. زندگی سمیر قنطار همواره در مبارزه با رژیم اشغالگر قدس و مخالفت با سیاست‌های تجاوزکارانه آن رژیم در لبنان و فلسطین گذشت.
 «سمیر قنطار» با سه دهه اسارت قدیمی‌ترین اسیر لبنانی دربند رژیم صهیونیستی به شمار می‌آمد، ۲۰ جولای ۱۹۶۲در روستای دروزی نشین «عیبه» از توابع استان «جبل» لبنان به دنیا آمد.

وی در سال ۱۹۷۸ میلادی در یک عملیات ضد صهیونیستی در شهر صهیونیست نشین «نهاریا» به اسارت در آمد، پس از حدود ۳۰ سال، در سال ۲۰۰۸ آزاد شد و در لبنان «سردار اسرا» لقب گرفت.

سمیر قنطار در تاریخ ۲۲ آوریل ۱۹۷۹، در حالی که تنها ۱۶ سال داشت به همراه سه نفر از اعضای گروه فلسطینی «جبهه خلق برای آزادی فلسطین» به نام‌های «عبدالمجید أصلان،» «مهنا المؤید» و «احمد الأبرص» به شمال اراضی اشغالی نفوذ کردند و به محل اقامت یک صهیونیست به نام «هاران» در شهر «نهاریا» یورش بردند و در اقدامی متهورانه او را ربودند.
در همین زمان با نیروهای پلیس مواجه و با آنان درگیر شدند که در این درگیری یکی از نیروهای پلیس رژیم صهیونیستی کشته شد. در این درگیری دو نفر از همراهان قنطار یعنی «اصلان» و «مؤید» کشته ولی خود وی و «احمد أبرص» از سوی نیروهای پلیس رژیم صهیونیستی دستگیر شدند. رژیم صهیونیستی مدعی است که در این درگیری قنطار پیش از دستگیری، گروگان‌های خود را به قتل رسانده است.
بی بی سی فارسی که نتوانسته شادمانی خود را از شهادت این سردار مقاومت پنهان کند ادعا نموده که وی یکی از خطرناکترین تروریست های لبنانی بوده و اذعان کرده که وی در عملیاتی که متعاقب آن دستگیر شد گروگان های خود را که یک دختر بچه ۴ ساله و پدرش بودند را کشت اما مطابق معمول بی‌بی‌سی با تحریف حقیقت به اینکه، این ادعا بعد‌ها در دادگاه‌های اسرائیلی رد و ثابت شد این گروگان‌ها به وسیله پلیس اسراییل کشته شده اند هیچ گونه‌اشاره‌ای نکرده است (این است مصداق راست گویی بی‌بی‌سی آنهم از نوع فارسیش). این شبکه سپس ادعا می‌کند که وی در دوران اسارت در اسراییل با یک زن مسیحی ازدواج کرده و در دانشگاه اسراییل نیز درس خوانده که این ادعا نیز آنقر مضحک است که نیازی به نمایش حقیقت درباره آن به مخاطب آگاه نیست اما ذکر این نکته شاید خالی از لطف نباشد که شکنجه گران ساواک که پیش از انقلاب در اسرائیل آموزش دیده بودند دست پرورده‌های زندانبانان اسرائیلی بودند.
سمیر قنطار که سردار اسرای لبنانی نام گرفته بود بعد از آزادی از اسارت ۳۰ ساله، به صفوف مقاومت پیوست و پس از شیعه شدن با یک زن شیعه ازدواج نمود و رابط بین دروزی‌های لبنان با حزب‌الله بود و در ساخت و تجهیز استحکامات نظامی در بلندی‌های جولان نقش به سزایی داشت.
روحش با اصحاب اربابش حسین (ع) محشور باد.
انتهای پیام/
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme