https://telegram.me/empireoflies
خبرگزاری «اسپوتنیک» در گزارشی به بررسی پرونده‌های فساد اخلاقی مقامات غربی پرداخته و نوشته در چند دهه گذشته فساد اخلاقی و جنسی، پای ثابت رسوایی مقامات سیاسی جهان بوده است.

سیاستمداران غربی، پای ثابت پرونده‌های فساد اخلاقی

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغخبرگزاری «اسپوتنیک» در گزارشی به بررسی پرونده‌های فساد اخلاقی مقامات غربی پرداخته و نوشته در چند دهه گذشته فساد اخلاقی و جنسی، پای ثابت رسوایی مقامات سیاسی جهان بوده است.

طی چند سال گذشته سونامی رسوایی بسیاری از مقامات را در غرب، از پارلمان انگلیس گرفته تا کاخ سفید درگیر خود کرد حتی جنبشی به اسم «Metoo» یا «من هم» که آزار جنسی را افشا می‌کند، در اروپا و آمریکا به راه افتاد و زنانی که توسط‌ اشخاص سرشناس سیاسی و هنری در غرب مورد آزار جنسی قرار گرفته بودند دست به افشاگری‌های تکان دهنده‌ای زدند. یکی از این افشاگری‌ها، آزار جنسی کارکنان پارلمان انگلیس در همان راهروهای پارلمان بود!
خبرگزاری روسی اسپوتنیک حالا طی گزارشی به بررسی برخی از فساد‌های اخلاقی دولتمردان غربی پرداخته است. اسپوتنیک نوشته: «بار‌ها گزارش‌های رسانه‌ای درباره فساد اخلاقی سیاستمداران بزرگ جهان منتشر شده است. برملا شدن رسوایی بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس تازه‌ترین مورد از این دست ماجراهاست. اواخر ماه گذشته بود که روزنامه ساندی تایمز گزارش داد دفتر جانسون، در دوره‌ای که شهردار لندن بوده، ده‌ها هزار پوند از بودجه دولت را به یک پیمانکار تازه‌کار که دوست نزدیک وی بوده و جانسون معمولا در ساعات کاری به آپارتمان او تردد داشته، پرداخت کرده است».
به گزارش باشگاه خبرنگاران به نوشته اسپوتنیک، نخست‌وزیر انگلیس تنها سیاستمداری نیست که متهم به روابط غیراخلاقی با زنان است. بسیاری از مردان سیاسی پیش از او نیز چنین اتهاماتی را در کارنامه خود داشته‌اند و برخی همچنان متاثر از پس‌لرز‌های رسوایی اخلاقی‌شان هستند. شاید بتوان ترامپ را از جمله سیاستمدارانی دانست که ید طولایی در روابط خارج از چارچوب و رسوایی‌های اخلاقی دارد. او متهم به پرداخت حق‌السکوت به معشوقه‌های سابق خود از استورمی دنیلز، بازیگر فیلم‌های غیراخلاقی گرفته تا کارن مک دوگال، مدل مجلات است. این دو زن هر دو به داشتن روابط نامشروع با ترامپ در اواخر دهه ۲۰۰۰ میلادی اعتراف کرده اند، آن هم در دوره‌ای که او متاهل بوده است!
این خبرگزاری روسی می‌افزاید: «برت کاوانا»، نامزد معرفی شده از سوی ترامپ برای دیوان عالی آمریکا نیز دست کمی از او ندارد. او سپتامبر(شهریورماه) گذشته از سوی سه زن متهم به آزار و اذیت جنسی شد. اتهاماتی که به دهه ۱۹۸۰ میلادی و دوران دبیرستان کاوانا مربوط می‌شود. «روی مور» قاضی ارشد دیوان عالی آلاباما نیز از سوی چندین زن متهم به سوء رفتار جنسی شده است. برخی از این اتهامات مربوط به دوران نوجوانی مور می‌شود. اسپوتنیک می‌افزاید : «مارک سانفورد» سال‌ها پیش از تشکیل جنبش ضد خشونت جنسی علیه زنان، فرماندار جمهوری‌خواه ایالت کارولینای جنوبی خود را در معرض اتهامات بحث‌برانگیزی درباره یک زن دید. او که سومین سال دوره فرمانداری خود را سپری می‌کرد در سال ۲۰۰۹ به مدت ۶ روز ناپدید شد و اخبار مربوط به غیبتش به سرعت در رسانه‌ها منتشر شد. او پس از این غیبت کوتاه اعتراف کرد با یک زن ۴۳ ساله مطلقه آرژانتینی رابطه داشته است. این رسوایی او را مجبور به کناره‌گیری از ریاست انجمن فرمانداران جمهوری‌خواه کرد.
رئیس‌صندوق بین‌المللی پول نیز سال ۲۰۱۱ در فرودگاه «جان اف کندی» دستگیر شد. خدمتکار هتل «سوفتیل» در نیویورک توانست سایه سنگینی را بر زندگی حرفه‌ای و شخصی یکی از بانفوذترین اقتصاددانان دنیا در آن برهه زمانی بیندازد. این رسوایی به کناره‌گیری او از ریاست صندوق بین‌المللی پول انجامید. به گفته مقامات دولتی او بار‌ها تلاش‌هایی را برای تجاوز به زنان منشی، خدمتکار و خبرنگار داشته است که موید فساد اخلاقی اوست. در پایان این گزارش آمده: «آرنولد، ستاره هالیوودی معروف مجموعه «نابودگر» نیز از جرگه مردان سیاسی آمریکا که متهم به رسوایی جنسی شدند، جا نماند. گفته می‌شد که او از دهه ۱۹۷۰ میلادی تا ۲۰۰۰ در دفاتر سینمایی و استودیو‌های فیلمبرداری زنان زیادی را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده است. شوارتزینگر در آن زمان گفت این اتهامات با انگیزه سیاسی علیه او به عنوان فرماندار کالیفرنیا مطرح شده با این حال از سوء رفتار خود علیه این زنان عذرخواهی کرد».
انتهای پیام/کیهان
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme