https://telegram.me/empireoflies

سوءاستفاده رسانه‌های معاند از روز دانشجو

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در آستانه ۱۶ آذر، روز دانشجو بسیاری از رسانه‌های فارسی‌زبان وابسته به دولت‌های غربی به‌طور هماهنگ به این موضوع پرداخته‌اند.

این رسانه‌ها که چند روز پیش در موضوع راهپیمایی بزرگ اربعین سکوتی محض اختیار کرده بودند و از انتشار اخبار بزرگ‌ترین راهپیمایی سیاسی-مذهبی جهان می‌ترسیدند، اما این‌بار موضوع روز دانشجو را به یکی از مهمترین موضوعات خود تبدیل کرده و سعی در تحریک دانشجویان دارند.

رسانه‌هایی مانند «بی‌بی‌سی فارسی»، «صدای آمریکا»، «رادیو فردا»، «من و تو» و امثالهم در ایام فتنه سال ۸۸ هم سعی کردند از دانشجویان در جهت اهداف دولت‌های مطبوعشان سوءاستفاده کنند، اما نتوانستند به آرزویشان دست یابند.

حال این رسانه در آستانه روز دانشجو با پرداختن به ماجراهایی مانند حوادث ۱۸ تیر ۱۳۷۸ (معروف به کوی دانشگاه) و اغتشاشات پس از انتخابات سال هشتاد و هشت، سعی دارند چهره‌ای ضد جمهوری‌اسلامی از دانشجویان به نمایش بگذارند.

برای نمونه، «مهدی فلاحتی» مجری بدنام تلویزیون «صدای آمریکا» که در برنامه «صفحه آخر» با تلفیق راست و دروغ، به سیاه‌نمایی علیه جمهوری‌اسلامی و مسئولان نظام می‌پردازد، این‌بار در آستانه روز دانشجو با دروغ‌پراکنی، سعی نمود نظام اسلامی را مخالف جنبش‌های دانشجویی معرفی کند! این در حالی‌ست که امام خامنه‌ای در سال‌های اخیر به‌طور مکرر به فعالیت‌های جنبش‌ها و تشکل‌های دانشجویی مستقل در دانشگاه‌هاتاکید کرده‌اند.

این مجری تلویزیون دولتی «صدای آمریکا» که سابقاً عضو گروهک‌های کمونیستی و مارکسیستی بود و سابقه توهین به مقدسات اسلامی ملت ایران را مکرراً در کانامه سیاه خود دارد، با وجود تجاوز به «الهام ستاکی» مجری سابق «صدای آمریکا» (که منجر به اخراج این مجری زن نیز شد)، خم به ابرو نیاورده و هنوز و با پررویی تمام هنوز هم به اجرای برنامه در این تلویزیون می‌پردازد و دم از حقوق زنان، حقوق بشر، آزادی بیان و اراجیفی ازین دست که ملعبه دست این رسانه‌هاست می‌زند.

«مهدی فلاحتی» در ادامه داستان‌سرایی درباره حوادث ۱۸ تیر ۱۳۷۸، «مسعود ده‌نمکی» کارگردان انقلابی کشورمان را یکی از “قاتلان” حوادث مذکور نامید و ادعا کرد که “جمهوری‌اسلامی به دنبال خفه کردن جنبش‌های دانشجویی است”.

از نظر رسانه‌های وابسته به دولت‌های غربی، هر تشکل و گروه دانشجویی که حامی آرمان‌های انقلاب اسلامی و جمهوری‌اسلامی باشد، مزدور و خودفروخته است، اما اگر  چند نفر در دانشگاه‌ها در جهت اهداف دولت‌های بیگانه اقدام کنند، افرادی آزاده و آزاداندیش هستند و باید از آنها با تمام وجود حمایت نمود و این همه در حالیست که شعار زنده باد مخالف من و آزادی بیان و عقیده به نحو تهوع آوری با فرکانسی بالا در کلام این خودفروختگان تکرار می‌شود!

گفتنیست، «مهدی فلاحتی» فردی است که پس از افشای اقدام غیراخلاقی‌اش در تجاوز به «الهام ستاکی» مجری «صدای آمریکا» برای مدتی مقابل دوربین این شبکه ظاهر نشد، اما پس از مدتی در نهایت پررویی به اجرای برنامه بازگشت. وی از جمله کارمندان بسیار فاسد رسانه دولتی آمریکاست که همکاران سابقش از اعتیاد، شرب خمر و هوسرانی‌های او خاطره‌های زیادی نقل می‌کنند، اما در عین حال به دلیل «زرنگ بازی و گوش به فرمانی» توانسته در طول این سال‌ها جایگاه خود را در «صدای آمریکا» حفظ کند و از اخراج در امان بماند.

از «مهدی فلاحتی» همین بس که «جمشید چالنگی» عضو اخراجی «صدای آمریکا» درباره او گفت: “چرا شخصی که مورد هتک حرمت قرار گرفته (الهام ستاکی) اخراج می‌شود اما شخص خاطی و متجاوز (مهدی فلاحتی) به‌جای اخراج، ترفیع درجه گرفته و در جایگاه مهم و حساس‌تری قرار می‌گیرد؟ و مسئولیت جذب و گزینش مجریان جدید که غالباً خانم هستند به وی سپرده می‌شود؟ امثال خانم ستاکی در صدای امریکا زیادند. افرادی که از ترس اخراج مجبورند دم فرو ببندند و سکوت اختیار کنند …”

انتهای پیام/

در آستانه ۱۶ آذر روز دانشجو بسیاری از رسانه‌های فارسی‌زبان وابسته به دولت‌های غربی به‌طور هماهنگ به این موضوع پرداخته‌اند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.83 ( 2 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme