https://telegram.me/empireoflies
هدف اصلی صهیونیست‌ها از تجاوز ناکام بامداد جمعه ۹ آذر به جنوب دمشق، محک کار آیی سامانه «اس ۳۰۰» ارتش سوریه بود؛ اما سوری‌ها نه با سامانه «اس ۳۰۰» که با یک سامانه درجه پایین‌تر به نام «بوک ام ۲» به مصاف موشک‌های صهیونیستی رفتند و این اشغالگران را بار دیگر ناکام گذاشتند.

سقوط در انتظار اسرائیل/ نگاهی به دو عملیات ناکام صهیونیست‌ها در تجاوز موشکی به سوریه

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغرژیم صهیونیستی این روز‌ها در بدترین وضعیت ممکن قرار دارد؛ از یکسو اختلافات سیاسی در کنست این رژیم غاصب بالا گرفته و از سویی دیگر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر صهیونیست‌ها درگیر پرونده فساد کلان اقتصادی خود است و حتی روز گذشته خبر رسید که پلیس رژیم صهیونیستی خواستار اعلام جرم علیه نتانیاهو شده است.

/////

اما آنچه که این روز‌ها بیش از همه، ضعف و فترت رژیم صهیونیستی را عیان می‌کند، افول نظامی و جنگی این رژیم غاصب است. ۴۷۰ راکت مقاومت فلسطین که روز دوشنبه ۲۱ آبان، در پاسخ به تجاوز کور صهیونیست‌ها به خان‌یونس، قلب اراضی اشغالی را شکافت، ثابت کرد که رژیم صهیونیستی تا چه حد آسیب‌پذیر است.

شکننده بودن «سامانه گنبد آهنین» رژیم صهیونیستی؛ رهگیری فقط ۶۰ راکت از ۲۰۰ راکت شلیک شده
نکته قابل تامل در جریان حمله روز ۲۱ آبان مقاومت فلسطین، این بود که سامانه گنبد آهنین صهیونیست‌ها در برابر راکت‌های شلیک شده، واکنشی شکننده داشت؛ بگونه‌ای که از ۲۰۰ راکت فلسطینی شلیک شده به سمت مناطق اشغالی صهیونیست‌نشین از جمله «سدیروت»، «نتیفوت» و «حوف أشکلون»، تنها ۶۰ راکت توسط گنبد آهنین رهگیری شد.

/////

ضعف نظامی مشهود صهیونیست‌ها، موازنه قوا در منطقه را کاملا به نفع جبهه مقاومت تغییر داده است و اشغالگران صهیونیست هر چه تلاش می‌کنند این موازنه را به نفع خود عوض کنند با ناکامی مواجه می‌شوند.

عملیات ناکام صهیونیست‌ها در تجاوز موشکی به جنوب دمشق
بامداد جمعه ۹ آذر، صهیونیست‌ها قصد داشتند به دو منطقه در جنوب دمشق پایتخت سوریه به نام‌های «الکناکر» و «الکسوه» تجاوز موشکی کنند؛ اما همه موشک‌های شلیک شده از جانب صهیونیست‌ها، توسط سامانه پدافندی ارتش سوریه، رهگیری و منهدم شدند.

رهگیری و انهدام موشک‌های صهیونیستی با «بوک»؛ متجاوزان رودست خوردن
نکته جالب آنکه، رهگیری و انهدام موشک‌های پرتاب شده از جانب صهیونیست‌های اشغالگر، توسط سامانه «بوک ام ۲» ارتش سوریه انجام شد. بنا به گفته تحلیلگران نظامی و منطقه‌ای، هدف اصلی صهیونیست‌ها از تجاوز ناکام بامداد جمعه ۹ آذر به جنوب دمشق، محک کارآیی سامانه «اس ۳۰۰» ارتش سوریه بود؛ اما سوری‌ها نه با سامانه «اس ۳۰۰» که با یک سامانه درجه پایین‌تر به نام «بوک ام ۲» به مصاف موشک‌های صهیونیستی رفتند و این اشغالگران را بار دیگر ناکام گذاشتند.

/////

این تجاوز موشکی شکست‌خورده صهیونیست‌ها به جنوب دمشق، نخستین تجاوز آن‌ها بعد از استقرار سامانه «اس ۳۰۰» در سوریه محسوب می‌شود.

استقرار «اس ۳۰۰» در سوریه
۱۷ سپتامبر ۲۰۱۸ (۲۶ شهریور ۱۳۹۷)، جنگنده‌های صهیونیستی که قصد داشتند به لاذقیه در غرب سوریه تجاوز کنند، برای در امان ماندن از پدافند هوایی سوریه، هواپیمای ایلیوشین ۲۰ روسیه را که بر فراز مدیترانه در پرواز بود، سپر قرار دادند که در نتیجه این اقدام، چند تن از نظامیان روسی کشته شدند.

پس از این اتفاق، روس‌ها مناطق مختلف سوریه را به سامانه پدافند موشکی «اس ۳۰۰» مجهز کردند؛ رخدادی که رسانه‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای از آن با عناوینی همچون «تغییر محسوس موازنه قدرت در غرب آسیا» و «سیلی پوتین به صورت نتانیاهو در واکنش به ساقط شدن ایلیوشین روسی» یاد کردند.

/////

علی‌ایحال، در تجاوز موشکی شکست خورده روز جمعه صهیونیست‌ها به جنوب دمشق، ارتش سوریه به اصطلاح مشت خود را برای متجاوزان صهیونیست باز نکرد و با همان سامانه «بوک ام ۲» خود، موشک‌های صهیونیستی را زمینگیر کرد.

اما ناکامی صهیونیست‌ها در تجاوز موشکی به سوریه در بامداد جمعه ۹ آذر، اتفاقی تازه نبود؛ مشابه آن در تاریخ ۲۱ بهمن ۹۶ رخ داده بود.

بهمن ۹۶؛ ساقط شدن جنگنده متجاوز صهیونیستی و تبعات راهبردی آن
در روز شنبه ۲۱ بهمن ۹۶، اتفاقی رخ داد که همه معادلات و تدارکات صهیونیست‌ها و برخی حکام عربی خائن و غربی‌ها را به هم ریخت. خبر، کوتاه، اما عمیقا پرمعنا و دربرگیرنده عمق راهبردی بود. «جنگنده متجاوز نسل چهارم اف -۱۶ صهیونیست‌ها توسط پدافند هوایی سوریه، در منطقه الجلیل جولان اشغالی ساقط شد».

/////

اتفاقی که در طول ۴ دهه گذشته بی‌سابقه بوده است و به عیان‌ترین شکل ممکن تغییر موازنه قوا در منطقه را به نفع جبهه مقاومت آشکار گردانید. تغییری که از همان ۲۵ مِی‌ سال ۲۰۰۰ و خروج فضاحت‌بار اشغالگران صهیونیست از جنوب لبنان جلوه‌هایش در حال رخ نمایی بود و در تابستان سال ۲۰۰۶ در جریان جنگ ۳۳ روزه تثبیت شد و این روز‌ها واضح‌ترین پدیده قابل مشاهده منطقه در عرصه میدانی و حتی سیاسی است.

سراسیمگی مقامات نظامی و سیاسی رژیم صهیونیستی پس از سقوط جنگنده متجاوزشان، کاملا آشکار کرد که صهیونیست‌ها چه ضربه سنگینی دریافت کرده‌اند.

مقام‌های اسرائیلی در ابتدا حاضر به تایید خبر سقوط جنگنده پیشرفته‌شان نبودند و از پذیرش این شکست خفت‌بار طفره می‌رفتند، اما پس از آنکه همه شواهد و قرائن انتشار یافت آن‌ها هم ناگزیر لب به اعتراف گشودند و برای نخستین بار پس از سال ۱۹۸۳ تایید کردند که جنگنده‌شان هدف سامانه دفاعی سوریه قرار گرفته است.

سران رژیم صهیونیستی در نخستین واکنش مدعی شدند که یک پهپاد ایرانی را که از آشیانه‌ای در سوریه به پرواز درآمده بود هدف گرفته‌اند و عملیات جنگنده‌شان پاسخی به پرواز این پهپاد بود. این ادعای صهیونیست‌ها به صورت مستند از سوی مقامات نظامی سوریه و مسئولان جمهوری اسلامی ایران رد و تکذیب شد.

اظهار عجز و التماس نخست وزیر رژیم صهیونیستی
در سکانس بعدی، خبر رسید که بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم جعلی صهیونیستی، با پوتین تماس تلفنی برقرار کرده و خواستار میانجیگری رئیس‌جمهور روسیه شده است.

هنوز ساعتی از مخابره خبر تماس تلفنی نتانیاهو با پوتین نگذشته بود که مقامات نظامی رژیم صهیونیستی اعلام کردند، عملیات نظامی شان در مرز با سوریه پایان یافته است و آن‌ها بدنبال درگیری نیستند.

به هر ترتیب آنچه از برآیند معادلات سیاسی و میدانی حاکم بر منطقه غرب آسیا استنتاج می‌شود، آن است که صهیونیست‌ها به سرعت در سراشیبی افول و سقوط قرار گرفته‌اند و عنقریب است که خبر فروپاشی رژیم منحوس و غاصب صهیونیستی در رسانه‌های جهانی مخابره شود؛ البته دنیای استکبار با تمام امکاناتش همچنان حامی صهیونیست های کودک کش و درنده‌خو است.

 

انتهای پیام/میزان

هدف اصلی صهیونیست‌ها از تجاوز ناکام بامداد جمعه ۹ آذر به جنوب دمشق، محک کار آیی سامانه «اس ۳۰۰» ارتش سوریه بود؛ اما سوری‌ها نه با سامانه «اس ۳۰۰» که با یک سامانه درجه پایین‌تر به نام «بوک ام ۲» به مصاف موشک‌های صهیونیستی رفتند و این اشغالگران را بار دیگر ناکام گذاشتند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme