https://telegram.me/empireoflies

سقوط اقتصادی در تاریخ انگلیس رکورد شکست

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغسقوط اقتصادی چند ماه اخیر انگلیس،‌ در تاریخ این کشور بی‌سابقه است. وب‌سایت BBC ضمن اذعان اینکه «اقتصاد انگلیس با سقوط بی‌سابقه در ماه گذشته،‌ ۲۰ درصد کوچک‌تر شد»،‌ نوشت: در ماه آوریل،‌ اولین ماه قرنطینه برای مهار ویروس کرونا بریتانیا،‌ اقتصاد این کشور ۲۰ درصد منقبض شده است. این بزرگ‌ترین افت اقتصادی ماهانه ثبت شده در تاریخ بریتانیا است.

دفتر آمار ملی انگلیس می‌گوید در این سقوط «تاریخی» همه بخش‌های اقتصادی تحت تاثیر قرار گرفته‌اند. کاهش فعالیت‌های اقتصادی ظرف این  یک ماه از کل افت اقتصادی در مقطع بحران مالی  ۲۰۰۸ تا ۲۰۰۹ شدیدتر است.

یکی از مدیران دفتر آمار ملی انگلیس گفت: «سقوط تولید ناخالص داخلی در ماه آوریل بزرگ‌ترین سقوطی است که بریتانیا به خود دیده است. این بیش از سه برابر شدیدتر از افت ماه قبلی‌اش است و تقریبا ۱۰ برابر شدیدترین افتی که پیش از کرونا داشتیم.»

فصیل اسلام، سردبیر اقتصادی بی‌بی‌سی، می‌گوید: «یک پنجم اقتصاد در ماه آوریل از دست رفته، یک چهارم آن از وقتی قرنطینه شروع شد. این اعداد فقط رکوردهای ماهانه نیستند، کاملا خارج از مقیاس رایجند. چنین وضعیتی آنقدرها هم تعجب‌برانگیز نیست. وقتی شریان‌های اقتصادی بسته شده، ضربه هم شدید است.

خیابان‌های خالی،‌ فروشگاه‌های خالی،‌ اداره‌های خالی و آسمان‌های خالی چنین اعدادی می‌سازند.»

انتهای پیام/کیهان

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme