https://telegram.me/empireoflies

سانسور تنها گزینه روی میز «امپراتوری دروغ»

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: وضعیت حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن هر سال به گونه‌ای است که ضدانقلاب که چاره‌ای به جز تایید حضور گسترده مردم ندارد (چرا که تصاویر تلویزیونی موید آن است)، دست به بیان مسائلی نظیر توزیع ساندیس و کیک و جذب کارکنان دولت با سکه طلا و امثالهم می‌زند.

در این روز رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه و غربی تصاویری را برای بینندگان و مخاطبین خود به نمایش می‌گذارند تا سطح این راهپیمایی عظیم را در اندازه یک مانور نظامی پایین بیاورند.

در همین راستا، امپراطوری رسانه‌ای غرب که از حقیر‌ترین اتفاقات و مبتذل‌ترین رویدادهای جهانی، آلبوم‌های عکس فاخر درست می‌کند و در قاب‌بندی‌های شیک به مخاطبین خود ارائه می‌کند، هر سال از ۲۲ بهمن مردم ایران شکست می‌خورد و مجبور به سانسور این واقعه می‌شود.

این سانسورها در سایر خبرگزاری‌های بین‌المللی هم تکرار شده است؛ از آسوشیتدپرس و سی‌ان‌ان گرفته تا دویچه‌وله و بی‌بی‌سی. با این حال، مدال‌های طلایی سانسور راهپیمایی تاریخی ۲۲ بهمن امسال را بدون شک باید به مدیران شبکه‌هایی مانند «بی‌بی‌سی فارسی»، «رادیو فردا»، «صدای آمریکا»، «دویچه‌وله» و … اهدا کرد که با وجود انتشار مطالب به زبان فارسی برای مخاطبین فارسی زبان و افرادی که در ایران زندگی می‌کنند، ترجیح دادند به مطالب دیگر پرداخته و کوچک‌ترین اشاره‌ای به راهپیمایی مردم در سراسر ایران نداشته باشد.

همین چند روز پیش بود که «صادق صبا» مدیر بخش فارسی بی‌بی‌‌سی مدعی شده بود: “بی‌بی‌سی سعی می‌کند که همیشه بی‌طرف باقی بماند و نه از حکومت ایران و نه از مخالفانسان دفاع کند…” ، اما عملکرد این رسانه دولتی انگلیس و دیگر رسانه‌ها غربی دروغ بودن این ادعا را ثابت می‍کند. آیا راهپیمایی عظیم و ده‌ها میلیونی ملت ایران (حتی از نظر حرفه‌ای و ژورنالیستی) ارزش پوشش رسانه‌ای و انتشار چند خبر را ندارد!؟

در واقع حلقه تنگ لنز دوربین‌های خبرنگاران رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه که حتی دیوارنوشته‌های سبز در برخی دستشویی‌های شمال تهران را هم می‌بیند، چشم دیدن حضور مردم در خیابان‌های سراسر کشور را نداشت و «سانسور» را به عنوان اصلی‌ترین حربه خود مورد استفاده قرار داد.

همچنین بسیاری از رسانه‌های وابسته به کشورهای غربی با آنکه در ایران دفتر رسانه‌ای داشته و توانایی تهیه خبر از راهپیمایی پرشور مردم ایران را دارند، از این کار خودداری کرده و ترجیح داده‌اند به مسائل حاشیه‌ای و بسیار کم‌اهمیتتر بپردازند تا بار دیگر دشمنی و عناد خود با ملت مسلمان و انقلابی ایران را نشان دهند.

تصاویر صفحه نخست سایت برخی از رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه در ذیل آمده است:

تصویر سایت «بی‌بی‌سی فارسی» در صبح روز 22 بهمن 93

تصویر سایت «بی‌بی‌سی فارسی» در صبح روز ۲۲ بهمن ۹۳

تصویر سایت «صدای آمریکا» در صبح روز 22 بهمن 93

تصویر سایت «صدای آمریکا» در صبح روز ۲۲ بهمن ۹۳

تصویر سایت «دویچه وله» در صبح روز 22 بهمن 93

تصویر سایت «دویچه وله» در صبح روز ۲۲ بهمن ۹۳

تصویر سایت «رادیو زمانه» در صبح روز 22 بهمن 93

تصویر سایت «رادیو زمانه» در صبح روز ۲۲ بهمن ۹۳

تصویر سایت «رادیو فردا» در صبح روز 22 بهمن 93

تصویر سایت «رادیو فردا» در صبح روز ۲۲ بهمن ۹۳

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme