https://telegram.me/empireoflies

روح الله زم: لیست دورزنندگان تحریم را به افسر CIA می‌دادم

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه در این جلسه ابتدا متهم زم در جایگاه حاضر شده و ادامه دفاعیات خود را بیان کرد.
«آمد نیوز» نقش غیر قابل انکاری در انتخابات ۹۶ داشت
متهم زم با بیان اینکه یکی از عناوین اتهامی من افساد فی الارض است که آن را رد می‌کنم، گفت: یکی از افراد نامدار اصلاحات طی پیامی به آمد نیوز نوشت که شما در خارج از کشور هستید یا داخل؟ که گفتیم در خارج و آن شخص تعجب کرد که مواضع ما همچون رسانه‌های داخل کشور است. آمد نیوز نقش غیر قابل انکاری در انتخابات ۹۶ داشت.
وی افزود: از اواسط سال ۹۶ به دلیل خستگی ناشی از کار مسئولیت آمد نیوز را به سام سرابی واگذار کردم. در سال ۹۶ بسیاری از آمدنیوز درخواست کردند که خط خود را مشخص کند. در این برهه که مسئولیت آمدنیوز با سام سرابی بود‌اشتباهات فاحشی از جمله انتشار مطلب درباره کوکتل مولوتوف به وجود آمد.
رابطه نزدیکان یکی از
وزرای دولت با «آمد نیوز»
زم مدعی شد: در اواسط سال ۹۷، به دلیل‌اشتباهات سرابی و ارتباط وی با نزدیکان یکی از وزرای دولت از او خواستم که استعفا کند. پس از آن کنترل آمدنیوز را به دست گرفتم.
وی در مورد نشر اکاذیب در آمد نیوز گفت: گزارشاتی به دست ما می‌رسید که با ضریب خطا همراه بوده است.
متهم زم درخصوص اتهام تحریک و تشویق مردم به اغتشاشات عنوان کرد: فراخوان‌های منتشره در آمدنیوز بخشی از آنها در زمان مدیریت بنده نبوده و بخشی هم مربوط به مطالب ارسالی به ما می‌باشد.
وی اظهارداشت: مگر با تحریک یک رسانه کسی به خیابان می‌آید؟ البته نمی‌گویم که‌اشتباهی در این خصوص نکردم و اگر ‌اشتباهی کردم از دادگاه و مردم عذرخواهی می‌کنم.
در ادامه زم گفت: با شمس درگیر شدم و فهمیدم که آنها برای سرویس جاسوسی کار می‌کنند. بعد از چند ماه یک استاد دانشگاه از آن مجموعه دوباره با من مستقیما ارتباط برقرار کرد.
رئیس‌دادگاه گفت: چرا دوباره با آن فرد در پوشش استاد دانشگاه ارتباط برقرار کردی در حالی که می‌دانستی برای سرویس جاسوسی فعالیت می‌کند. با توجه به محتوای پرونده و اظهارات متهمان دیگر که در زندان اوین هستند مشخص شده که استاد دانشگاه عامل CIA
بوده است.
نماینده دادستان در این هنگام بیان کرد: شمس نقش واسطه بین شما و سرویس جاسوسی بوده است و سرویس جاسوسی مزایایی از جمله دفتر کار و حقوق خوب برای شمس در نظر گرفته بود.
وزیری افزود: متهم در بخشی از اقاریرش گفت که شمس علیه شیرین گزارش می‌داد که آن افسر جاسوس گزارش‌ها را با من چک می‌کرد که این مورد نشان دهنده ارتباط متهم با مامور سرویس جاسوسی بوده است.
متهم گفت: این‌ها را که قبول دارم و اظهارات خودم می‌باشد.
اقرار به داشتن ماموریت
اعلام زمان و مکان عملیات‌های سوریه و تردد سردار شهید سلیمانی
نماینده دادستان ادامه داد: متهم در بخشی از اقرارش گفته که اعلام زمان و مکان عملیات‌های سوریه، تردد فرماندهان مخصوصا سردارشهید حاج قاسم سلیمانی جزء ماموریت‌هایش بوده است.
متهم زم گفت: اقرارم را قبول دارم، اما مگر تمام این موارد صورت گرفته است؟
نماینده دادستان گفت: به سندی‌اشاره می‌کنم که متهم زم در زمان ورود سردار شهید سلیمانی به یکی از کشور‌های منطقه با ارسال پیامی به افسر سرویس جاسوسی اعلام می‌کند و می‌گوید که فردا یک تیم نظامی وارد می‌شوند که احتمالا قاسم سلیمانی هم با آنها است.
رئیس‌دادگاه گفت: آیا خبر جابه جایی یک فرمانده نظامی کار خبری محسوب می‌شود؟
متهم زم گفت: هرچه دستم می‌آمد منتشر کردم.
نماینده دادستان اظهارداشت: متهم زم پیام دیگری به آن افسر جاسوس فرستاده که در آن اسامی افرادی که تحریم‌ها را دور می‌زنند آورده شده است. آیا این کار در راستای رسالت کار خبرنگار بوده است؟
متهم پاسخ داد: خیر. این مطلب در آمدنیوز منتشر شد و قبول دارم.
نماینده دادستان ادامه داد: در اوج فتنه ۹۶، به خاطر انتشار خبر آموزش ساخت کوکتل مولوتف به مامور سرویس جاسوسی پیام می‌دهید که به داد شما برسد.
متهم زم گفت: قضایا را با هم قاطی می‌کنید و این پیام برای کانال دوم است. وقتی به سایت حملات سایبری می‌شد به افسر سرویس گفتم که سایت را پشتیبانی کند و او هم پاسخ داد که خودش سایت را حمایت می‌کند.
لیدر اغتشاشات ۹۶ بودن لاف بود
در ادامه پس از انتشار کلیپی که در آن متهم زم صحبت می‌کند و به صراحت در کلیپ می‌گوید که لیدر اغتشاشات۹۶ است، متهم پاسخ داد: این حرف‌ها دوستانه بوده و لاف هم زده شده است،در ۹۶ حضور داشته ام، اما نقش موثری نداشته ام.
نماینده دادستان بیان کرد: متهم در اقرارش گفته که مامور سرویس جاسوسی از جایگاه آمدنیوز لذت می‌برده است.
متهم زم گفت: درباره این موضوع خصوصی صحبت می‌کنم.قاضی صلواتی در این بخش از جلسه دادگاه ضمن اعلام ختم جلسه گفت: جلسه بعدی متعاقبا اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/

کیهان

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme