https://telegram.me/empireoflies

روایتی تازه از داستان شکایات در صدای آمریکا؛ از تجاوز جنسی تا تبعیض جنسیتی+فیلم

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: علی هریسچی وکیل ایرانی آمریکایی ساکن در حومه واشنگتن که عهده‌دار پرونده تنی چند از کارکنان بخش فارسی صدای آمریکا نیز است با حضور در شبکه اینترنتی ضدانقلاب «امروز نما» به زوایای مختلفی از پرونده شکایات برخی از کارکنان اخراجی از مدیریت شبکه یعنی ستاره درخشش زد.

وی با اشاره به اینکه چهار پرونده باز علیه صدای آمریکا وجود دارد که شامل پرونده‌های افرادی مانند ماه‌منیر رحیمی، مهتاب کوثری، سهیلا جنگجو (همسر پیشین مهدی فلاحتی) و اردوان روزبه است، گفت: سهیلا جنگجو به دلیل حمایت عمومی از سیامک دهقانپور در جلوی دوربین موجب خشم ستاره درخشش و اخراج وی شد.

هریسچی می‌گوید: ریشه شکایت کوثری در عدم پرداخت حقوق یکسان، تبعیض جنسیتی و رفتار خشن و ناحرفه‌ای در محیط کاری می‌باشد.

این وکیل در ادامه به ماجرای تجاوز مهدی فلاحتی به یکی از مجریان زن شبکه به نام الهام ستاکی اشاره می‌کند و گفت: در سال ۲۰۱۰ پرونده الهام ستاکی به دلیل تعرض جنسی مهدی فلاحتی بوده که ماه‌منیر رحیمی هم نیز بر علیه مهدی فلاحتی شهادت می‌دهد.

«مهدی فلاحتی» و «الهام ستاکی»

الهام ستاکی بدلیل تعرض فلاحتی و پس از آن اخراج از صدای آمریکا تحت فشارهای این مجری و مدیران شبکه، با طرح شکایت، غرامت ۱۵۰ میلیون دلاری بدلیل تعرض و آزار جنسی و ضربات روحی و جسمی ناشی از آن را درخواست کرده است.

مجری صدای آمریکا: از دست درازی فلاحتی به همکارش حرف بزنید قطعتان می‌کنیم! +فیلم
 

این وکیل به نفوذ بالای مهدی فلاحتی در مدیریت صدای آمریکا اشاره و اعلام کرد که فلاحتی توانست با رانت و قدرتی که دارد در آن زمان همسر سابق خود یعنی سهیلا جنگجو را در این شبکه استخدام نماید که البته بعد از ماجرای تجاوز به ستاکی و زمانی که همسرش ساز جدایی کوک می‌کند فلاحتی به دیگران گفته بود که نمی‌گذارد جنگجو به کار خود ادامه دهد.

هریسچی می‌گوید: نتایج نظرسنجی (FEVS)، تصویر نامطلوبی از فضای کاری برای کارمندان بخش فارسی شبکه خبری صدای آمریکا ارائه می‌دهد. این افراد تقریبا در جواب تمامی سوالات، سطح تجربه‌ خود در این بخش خبری را بسیار نازلتر از تجربه در رادیو و تلویزیون فدرال و صدای آمریکا برآورد کردند.

این وکیل ایرانی آمریکایی ادامه می‌دهد: «برجسته‌ترین نکته گزارش آن است که به گفته شصت درصد از کارکنان رسمی بخش فارسی شبکه خبری صدای آمریکا، این سازمان با اقدامات خودسرانه، پارتی‌‌بازی‌ و موضع‌گیری‌های سیاسی مدیریت می‌شود. علاوه بر این، چهل درصد از کارکنان، وجود رفتارهای ناروایی چون تبعیض یا محروم نمودن فرد از رقابت برای فرصت‌های شغلی را در این محیط تایید می‌کنند. در این بین،  تنها بیست و نه درصد از کل شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی اعلام کردند که در این بخش خبری با چنین رفتارهایی مدارا نمی‌شود.»

وی گریزی به ماجرای اخراج سیامک دهقانپور از این شبکه زد و گفت: در جریان اخراج دهقانپور از صدای آمریکا کمپینی در حمایت از وی به وجود می‌آید که حدود ۵ هزار نفر حمایت کردند که البته از وجود این حمایت در دادگاه اعلام بی‌خبری نموده است. این در حالی است که ستاره درخشش به فردی به نام امیرحسین گنج‌بخش که در این کمپین شرکت کرده تماس می‌گیرد و از وی بابت حضور در این کمپین گلایه می‌نماید.

همچنین وضعیت صدای آمریکا به حدی بحرانی شده که در یک سال گذشته تقریبا به صورت مداوم هر هفته این شبکه با یک بحران مواجه بوده و سطح برنامه‌های این شبکه نیز به شدت نزول کرده چرا که از سردبیر تا مجری‌های کارکشته این مجموعه هر از چندگاهی از این شبکه اخراج می‌شوند. در زمان انتخابات سال گذشته ریاست‌جمهوری آمریکا، این شبکه سعی داشت تا هیلاری کلینتون پیروز شود اما از زمان پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات آمریکا، ستاره درخشش، مدیر بخش فارسی‌ صدای آمریکا، به هر اقدامی مانند حمایت از گروهک تروریستی منافقین دست زده است تا در ریاست خود باقی‌ بماند که البته هریسچی هم نیز بر این ادعا صحه می‌گذارد.

لازم به ذکر است، سایت امپراتوری دروغ بارها به اخراج مجریان از این شبکه اشاره کرده است. به طور نمونه پریسا فرهادی که در سیزده سال گذشته، مجری برنامه‌های مختلف صدای آمریکا، از جمله «شباهنگ»، «سرمایه» و همچنین برنامه‌های خبری این شبکه بود، سال گذشته، با ارسال ایمیلی با صدای آمریکا خداحافظی کرد.

در ایمیلی که به زبان انگلیسی نوشته شده، پریسا فرهادی استعفای فوری خود را، بدون کوچکترین توضیح و دلیلی اعلام کرده است. در این ایمیل او، با تاکید بر خاطرات و دوستی‌هایش در صدای آمریکا، برای همکاران خود آرزوی موفقیت کرده است.

گفته شده یکی از دلایل اخراج مجریان زن در صدای آمریکا تجاوز مردان این شبکه به این زنان است سال گذشته تجاوز جنسی مهدی فلاحتی به الهام ستاکی مجری همکار وی در این شبکه باعث شکایت الهام ستاکی از وی در آمریکا شد که به دلیل نزدیکی فلاحتی به ستاره درخشش نهایتا الهام ستاکی از این شبکه اخراج شد.

البته در اخراج یا استعفای پریسا فرهادی از این شبکه گفته شده عامل تجاوز و سوء استفاده جنسی آرش سیگارچی بوده است چرا که وی چند سال پیش از همسر خود یعنی رافونه سام‌دلیری در آمریکا طلاق گرفت و این موضوع را علنا اعلام نمود و از آن به بعد با برادر خود که در این شبکه کار می‌کند زندگی می‌کرده و بر طبق اعلام برخی دیگر از کارمندان صدای آمریکا هم زمان نیم نگاهی هم به زنان این شبکه داشته و از قرار معلوم از آنجایی که وی سردبیر غیر رسمی صدای آمریکا می‌باشد و روابط بسیار نزدیکی با ستاره درخشش مدیر این شبکه داشت برای سوء استفاده جنسی از زنان این شبکه به آنها قول ارتقا جایگاه و حقوق می‌داده و از این طریق زنان این شبکه را مجاب می‌کرده که با وی رابطه جنسی داشته باشند.

گفته می‌شود وی رفتار مناسبی با همسر سابق خود یعنی رافونه سام‌دلیری نداشته و وی را از حضور در شبکه‌های اجتماعی محروم می‌ساخت، از این رو در زمان متاهلی خود و بعد از طلاق دادن همسر خود به دلیل داشتن حالات روحی روانی نامناسب به تماشای فیلم‌های مستهجن روی آورد.

بیشتر بخوانید:

ستاره درخشش با شکایت اخراجی های VOA به دادگاه رفت

یکی دیگر از مجریان باسابقه صدای آمریکا پس از تجاوز، اخراج شد

انتهای پیام/

هریسچی می‌گوید: ریشه شکایت کوثری در عدم پرداخت حقوق یکسان، تبعیض جنسیتی و رفتار خشن و ناحرفه‌ای در محیط کاری می‌باشد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme