https://telegram.me/empireoflies

رعنا رحیم‎پور مجری BBCفارسی: نماز شب می‏‎خواندم+ فیلم

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: رعنا رحیم پور مجری بی بی سی فارسی که بار ها در این تلویزیون مروج ازدواج سفید بوده ظاهرا در گذشته انسانی معتقد بوده و حتی به نماز شب و دعای کمیل هم انس داشته و این امورات را در زندگی خود به صورت مرتب رعایت می کرده.

اخیرا بخشی از یک مستند که ظاهرا در شبکه ۴ انگلیس پخش شده در فضای مجازی توسط سایت تقاطع منتشر شد که گویای تغییر نگرش های کارکنان بی بی سی پس از ورود به این شبکه است. رعنا رحیم پور در این مستند جلوی دوربین  اظهاراتی درباره روزه و دین اسلام می کند که تعجب همگان را بر انگیخته.

این مستند به نام«عجایب هفت‌گانه اسلام» ظاهرا در سال ۲۰۰۸ ساخته شده رعنا رحیم پور در پاسخ به این بخش از مستند می گوید:” تصویری که می بینید از من موقع نماز خواندن در‌ مسجد جامع اصفهانه، یکی از تجارب بیاد ماندنی زندگیم. خودم قبلا این فیلم رو‌باز نشر کرده بودم. من تا بیست و چهار پنج سالگی باورهای مذهبی پررنگتری داشتم، نماز شب می خوندم و دعای کمیل هم می رفتم».

وی هم چنین می گوید:” این مستند برای کانال چهار تلویزیون انگلیس ساخته شده و قصه هفت جوان از هفت کشور مسلمانه که قرار بود برن حج. متاسفانه ویزای من به موقع نرسید.”

ظاهرا وی می خواسته به حج هم برود و سابقه اعتقادی و ایمانی خود را کامل کند که متاسفانه توفیق نداشته به این سفر مشرف شود.

وی در ادامه با پرنسیپی روشنفکرانه که به نظر می رسد برای پاک کردن سابقه ایمانی خود در ذهن همکاران آتئیست اش نوشته شده می گوید:” با بالا رفتن سن و سفر و‌ مطالعه اعتقاداتم ( مثل خیلی ها) کمرنگ شد، اما به گذشته و حالم افتخار می کنم… من با افتخار می گم که همه آدمها رو تا زمانی که به دیگران آزار نرسونند، دوست دارم، با مسلمانی مشکلی ندارم… در‌ جهان من، همه آدمها با هر اعتقادی جا دارند… در ایران رویاهای من، مسلمان و مسیحی، آتئیست و آگنوستیک جا دارند”

سال گذشته پس از ممنوعیت دولت آمریکا برای سفر اتباع ایران و چند کشور خارجی برای سفر به آمریکا رعنا رحیم پور که تابعیت ایرانی انگلیسی دارد برای به دنیا آوردن فرزند دومش راهی آمریکا بود از پای پله های هواپیما به دلیل قانون جدید آمریکا برگردانده شد.

حال به نظر می رسد حضور وی در این مستند و سخنانی که وی در خصوص دین اسلام و اعتقادش به شریعت اسلامی گفته در عدم صدور ویزا برای وی بی تاثیر نبوده است.

البته ناگفته نماند مستند مذکور برای شبکه انگلیسی ساخته شده و در این مستند کوشش شده که مسلمانان افرادی نشان داده شوند که علاوه بر این که نماز می خوانند و به حج می روند هم زمان افرادی هستند که حجاب ظاهری شان هم چنان سفت و سخت نیست و البته مشکلی با ظلم و ستم کشورهای استعمارگر هم ندارند. با توجه به گذشته ای که از رعنا رحیم پور وجود دارد که وی همیشه خود را مخالف حکومت جمهوری اسلامی و بسیاری از اعتقادات شیعی معرفی میکرده انتخاب وی برای این مستند می تواند جای تامل داشته باشد و البته به نظر می آید که سخنان وی در این مستند تنها به واسطه نقشی است که او باید در آن بازی کند نه از روی اعتقادات اش.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme