https://telegram.me/empireoflies

رسوایی‌های جنسی مرتبط با کلیسای کاتولیک

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ۴۰ درصد از کارمندان و پرسنل یکی از بیمارستان‌های وابسته به کلیسای کاتولیک در استرالیا، به کودک آزاری جنسی متهم شدند.

بر اساس گزارش تلگراف، این آماری وحشتناک از کودک آزاری جنسی در استرالیا توسط یک کمیسیون تحقیق منتشر و در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته است.

این کمیسیون تحقیق که در رابطه با آزار جنسی کلیسای کاتولیک تشکیل شده بعد از شنیدن پاسخ‌های نهاد کلیسا به اتهامات کودک‌آزاری جنسی در گزارش نهایی خود با «تراژدی ملی» خواندن این بحران اعلام کرد که مقامات استرالیا سال‌ها در وظایف خود در قبال کودکان کوتاهی کرده اند.

دولت استرالیا پس از یک دهه افشاگری سرانجام در سال ۲۰۱۲ با تشکیل کمیسیون تحقیقی درباره پاسخ‌های نهادی به جرائم آزار جنسی کودکان موافقت کرد.

در پی تشکیل این کمیسیون تحقیقات از بیش از ۱۵ هزار نفر که خود را قربانی آزار جنسی کلیسا می‌دانستند آغاز شد.

در پی شهادت قربانیان که اغلب در دادگاه‌هایی پشت درهای بسته برگزار می‌شد بیش از چهار هزار نهاد از جمله نهادهای وابسته به کلیسای کاتولیک مورد بازخواست قرار گرفتند.

سرانجام گزارش نهایی این کمیسون منتشر شد و در این گزارش اعلام شد که دهها هزار کودک در بسیاری از نهادهای مرتبط با کلیسای کاتولیک در استرالیا قربانی تجاوز جنسی شده‌اند.

این کمیسیون با “تراژدی ملی” خواندن این فاجعه، سوءاستفاده‌های جنسی از کودکان را با تمامی مراکز مرتبط با کودکان اعم از آموزشی یا تفریحی و ورزشی در ارتباط دانست یعنی کودکان همه جا مورد تعرض واقع شده بودند و جای امنی برای آنها وجود نداشت.

طبق گزارش کمیسون، بیش از دو هزار و ۵۰۰ مورد کودک آزاری جنسی به پلیس گزارش شده بود که از این میان ۲۳۰ پرونده برای تحقیق گشوده شد.

در نهایت بر اساس نتایج تحقیقات در مراکز مرتبط با نهادهای کلیسا، دست‌کم ۱۵ درصد کشیش‌ها به آزار جنسی متهم شدند و فقط در یکی از بیمارستان‌های وابسته به کلیسای کاتولیک، ۴۰ درصد پرسنل به کودک آزاری جنسی متهم هستند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

رسوایی جنسی و کودک آزاری کلیسای کاتولیک در استرالیا جنجالی شد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme