https://telegram.me/empireoflies

رسانه‌ای که قصد کشتار مردم ایران را دارد/مردم مراقب باشند

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغرسانه‌های فارسی‌زبان وابسته به کشورهای استعمارگر از جمله شبکه «بی‌بی‌سی فارسی»، همواره به‌دنبال تخریب مبانی عقیدتی و فرهنگی ملت مسلمان ایران هستند.

یکی از راه‌هایی که این شبکه‌ها برای ترویج اباحی‌گری و فساد در میان خانواده‌های ایرانی ارائه می‌دهند ترویج مشروبات الکلی است که در رسانه‌های خود با ساختن مستندها و اخبار و مطالبی درصددند که خوردن مشروبات الکلی را امری مباح و خوب ترویج کنند.

این مورد در سالیان اخیر از شبکه‌های فارسی‌زبان ضدانقلاب مانند بی‌بی‌سی فارسی، صدای آمریکا، من و تو و… بارها دیده شده است مثلاً در دو سال اخیر دو مستند در ترویج مشروبات الکلی از این شبکه پخش شده است.

مثلاً در یک مستند که دو سال پیش از این شبکه پخش شد که در ترکیه تهیه شده، با بیان اینکه “مشروبات الکلی در ایران به وفور یافت می‌شود و بازار قاچاق سودآوری است، اما میخانه‌ها سال‌هاست که بسته‌اند و از یادها محو شده‌اند”، تلاش کرد به اینگونه اماکن تقدس ببخشد.

این رسانه انگلیسی در این مستند به مِیخانه با دید اماکن فرهنگی نگاه کرد و مدعی شد که مِیخانه جزئی از بافت شهر است و در نظام اجتماعی نقش بسیار مهم و کلیدی دارد.

ترویج می‌گساری در بی‌بی‌سی فارسی

ترویج مِیگساری در بی‌بی‌سی فارسی

و یا حدود چند ماه پیش در ادامه تبلیغاتی که برای استفاده از این مشروبات مخصوصاً مشروبات ایرانی می‌کرد مستندی پخش نمود که در آن شراب شیراز را معرفی کرد و در جای جای این مستند اشاره به قدمت شراب شیراز اشاره داشت که چقدر معرف تاریخ و فرهنگ ایرانیان است!!

بیشتر بخوانید:

BBC فارسی؛ شبکه‎ای برای تبلیغ مشروبات انگلیسی

یا در نمونه دیگر شبکه دولتی «صدای آمریکا» در گزارشی به تلاش مقامات آمریکایی برای جلوگیری یا محدود کردن مصرف مشروبات الکلی توسط نوجوانان آمریکایی شد. محققان و مقامات آمریکایی گفتند که استفاده نوجوانان از الکل در کنار و تحت نظر خانواده، نه‌تنها سبب کاهش علاقه به مصرف مشروبات الکلی نمی‌شود، بلکه مصرف نوجوانان و جوانان را بیشتر هم می‌کند. این رسانه آمریکایی در حالی به تلاش دولتمردان آمریکایی برای کاهش مصرف الکل در بین نوجوانان و جوانان آمریکایی اذعان کرد که بسیاری از رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه همواره در برنامه‌های مختلف خود در تلاشند تا مصرف مشروبات الکلی در بین مردم ایران بخصوص در میان جوانان را گسترش دهند.

«آرش سیگارچی» مجری و خبرنگار شبکه صدای آمریکا که چند سال پیش به دلیل مصرف زیاد مشروبات الکلی مدتی به این مواد اعتیاد پیدا کرده بود به این دلیل مدتی از حضور در برابر دوربین‌های شبکه VOA منع شده بود، چند ماه پیش در صفحه فیسبوکش با انتشار تصویری نوشته بود: “پنیر و شراب سفید … گاهی هوس کنم یک بطری می‌گیرم. آخ که با لوبیا و کباب چه حالی میده!”

بر اساس قوانین بسیاری از رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه، حضور عوامل این شبکه‌ها در شبکه‌های اجتماعی باید با اجازه مقامات ارشد و در جهت اهداف این شبکه‌ها و دولت‌های مطبوعشان باشد؛ در واقع افرادی مانند «آرش سیگارچی» در صفحه فیسبوک خود هم برای دولت آمریکا کار می‌کنند.

این مجری رسانه‌های آمریکایی، که در ایام ماه مبارک رمضان به‌طور عمدی روزه‌خواری خود را علنی می‌کند، در گذشته در صفحه فیسبوک با دعوت چندباره مخاطبین خود به استفاده از مشروبات‌الکلی و با بیان اینکه به بهشت و جهنم اعتقادی ندارد، خود نوشت: “کنیاک با بال بزنید، نگران جهنم نباشید. مستقیم در همین جهان به بهشت هدایت می‌شوید …”

تصویر از صفحه فیسبوک «آرش سیگارچی»

به تازگی در نمونه دیگری از این‌گونه پروپاگانداهای رسانه‌های فارسی‌زبان ضدانقلاب در ترویج فرهنگ و سبک زندگی غربی، پانته‌آ مدیری در ویدئویی از مخاطبان خود خواست تا صدا و تصویر خود را در خصوص تجریبات‌شان در استفاده از مشروبات الکلی دست‌ساز برای شبکه ایران اینترنشنال ارسال کنند.

لازم به ذکر است، رسانه اینترنشنال به تبعیت از دولت‌های حامی خود مانند عربستان سعودی که تروریست‌های داعشی را به عراق و سوریه در طول سالیان گذشته وارد کردند، با ترویج این‌گونه فرهنگ‌های غیراخلاقی یک‌گام از سایر رسانه‌ها فراتر رفته و به نوعی قصد جان مردم ایران را کرده‌اند.

در روزهای گذشته متاسفانه جمعی از شهروندان بانه‌ای بر اثر مصرف مشروبات الکلی مسموم و روانه بیمارستان شدند و شمار مسمومیت ناشی از این مشروبات دست‌ساز همچنان رو به افزایش است و یک قربانی هم گرفت.

انتشار این‌گونه اخبار بسیار ناراحت‌کننده است، اما خانواده‌ها باید بیش از پیش مراقب رفتار و کردار فرزندان خود باشند و البته با آگاهی بیشتر گول تبلیغات مسموم و منفی شبکه‌های بیگانه را نخورند.

انتهای پیام/

انتشار این‌گونه اخبار بسیار ناراحت‌کننده است، اما خانواده‌ها باید بیش از پیش مراقب رفتار و کردار فرزندان خود باشند و البته با آگاهی بیشتر گول تبلیغات مسموم و منفی شبکه‌های بیگانه را نخورند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme