https://telegram.me/empireoflies

دعوت وزیر دفاع آمریکا از کشور های عربی برای جنگ با ایران

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: مجله آمریکایی آتلانتیک (the atlantic) در گزارشی به صحبت های اخیر وزیر دفاع آمریکا در مورد حضور نظامی بیشتر کشور های عربی در منطقه پرداخت و نوشت: کارتر در مصاحبه خود ضمن انتقاد از انفعال کشورهای عرب منطقه در همراهی تام و تمام با سیاست‌های کاخ سفید در غرب آسیا، خواهان مشارکت همه‌جانبه و نزدیک‌تر آنها بالاخص در مقابل ایران و منافع آن شده است.

وزیر دفاع آمریکا خطاب به رؤسای شش کشور عضو شورای همکاری خلیج‌فارس (GCC)  و مصر، به آنها توصیه کرده که بهتر است به جای اشتیاق فزاینده به خرید جنگنده، به رویارویی تمام قد با ایران وارد شوند. وی در ادامه افزود: اگر شما شاهد این هستید که ایران هر روز در حال افزایش نفوذ خود در منطقه است به این خاطر است که ایران در بازی است و خارج از گود ننشسته است.

کارتر می‌گوید: «اگر شما به جاهایی که ایرانی‌ها قادر به کسب نفوذ هستند نگاه کنید خواهید دید که آنها در بطن بازی هستند، روی زمین. حضور ایران در مسائل سوریه، عراق، یمن و لبنان، چیزی نیست که مورد پسند ما باشد. ما این را دوست نداریم. ما دوست نداریم که آنها در بطن بازی باشند، ولی شرکای عرب ما ۳۰ هزار پا فراتر از متن مسائل در آسمان سِیر کنند.»

وزیر دفاع دولت دموکرات آمریکا اضافه می‌کند: «این مسئله به‌وضوح برای ما روشن است، و البته علاقه داریم که آن را به کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز تفهیم کنیم – ای بسا بعضی هم مانند امارات به این درک رسیده‌اند. ما ‌به آنها می‌گوییم که دلیل فقدان تأثیر آنها در بطن مسائل و شرایط پیشِ رو، فی‌المَثَل، در عراق و سوریه، ناشی از تمرکز بیش از حد آنها بر خرید جنگنده‌ها و سایر جنگ‌افزارها بوده و از آموزش و آماده‌سازی نیروی زمینی کارآمد و واحدهای نظامی ویژه غافل شده‌اند.»

انتهای پیام/جام نیوز

وزیر دفاع آمریکا خطاب به رؤسای شش کشور عضو شورای همکاری خلیج‌فارس (GCC) و مصر، به آنها توصیه کرده که بهتر است به جای اشتیاق فزاینده به خرید جنگنده، به رویارویی تمام قد با ایران وارد شوند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme