https://telegram.me/empireoflies

دشمنی آشکار صدای آمریکا با ایران در قالب نظرسنجی

به گزارش «امپراتوری دروغ»، سایت صدای آمریکا با انتشار یک نظرسنجی با این عنوان که «معرفی حمید ابوطالبی به عنوان نماینده جدید ایران در سازمان ملل و عدم صدور ویزا از سوی آمریکا باعث جنجال جدیدی در روابط دو کشور شده است» دخالت آشکار خود را در سیاست‌های ایران نشان داده است.

چیزی که تعجب بیشتر مخاطبان را به خود جلب می‌کند دشمنی صدای آمریکا با ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران در گزینه‌های استفاده شده در این نظرسنجی است، به طوری که در یکی از گزینه‌ها انتخاب حمید ابوطالبی را اقدامی نسنجیده و ناشی از سوء مدیریت در وزارت امور خارجه عنوان کرده است.

صدای آمریکا

همچنین صدای آمریکا با فرار رو به جلو تقصیر را گردن جمهوری اسلامی انداخته و برگ برنده را با این عنوان که “نظام از پیشینه آقای ابوطالبی اطلاع داشته اما چنین واکنشی را از سوی آمریکا پیش‎‌بینی نمی‌کرده است” در زمین آمریکایی‌ها قرار داده و در گزینه بعدی اقدام ایران را تنش‌آفرین نامیده است.

حال باید از صدای آمریکا پرسید که چطور آمریکا به جاسوسان و جنایتکاران رژیم صهیونیستی که به گفته پایگاه آمریکایی آنتی وار بسیاری از قوانین شورای امنیت سازمان ملل در جریان شهرک‌سازی، اشغال اراضی کشور فلسطین، کشتار مردم بیگناه و… را در کارنامه خود نقض کرده است، ویزا صادر می‌کند.

به نظر می‌رسد وجود سازمان ملل در خاک آمریکا این اجازه را به آن‌ها داده است تا به هر نحوی در امور این سازمان دخالت کرده و به نوعی اگر برای نماینده جدید ایران در سازمان ملل ویزا صادر نشود نشان‌دهنده تزلزل در مقام و جایگاه سازمان ملل متحد می‌باشد.

از طرفی دیگر بسیاری از رسانه‌های ضد انقلاب از موضوع عدم صدور ویزا برای نماینده جدید کشورمان در سازمان ملل استقبال کرده و در صدر اخبار روزانه خود قرار داده‌اند.

بی‌بی‌سی فارسی (bbc persian) در یکی از نوشته‌های خود آورده است:

با امضای مصوبه کنگره آمریکا در ارتباط با شرایط جدید صدور ویزا برای سفرای خارجی و نمایندگان کشورها در سازمان ملل متحد توسط باراک اوباما، مخالفت آمریکا برای صدور ویزای حمید ابوطالبی، نماینده جدید ایران در سازمان ملل متحد دارای پشتوانه قانونی شد.

بی‌بی‌سی

بی‌بی‌سی همچنین ادامه می‌دهد:

توافقنامه مقر سازمان ملل متحد مورخ سال ١٩۴٧ که بین این سازمان و ایالات متحده، به عنوان کشور میزبان، به امضا رسیده دولت آمریکا متعهد است از ایجاد مانع در برابر فعالیت دیپلمات‌ها و میهمانان سازمان ملل متحد خودداری کند.

سایت آمریکایی رادیو فردا (radio farda) در گزارش خود آورده است:

رئیس جمهور ایالات متحده روز جمعه قانون مربوط به صادر نکردن ویزا برای حمید ابوطالبی٬ سفیر جدید ایران در سازمان ملل را امضا کرد. این طرح به تازگی از سوی کنگره تصویب و تحویل دفتر ریاست جمهوری شده بود.

حمید ابوطالبی از سوی آمریکا متهم به دست داشتن در واقعه حمله به سفارت آمریکا در تهران در سال ۱۳۵۸ است٬ هرچند خود آقای ابوطالبی این اتهام‌ را رد کرده و می‌گوید تنها به عنوان مترجم نماینده پاپ در سفارتخانه آمریکا حضور پیدا کرده است.

رادیو فردا

با این حال دشمنی رسانه‌های ضد انقلاب در پوشش یکسان اخبار مربوط به تحولات جمهوری اسلامی بر کسی پوشیده نیست تا جایی که اگر کمی در سایت‌های ضد انقلاب جست‌وجو کنیم متوجه می‌شویم این رسانه‌ها به طور مشترک و با تاکتیکی نرم محتوای خود را علیه جمهوری اسلامی ایران منتشر می‌کنند.

انتهای پیام/

 

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme