https://telegram.me/empireoflies

دریوزگی رئیس سابق BBCفارسی برای طعمه‎های جنسی در ایران‎اینترنشنال

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: دو سال پیش صادق صبا که بیش از سه دهه در بی‌بی‌سی فارسی فعالیت نموده وسال‌های آخر این فعالیت را هم به عنوان رئیس بخش فارسی بی‌بی‌سی مشغول بهکار بود، به طور ناگهانی استعفا کرد و مجموعه بی‌بی‌سی را ترک نمود. صادق صبا با این توجیه که می‌خواهد تجربیات جدیدی را در حوضه روزنامه‌نگاری در جای دیگری کسب نماید استعفا و تصمیم به جدایی از بی‌بی‌سی گرفت.

اما به تدریج با گذشت زمان پرده از ماجراهای دیگری برداشته شد و با اتفاقاتی که در این شبکه و صادق صبا رخ داد معلوم شد که رفتن صبا از بی‌بی‌سی آن چنان کهوی می‌گوید آن‌قدر هم عادی نبوده است.

پس از رفتن صادق صبا از بی‌بی‌سی و با آمدن رزیتا لطفی جنگ قدرت دربی‌بی‌سی فارسی بالا گرفت و تیم اصلاح‌طلب بی‌بی‌سی فارسی به سرکردگی مسعود بهنود در این رسانه در محاق قرار گرفت به تدریج مجریانی که با بهنود رابطه صمیمانه‌ای داشتند به حاشیه رانده شدند حتی برنامه خود مسعود بهنود با اشکالاتی مواجه شد از طرفی دیگر برنامه پرگار با تهیه کنندگی داریوش کریمی که در ابتدای دوره مدیریت همسرش اوج گرفته بود و مشی رادیکال اتخاذ کرده بود بعد از مدتی متوقف شد و همه اینها به درگیری‌های درون شبکه‌ای این تلویزیونفارسی زبان دامن زد.

اما ارتباط اخراج یا ترک صادق صبا از این شبکه با این قضایا چه بود؟ ظاهرا بر طبق اخباری که از منابع نزدیک به بی بی سی گرفته شده صادق صبا به دلیل بالا گرفتن شکایاتی از وی مبنی بر آزار و اذیت کارکنان بی بی سی و به دلیل این که وی سابقا بابت تجاوز به پونه قدوسی از مدیران ارشد بی بی سی تذکر شدیدی گرفته بود این بار برای جلوگیری از آبروریزی بیشتر و از آن جایی که بی بی سی با پرونده های تجاوز جنسی مثل جیمی سویل و … دیگر اعتباری برایش نمانده بود مدیران این شبکه دیگر ریسک نکرده و زودتر این مدیر نامطلوب را اخراج نموده و عطایش را به لقایش بخشیدند.

ولی طیف اصلاح طلب شبکه بی بی سی این تغییر مدیریت را حاصل رایزنی های جبهه رقیب خود در این شبکه دانستند و با کینه ای که از آنها در طول سالیان متمادی داشتند سعی کردند هر چه در توان دارند برای ناکارآمد جلوه دادن تیم مدیریت جدید خرج کنند. که این تلاش ها به درگیری های درون شبکه ای این تلویزیون فارسی زبان منجر شد.

البته حکایت صادق صبا بعد از اخراج از بی بی سی هم شنیدنی است وی بعد از بی بی سی به رادیو فردا رفت و در این رادیو که کمترین مخاطب را در بین رسانه های فارسی زبان دارد یک برنامه ۹۰ قسمتی را کار کرد. البته در همین زمان هم شایعاتی مبنی بر ارتباطات نامشروع وی با برخی از کارکنان زن این شبکه وجود داشت که شرح آن در مطالب قبلی سایت آمده است.

دربدری صادق صبا ظاهرا تمامی ندارد وی اخیرا گفته در سری جدید برنامه های تلویزیون تازه تاسیس ایران اینترنشنال به مدیریت رمضانپور که خود از اخراجی های تلویزیون بی بی سی است شرکت خواهد کرد.

برای فردی که سال ها در راس یک شبکه تلویزیونی حرفه ای مثل بی بی سی بوده و در تراز رسانه های سطح اول جهانی ظاهر شده داشتن یک برنامه کم مخاطب در یک تلویزیون تازه تاسیس مثل دریوزگی در عالم رسانه ای است.

البته با شناختی از روحیات صادق صبا وجود دارد انتخاب تلویزیون ایران اینترنشنال بی دلیل نبوده چرا که این شبکه تبعیدگاهی است از مجریان و کارکنان اخراجی دیگر شبکه های فارسی زبان که عموما به دلیل تجاوز جنسی آن شبکه ها را ترک کرده اند.

افرادی مثل آرام بلند پز که به گفته خود در تلویزیون من وتو به صورت گروهی به وی تجاوز شده و دیگر مجریان تلویزیون صدای آمریکا مثل پریسا فرهادی که بارها از طرف باند ستاره درخشش مورد تجاوز قرار گرفت. این مجریان به همراه دیگر زنان این شبکه طعمه های بسیار جذابی برای صادق صبا هستند که احتمالا در آینده نزدیک خبرهایی از آنها خواهیم شنید.

انتهای پیام/

 

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme