https://telegram.me/empireoflies

خودمختاری آرش سیگارچی و ستاره درخشش در VOA/استعفای کارمندی دیگر به دلیل بدرفتاری مدیران شبکه

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغآشفتگی و عدم ثبات در مدیریت بخش فارسی صدای آمریکا این روزها به اوج خود رسیده است.

ابتدا باید اشاره‌ای به گذشته آن‌چه که در بالا ذکر شد، اشاره کرد. علی هریسچی وکیل ایرانی آمریکایی ساکن در حومه واشنگتن که عهده‌دار پرونده تنی چند از کارکنان بخش فارسی صدای آمریکا نیز است با حضور در شبکه اینترنتی ضدانقلاب «امروز نما» به زوایای مختلفی از پرونده شکایات برخی از کارکنان اخراجی از مدیریت شبکه یعنی ستاره درخشش زد.

وی با اشاره به اینکه چهار پرونده باز علیه صدای آمریکا وجود دارد که شامل پرونده‌های افرادی مانند ماه‌منیر رحیمی، مهتاب کوثری، سهیلا جنگجو (همسر پیشین مهدی فلاحتی) و اردوان روزبه است، گفت: سهیلا جنگجو به دلیل حمایت عمومی از سیامک دهقانپور در جلوی دوربین موجب خشم ستاره درخشش و اخراج وی شد.

هریسچی می‌گوید: ریشه شکایت کوثری در عدم پرداخت حقوق یکسان، تبعیض جنسیتی و رفتار خشن و ناحرفه‌ای در محیط کاری می‌باشد.

این وکیل در ادامه به ماجرای تجاوز مهدی فلاحتی به یکی از مجریان زن شبکه به نام الهام ستاکی اشاره می‌کند و گفت: در سال ۲۰۱۰ پرونده الهام ستاکی به دلیل تعرض جنسی مهدی فلاحتی بوده که ماه‌منیر رحیمی هم نیز بر علیه مهدی فلاحتی شهادت می‌دهد.

«مهدی فلاحتی» و «الهام ستاکی»

الهام ستاکی بدلیل تعرض فلاحتی و پس از آن اخراج از صدای آمریکا تحت فشارهای این مجری و مدیران شبکه، با طرح شکایت، غرامت ۱۵۰ میلیون دلاری بدلیل تعرض و آزار جنسی و ضربات روحی و جسمی ناشی از آن را درخواست کرده است.

مجری صدای آمریکا: از دست درازی فلاحتی به همکارش حرف بزنید قطعتان می‌کنیم! +فیلم
 

وی گریزی به ماجرای اخراج سیامک دهقانپور از این شبکه زد و گفت: در جریان اخراج دهقانپور از صدای آمریکا کمپینی در حمایت از وی به وجود می‌آید که حدود ۵ هزار نفر حمایت کردند که البته از وجود این حمایت در دادگاه اعلام بی‌خبری نموده است. این در حالی است که ستاره درخشش به فردی به نام امیرحسین گنج‌بخش که در این کمپین شرکت کرده تماس می‌گیرد و از وی بابت حضور در این کمپین گلایه می‌نماید.

گفته شده یکی از دلایل اخراج مجریان زن در صدای آمریکا تجاوز مردان این شبکه به این زنان است سال گذشته تجاوز جنسی مهدی فلاحتی به الهام ستاکی مجری همکار وی در این شبکه باعث شکایت الهام ستاکی از وی در آمریکا شد که به دلیل نزدیکی فلاحتی به ستاره درخشش نهایتا الهام ستاکی از این شبکه اخراج شد.

البته در اخراج یا استعفای پریسا فرهادی از این شبکه گفته شده عامل تجاوز و سوء استفاده جنسی آرش سیگارچی بوده است چرا که وی چند سال پیش از همسر خود یعنی رافونه سام‌دلیری در آمریکا طلاق گرفت و این موضوع را علنا اعلام نمود و از آن به بعد با برادر خود که در این شبکه کار می‌کند زندگی می‌کرده و بر طبق اعلام برخی دیگر از کارمندان صدای آمریکا هم زمان نیم نگاهی هم به زنان این شبکه داشته و از قرار معلوم از آنجایی که وی سردبیر غیر رسمی صدای آمریکا می‌باشد و روابط بسیار نزدیکی با ستاره درخشش مدیر این شبکه داشت برای سوء استفاده جنسی از زنان این شبکه به آنها قول ارتقا جایگاه و حقوق می‌داده و از این طریق زنان این شبکه را مجاب می‌کرده که با وی رابطه جنسی داشته باشند.

گفته می‌شود وی رفتار مناسبی با همسر سابق خود یعنی رافونه سام‌دلیری نداشته و وی را از حضور در شبکه‌های اجتماعی محروم می‌ساخت، از این رو در زمان متاهلی خود و بعد از طلاق دادن همسر خود به دلیل داشتن حالات روحی روانی نامناسب به تماشای فیلم‌های مستهجن روی آورد.

بیشتر بخوانید:

ستاره درخشش با شکایت اخراجی های VOA به دادگاه رفت

یکی دیگر از مجریان باسابقه صدای آمریکا پس از تجاوز، اخراج شد

ذکر این نکته ضروری است که در پی قدرت گرفتن تندروهایی همچون جان بولتون در دولت دونالد ترامپ، رسانه‌های وابسته به دولت آمریکا نیز به تریبون تندروها و جنگ طلب‌ها تبدیل شده است.

مدیریت ستاره درخشش و پوشش خبری گسترده فعالیت‌های گروهک تروریستی منافقین [گروهک محبوب جان بولتون]، موجب شد تا چندی پیش، مریم رجوی، سرکرده این گروهک در توئیتر خود از مدیر صدای آمریکا قدردانی ویژه کند؛ توئیتی که پس از مدتی و با توجه به بازخوردهایی که داشت، پاک شد!

 

در جدیدترین اخبار حواشی مدیریت در این رسانه دولت آمریکا قرار است جلسه بررسی صلاحیت مدیر مورد نظر ترامپ برای BBG مرکز مدیریت رسانه‌های دولتی آمریکا برگزار شود. اگر مدیر ایده‌آل کاخ سفید تایید صلاحیت شود، انتظار می‌رود تغییراتی اساسی از جمله برکناری ستاره درخشش، رئیس بخش فارسی صدای آمریکا، رقم بخورد.

اما اخیراً خبری منتشر شد که حکایت از استعفای یکی دیگر از کارکنان این شبکه دارد. «ماندانا تدین» از مجریان زن شبکه صدای آمریکا پس از ۱۴ سال به همکاری خود پایان داده است.

وی در صحبت‌های اخیر خود اعلام کرده که بارها در ایمیل‌هایی به مسئول مستقیم خودش یعنی آرش سیگارچی و دیگر مدیران کل صدای آمریکا موارد متعددی از سو رفتار و تبعیض علیه خود را گزارش کرده بود ولی ترتیب اثری داده نشده است.

ماندانا تدین همچنین می‌گوید که گویا آرش سیگارچی یک روزی او را برای اینکه دقایقی پشت میزش نبوده مورد مواخذه قرار داده بود.

گفتنی است، مریم احمدی و احمد تدین، پدر و مادر ماندانا تدین، از سردبیران و نویسندگان بخش فارسی صدای آمریکا هستند که در چند سال اخیر روابط خوبی با ستاره درخشش نداشته‌اند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme