https://telegram.me/empireoflies
وزارت خارجه آمریکا که پیش‌تر از آشوب‌های پراکنده در برخی شهرهای ایران پشتیبانی کرده بود، با صدور بیانیه‌ای از طرح «فراخوان ضدانقلاب برای کشف حجاب» که توسط برخی عوامل فراری مقیم آمریکا مدیریت می‌شود، حمایت کرد.

حمایت وزارت خارجه آمریکا از کشف حجاب در ایران

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغوزارت خارجه آمریکا که پیش‌تر از آشوب‌های پراکنده در برخی شهرهای ایران پشتیبانی کرده بود، با صدور بیانیه‌ای از طرح «فراخوان ضدانقلاب برای کشف حجاب» که توسط برخی عوامل فراری مقیم آمریکا مدیریت می‌شود، حمایت کرد.

به گزارش فارس، «هیثر نوئرت» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای مداخله‌جویانه از طرح «فراخوان ضدانقلاب برای کشف حجاب» حمایت کرد. وزارت خارجه آمریکا که پیش‌تر نیز از آشوب‌های پراکنده در برخی شهرهای ایران حمایت کرده بود، این بار با صدور بیانیه‌ای از فراخوان ضدانقلاب برای کشف حجاب حمایت کرد و اعلام کرد: «آمریکا از مردم ایران که به حجاب اجباری زنان اعتراض می‌کنند، حمایت می‌کند».

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در این باره اینگونه اظهارنظر کرد: «ما دستگیری دست کم ۲۹ نفر به دلیل بهره‌گیری از حقوق بشر و آزادی‌های بنیادین از طریق ایستادن مقابل حجاب اجباری را محکوم می‌کنیم». این بخش از بیانیه اشاره‌ای است به اطلاعیه پلیس تهران که در آن قید شده بود همزمان با راه‌اندازی کمپین مردمی مقابله با فراخوان کشف حجاب ضدانقلاب، ۲۹ نفر از برهم‌زنندگان امنیت اجتماعی را دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داد.

نوئرث اینگونه ادامه داد: «آمریکا همچنان در حمایت از آزادی مذاهب، آزادی بیان و تجمع مسالمت‌آمیز پایدار است». به اعتقاد کارشناسان، حمایت صریح وزارت خارجه آمریکا از کشف حجاب توسط عده‌ای معدود در ایران در کنار حمایت آنان از ناآرامی‌ها در ایران می‌تواند به معنای آن باشد که در واشنگتن یک برنامه جامع برای استفاده از همه ظرفیت‌های اعتراضی در راستای به آشوب کشاندن ایران طراحی شده است. دولت آمریکا در جریان ناآرامی‌های اخیر به صورت علنی از عوامل به آشوب کشاندن اعتراضات معیشتی مردم حمایت کرده بود.

مقامات ارشد آمریکایی از جمله دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا که پیش از این مردم ایران را تروریست خطاب کرده و مانع ورود اتباع ایرانی به خاک آمریکا شده بود، رسماً از آشوب‌ها در برخی شهرهای ایران حمایت کردند. حالا آنها از کمپینی حمایت کرده‌اند که هدف آن استفاده از همه امکانات برای کشف حجاب دختران و زنان ولو توسط عده‌ای اندک است.

طی روزهای گذشته اخباری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که در آن مطرح شده بود یکی از این ضد انقلاب به نام مسیح علی‌نژاد (معصومه علی‌نژاد قمی‌کلا) برای راه‌اندازی کمپین کشف حجاب در ایران، چند صد هزار دلار از دولت آمریکا پول دریافت کرده است. بر اساس این خبر، این فرد بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸، ۳ قرارداد با شورای مدیران خبررسانی مشهور به bbg وابسته به دولت آمریکا منعقد کرده است. این شورا مشتمل بر تمام آژانس‌های خبری دولت آمریکاست که صدای آمریکا، رادیو فردا و رادیو اروپای آزاد زیر نظر آن فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام/وطن امروز

وزارت خارجه آمریکا که پیش‌تر از آشوب‌های پراکنده در برخی شهرهای ایران پشتیبانی کرده بود، با صدور بیانیه‌ای از طرح «فراخوان ضدانقلاب برای کشف حجاب» که توسط برخی عوامل فراری مقیم آمریکا مدیریت می‌شود، حمایت کرد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme