https://telegram.me/empireoflies

حمایت «ربع پهلوی» از مواجب‌بگیر صدام

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: «شاپور بختیار» آخرین نخست‌وزیر رژیم پهلوی است که روزهای گذشته مصادف با سالروز مرگ مشکوکش بود. وی پیش از انقلاب از اعضای جبهه ملی بود، اما وقتی بوی قدرت به دماغش خورد، بر ادعاهای ملی‌گرایانه و ضدپادشاهی خود پشت نمود و دستبود «محمدرضا پهلوی» شد تا حکومتش را از سقوط نجات دهد. اما این به‌اصطلاح «مرغ طوفان» که بیشتر شبیه یک معتاد به موادمخدر بود مردم انقلابی او را به‌سبب اعتیاد به مواد مخدر مسخره می‌کردند، بعد از وقوع انقلاب اسلامی و فرار به خارج کشور، پا را از وطن‌فروشی فراتر گذاشت و همچون گروهک تروریستی منافقین دست در دست صدام دیکتاتور سابق عراق داد و از حمله نظامی به کشورمان حمایت کرد.
حال در سالروز مرگ بختیار که از سوی ضدانقلاب مانند موارد مشابه به جمهوری‌اسلامی نسبت داده می‌شود، برخی از عناصر اپوزیسیون و عوامل رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه به حمایت و تعریف و تمجید از او پرداختند. «ربع پهلوی» که در روزهای اخیر به سبب افشای دریافت پول از سعودی‌ها به الپهلوی معروف شده، با انتشار بیانیه‌ای «شاپور بختیار» را “از فداکارترین فرزندان میهن” خطاب کرد و با الگو دانستن بختیار برای خود، مدعی شد: ” او که آزادمردی راستین و میهن‌دوستی آگاه بود … دکتر بختیار بعد از ترک اجباری ایران نیز هم‌چنان در پیکار با اهریمنان ایران‌سوز و ایرانی‌ستیز استوار ایستاد … امروز اگرچه شاپور بختیار در میان ما نیست اما مبارزات راستین واندیشه‌های میهن‌دوستانه‌اش، الگو و سرمشقی است …”
در بین عوامل حاضر در رسانه‌های فارسی‎زبان بیگانه نیز «آرش سیگارچی» از مدیران و خبرنگاران شبکه دولتی «صدای آمریکا» یکی دیگر از افرادی بود که با تسلیت سالروز مرگ بختیار در مدح او نوشت: “سالروز ترور ⁧‫«شاپور بختیار‬⁩» توسط گماشتگان رژیم جمهوری اسلامی ایران است. مردی که دید ⁧‫ایران‬⁩ سال ۵۷ به پرتگاه می‌رود، گفت، هشدار داد اما کسی توجه نکرد؛ نه دوستان ملی‌اش، نه ⁧‫مجاهدین خلق‬⁩ و چپ‌ها و نه اسلامی‌هایی که بعد ⁧‫اصلاح‌طلب‬⁩ شدند. همه بعد به نوبت از قطار انقلاب اخراج شدند. ‬ ‫آیا ایران امروز مثل بختیار دارد؟
افراد بسیار دیگری مانند «شهرام همایون»، «امیرعباس فخرآور»، «مهدی میرقادری» و … از جمله افرادی بودند که سالروز مرگ بختیار را تسلیت گفته و او را الگویی برای خود و دیگر عناصر اپوزیسیون دانستند. این عناصر اپوزیسیون با وقاحت فردی را به عنوان الگوی خود معرفی کردند که به اذعان شخصیت‌های غیرایرانی و حتی مخالف جمهوری‌اسلامی ضمن ارتباطگیری با رژیم صدام، به آنها جهت حمله به ایران و وقوع کودتای نظامی در کشورمان خط داد و از آنها برای مبارزه با حکومت ایران پول می‌گرفت. احتمالاً این افراد هم با این سخن می‌خواهند مواجب‌بگیری خود از دشمنان ملت ایران را به بهانه مبارزه با حکومت جمهوری‌اسلامی توجیه کنند. در همین راستا، در ماه‌های اخیر خبرها و حتی اسناد زیادی از ارتباط عناصر اپوزیسیون از گروه‌های مختلف با سرویس‌های جاسوسی غربی و عربی و بخصوص پول گرفتن از رژیم‌های دیکتاتوری منطقه منتشر شده است.
در ذیل نگاهی می‌اندازیم مختصر به چگونگی ارتباط فردی با دشمن ملت ایران یعنی صدام که با گمان برخی از عناصر اپوزیسیون امروزی الگوی مخالفان کنونی جمهوری‌اسلامی است:

«شاپور بختیار» آخرین نخست‌وزیر رژیم پهلوی که به فرانسه گریخته بود، ماه‌ها قبل از حمله عراق به ایران، در اسفند ماه ۱۳۵۸ گفته بود: “صدام برای ادامه حکومت خود با تمام قوا علیه حکومت آقای خمینی اقدام خواهد کرد.”

«تومای. ام. والی» ناخدای نیروی دریایی آمریکا در مصاحبه‌ای که در ماهنامه این نیرو در سال ۱۹۸۵ (۱۳۶۴) چاپ شد، گفت: “صدام وحشت خود را از عواقب ناشی از انقلاب ایران برای شاپور بختیار ، آخرین نخست‌وزیر زمان شاه فاش کرد.”

بختیار در مصاحبه با روزنامه کویتی «السیاسیه» در بیست و سوم ژانویه ۱۹۸۲ گفت: “جزایر سه‌گانه (تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی) متعلق به ایران نیست و نباید بر سر آن‌ها با همسایگان خود کشمکش داشته باشیم!!”

در اواخر سال ۱۳۵۸ حکومت عراق بر آن شد تا با پاره‌ای از ایرانی‌نمایان که در خارج از کشور به سر می‌بردند، ارتباط برقرار کند. از این رو «صلاح عمر علی» نماینده وقت عراق در سازمان ملل متحد با «منصور رفیع‌زاده» رییس سابق ساواک در آمریکا تماس برقرار کرد. در آن زمان وی نقش رابط «ارتشبد اویسی» فرمانده پیشین نیروی زمینی را به‌عهده داشت. بعدها یک افسر امنیتی عراق با نام مستعار «ابونضال» وظیفه «صلاح عمر علی» را به‌عهده گرفت. در اثر این تماس‌ها مقدمات سفر اویسی به بغداد آماده شد. وی در نخستین سفر خود به عراق که در سال ۱۳۵۹ انجام گرفت، افزون بر ملاقات با بلندپایگان حکومت عراق با صدام نیز دیدار کرد.

همچنین، وی در این مسافرت با برخی از همکاران پیشین خود مانند «سپهبد پالیزبان» (آخرین استاندار کرمانشاه در رژیم پیشین) و «سپهبد پرویز خسروانی» (فرمانده پیشین مرزبانی کشور) در بغداد به گفتگو نشست. این دو همراه با تنی چند از نظامیان از ماه‌ها پیش به استخدام حکومت عراق درآمده و دست اندرکار دادن اطلاعات و نظرات نظامی به حکومت نامبرده بودند.

عراقی‌ها بر سر راه ارتشبد پیشین، فرش قرمز پهن کرده و یک فرستنده رادیویی (رادیو ایران) با امکان پخش یک ساعت برنامه در روز و مبلغی برابر با ۲/۱ میلیون دلار آمریکا در اختیار وی قرار دادند. همچنین عراقی‌ها پیشنهاد کردند که یک پایگاه عملیاتی نیز در اختیار وی بگذارند. اویسی در طول اقامت در عراق با وزیر جنگ «عدنان خیر‌الله تلفاح» شوهر‌ خواهر و پسر‌ دایی صدام و رییس ستاد ارتش “عبدالجابر الشنشل” ملاقات کرد. پیش از اویسی، حکومت عراق با شاپور بختیار ارتباط برقرار کرده بود. بختیار نیز چند بار از بغداد دیدن کرد. این دیدار‌ها حتی در زمان اشغال خاک ایران از سوی ارتش عراق نیز ادامه داشت.

بختیار در این دیدارها برابر تعهدی که به گردن گرفت، مبلغ قابل‌توجهی پول و اجازه پخش برنامه‌ای به مدت یک ساعت در روز را به دست‌آورد. ارتشبد اویسی برای راه‌اندازی رادیویی که از سوی حکومت عراق در اختیارش گذاشته شده بود، «تورج فرازمند» مدیر عامل پیشین رادیو تلویزیون ایران را مأمور اداره رادیوی مزبور کرد. باید این نکته را یاد‌آور شد که دو برنامه رادیویی «ایران» (اویسی) و «صدای آزاد ایران» (بختیار) نقش عمده ای در تبلیغ برای صدام داشتند. شاپور بختیار طی ملاقات‌های مکرر با مقام‌های حکومت عراق آن‌ها را تشویق به حمله به ایران کرد. وی در مصاحبه با مجله «ژوان آفریک» در ۹ ژوئن ۱۹۸۲ اعلام کرد ” به‌محض آغاز عملیات نظامی، ایل بختیاری وارد عمل خواهد شد و از اصفهان تا اهواز را در اختیار خواهد گرفت”!

 
 
انتهای متن/

«شاپور بختیار» آخرین نخست‌وزیر رژیم پهلوی است که روزهای گذشته مصادف با سالروز مرگ مشکوکش بود. وی پیش از انقلاب از اعضای جبهه ملی بود، اما وقتی بوی قدرت به دماغش خورد، بر ادعاهای ملی‌گرایانه و ضدپادشاهی خود پشت نمود و دستبود «محمدرضا پهلوی» شد تا حکومتش را از سقوط نجات دهد. اما این به‌اصطلاح «مرغ طوفان» که بیشتر شبیه یک معتاد به موادمخدر بود مردم انقلابی او را به‌سبب اعتیاد به مواد مخدر مسخره می‌کردند، بعد از وقوع انقلاب اسلامی و فرار به خارج کشور، پا را از وطن‌فروشی فراتر گذاشت و همچون گروهک تروریستی منافقین دست در دست صدام دیکتاتور سابق عراق داد و از حمله نظامی به کشورمان حمایت کرد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.7 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme