https://telegram.me/empireoflies

توهین کارشناس BBC به مردم ایران صدای سلطنت‌طلبان را هم درآورد

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: اخیرا در برنامه «پرگار» تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی به شیوع پدیده گذشته‌گرایی و نوستالژی در میان ایرانی‌ها پرداخته شده است. محسن نامجو، خواننده به عنوان مهمان در این برنامه حضور داشت که با زبانی دقیق و علمی در این رابطه اظهارنظر کرد.وی در خصوص جعلی سازی تاریخی برای ایران تصریح کرده است:”ما هنوز نمی توانیم ضعف های خود را ببینیم.کوروش ایرانی نبود.حافظ ایرانی نبود و هیچ وقت نمی گفت من شاعر ایرانی ام.”

وی در ادامه گفته:مفهوم ایران یک مفهوم جدید است.مال ۱۰۰ سال قبل است.کوروش مال قوم فارس است .ما یکدفعه پلی میزنیم از سه هزار سال پیش تا این ور “طرف”ومی گوییم ما خوبیم بقیه بدند”

این مطالبی که محسن نامجو بر زبان آورده موجب شده بسیاری از پان ایرانیست ها و البته سلطنت طلبان به وی حمله ور شوند.  صفحه گروهک “ما هستیم” در خصوص وی می نویسد:”دلیل این که فردی در تخصصِ دیگری وارد می‌شود این است که در رشتۀ خودش هم تخصص ندارد. آوازه‌خوان دربه‌ دری که می‌داند در موسیقی هم به جایی نخواهد رسید، رو آورده به تاریخ!”

این گروهک با اشاره به مطلب نامجو که در بی بی سی گفته ما در ایران حتی یک شهر ۳۰۰ ساله مثل پراگ نداریم و ایران یک مفهوم ۱۰۰ تا ۲۰۰ ساله است! نوشته:” میان بافتِ تاریخی و قدمتِ شهر فرق وجود دارد! ما در ایران تعدادِ زیادی بافت‌های تاریخی کهن نداریم. یعنی انتظار است که بافتهای تاریخی چون یزد و نائین و اصفهان را خیلی بیشتر میداشتیم. قدمت بافتهای تاریخیِ شهریِ ما هم ۲۰۰ تا ۵۰۰ سال بیشتر نیست. اینها درست است. ولی دلایلش یکی مصالح ساختمانیِ ما (خشت و گل بر خلافِ سنگ در اروپا) است و دیگری نابسامانی‌های سیاسی و ویرانگری‌ها در قرون اخیر به اضافۀ زلزله‌خیز بودنِ ایران است یعنی این مساله هیچ ربطی به اینکه ما قدمت نداریم و شهر قدیمی نداریم ندارد! وقتی ما شهر داشتیم، پراگِ چک کجا بود آقای نامجو؟ ”

بسیاری از کاربران فضای مجازی به این سخنان محسن نامجو و موضع بی بی سی در این خصوص تاخته اند و آن را به باد تمسخر گرفته اند.

انتهای پیام/

 

 

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme