https://telegram.me/empireoflies

توجیه BBC درباره نقش‌آفرینی این کشور در گروهک داعشی‌ها

به گزارش «امپراتوری دروغ»، هر چه از اعزام گروه های تکفیری توسط دولت های اروپایی برای بر هم ریختن اوضاع خاورمیانه می گذرد، دامنه بازگشت این بحران به همان کشورها تشدید می گردد و نمودهای آن در رسانه های آنها به وضوح خودنمایی می کند.

انتشار کلیپ انگلیسی های حاضر در گروهک تروریستی داعش برای ترویج این گروه در راستای جذب نیرو، واکنس های فراوانی را در پی داشته است و بی‌بی‌سی بعنوان ارگان رسمی دولت انگلیس گزارشی را در این راستا منتشر کرده است که سعی دارد به توجیه حواشی حضور انگلیسی ها در گروهک های تروریستی منطقه می پردازد.

بی‌بی‌سی نوشت:

سازمان جاسوسی بریتانیا، ام‌آی۵، ماموریت یافته است در مورد آن دسته از پیکارجویان داعش که بریتانیایی هستند تحقیق کند. همزمان داعش با پخش ویدیویی از جوانان دعوت به همکاری کرده است.

بی‌بی‌سی دریافته است که ام‌آی۵ اکنون تجسس در مورد پیکارجویان بریتانیایی در سوریه را از الویت‌های خود قرار داده است.

این موضوع پس از آن که ویدئویی از سوی داعش برای جذب نیرو از کشورهای غربی در اینترنت منتشر شد، شدت گرفته است.

اکنون به گزارش وزارت کشور بریتانیا، پلیس ضدترورسیم این کشور در صدد اخذ مجوزهای لازم برای حذف “ویدئوی داعش” از فضای اینترنت است.

وزارت کشور بریتانیا اعلام کرده است: “ما تبلیغ ترورسیم در فضای مجازی را تحمل نخواهیم کرد چرا که چنین تبلیغاتی می‌تواند کسانی را که مستعد انجام اعمال افراطی‌گرایانه هستند تحت تاثیر قرار دهد.”

در همین حال، اعضای خانواده یکی از جوانان بریتانیایی که در این ویدئو سخن می‌گوید اعلام کرده‌اند از دیدن فرزندشان در میان پیکارجویان “متاثر” شده‌اند.

ناصر موسنا، ۲۰ ساله، دانشجوی پزشکی از شهر کاردیف، در ویدئویی که به گفته پل آدامز، گزارشگر بی‌بی‌سی، در یکی از وبسایت‌های نزدیک به داعش منتشر شده، از قصد و نیت خود برای پیوستن به پیکارجویان سخن می‌گوید.

پدر ناصر موسنا به بی‌بی‌سی گفته پسرش به یک باره ناپدید شده و به آنها نگفته کجا می‌رود. او همچنین معتقد است که سخنان پسرش را به او آموخته‌اند و ناصر “شخصا چنین عقایدی ندارد”.

همزمان، فرانک گاردنر، گزارشگر مسایل امنیتی بی‌بی‌سی می‌گوید احتمال می‌رود حدود ۴۰۰-۵۰۰ بریتانیایی در میان پیکارجویان داعش هستند و اکنون ام‌آی۵ تجسس در مورد این افراد را یکی از الویت‌های اصلی خود قرار داده است.

در ویدئوی منتشر شده توسط داعش، شش جوان در حالی که پرچم سیاه داعش در پشت سرشان قرار دارد در برابر دوربین نشسته‌اند و از نیات و آمال خود سخن می‌گویند.

یکی از آنها که شناسایی شده، ابو دجانه الهندی، تبعه بریتانیا است که در این ویدئو می‌گوید “برای برادرانی که کنار ایستاده‌اند پیامی دارد.”

در پایان ذکر سخنان حکیمانه رهبر معظم انقلاب مبنی بر بازگشت آتش تکفیری‌ها به دامن حامیان و بنیانگذارانشان پرده دیگری از پیش‌بینی‌های حتمی‌الوقوع ولی‌امر مسلمین جهان را کنار می‌زند.

انتهای پیام/دیده‌بان

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme