https://telegram.me/empireoflies

تلاش مجری بدنام «رادیو فردا» برای تابوشکنی!

اختصاصی به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در ماه‌های اخیر پس از آنکه انتقادات بسیاری به عملکرد «رادیو فردا» حتی از سوی عناصر اپوزیسیون مطرح شد، عوامل این شبکه با تولید برنامه‌های جدید سعی کردند بیش از گذشته رضایت مدیران ارشد این رادیو را کسب کنند.

«رادیو فردا» که به طور رسمی بودجه خود را از کنگره آمریکا دریافت و زیر نظر دستگاه اطلاعاتی آمریکا فعالیت می‌کند،  در سالهای اخیر عملکرد بسیاری ضعیفی داشت و برخی از عناصر اپوزیسیون اعتقاد داشتند که این رادیو همچون «صدای آمریکا» در راه تبلیغات منفی و جنگ روانی علیه جمهوری‌اسلامی چندان موفق نیست. این موضوع، مدیران «رادیو فردا» را به تکاپو انداخت و نتیجه آن تولید برنامه‌هایی جدید مانند «میزبان» و «تابو» بود.

در برنامه‌ای مانند «تابو» قرار است با به چالش کشیدن برخی مباحث و ارزش‌ها و اعتقادات، به تابوکشنی دست زنده شود. تاکنون در برنامه‌هایی با عناوینی مانند «آیا نهاد روحانیت بقای خود را مدیون سوگ و عزاست؟» ، «تن‌فروشی زنان؛ شغل یا آسیب اجتماعی؟» ، «آیا حکومت اسلامی بهایی‌ستیز است؟» ، «عرب‌ستیزی ایرانی یا اعراب ایران‌ستیز؟» ، «آیا زنان «عشق» و مردان «سکس» می‌خواهند؟» ، « اسلام، دختران و پذیرش مسئولیت‌های بلوغ» ، ««زبان یا نژاد»؛ چه چیزی برای ترک‌ها هویت مشترک می‌سازد؟» ، «جامعه ایرانی و تابوی بکارت» ، «اسلام و مداخله در سبک زندگی؛ حلال و حرام اسلام چگونه شکل گرفته است؟» ، «آیا می‌توان حق جدایی‌ از ایران را برای جدایی‌طلبان به رسمیت شناخت؟» ، «زن در اسلام؛ آراسته به کرامت یا پیچیده در محدودیت» و «ایده «نژاد آریایی» زاییده چیست؟» ، سعی شده به مفاهیمی مانند اعتقادات، ارزش‌های اجتماعی و دینی و اخلاقی و تمامیت ارضی ایران حمله شود و این مفاهیم زیرسوال برود.

این رادیو در خوشبینانه‌ترین حالت، برای بدست آوردن مخاطب بیشتر، به موضوعاتی مانند «حق تجزیه‌طلبان برای جدایی بخش‌هایی از ایران» پرداخته و در واقع منافع ملی همه ایرانیان را زیر سوال برده است.

«فهیمه خضر حیدری» مجری برنامه «تابو» است. وی که سابقه فساد و روابط غیر اخلاقی با برخی از  کارمندان «رادیو فردا» داشت، برای مدتی به «صدای آمریکا» فرستاده شد، اما پس از بازگشت به «رادیو فردا»، برنامه «تابو» را تولید و اجرا نمود.

وی صراحتا هدف از این برنامه را تابوشکنی دانسته و مبارزه با اعتقادات مردم ایران که از نظر او و دولت‌های استکباری، سد راه استحاله فرهنگی ایرانیان است را مهم عنوان کرده است.

البته «تابوشکنی» همواره یک یاز اهداف رسانه‌های فارسی زبان بیگانه بوده است، اما برنامه «تابو» به صراحت نشان داده که دولت‌های استکباری و عوامل آنان در رسانه‌های بیگانه، چه کینه‌ای از باورها و ارزش‌های ملت ایران داشته و حتی به تمامیت ارضی ایران نیز چشم دارند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme