https://telegram.me/empireoflies

تف سر بالای صدای آمریکا با همراهی علی نژاد

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ:“خشونت علیه زنان” بنا بر تعریف سازمان ملل متحد، هرگونه رفتاری است که می‌تواند منجر به آسیب بدنی، جنسی یا روانی زنان شود.

مسیح علی‌نژاد، خبرنگارِ مستقل، در قسمت ۱۳ برنامه تبلت از صدای آمریکا به موضوع متلک‌گویی مردان به زنان در نیویورک و لندن پرداخته بود. موضوعی که یک بار دیگر نیز به مناسبت “روز مقابله خشونت علیه زنان” در فضای مجازی منتشر کرده است.

وی در این برنامه از تعدادی از زنان نیویورکی و لندنی درخواست می کند تا احساس خود را نسبت به آزار و اذیت‌های خیابانی بیان کنند که اکثر قریب به اتفاق از توهین آمیز بودن متلک‌ها و آزارهای زیاد خیابانی سخن می‌گویند.

یکی از این زنان در پاسخ به مسیح علی‌نژاد که پرسیده: “معمولا چندبار توی خیابان برایت از این اتفاق‌ها می‌افتد؟” گفته که “تقریبا هر روز، خیلی زیاد و همیشه”

البته وی از تهیه این برنامه قصد داشت موضوع آزار زنان در ایران را بزرگ جلوه دهد که ظاهرا موفقیتی نداشته .این درحالی‌ست که برخی کارکنان و برنامه‌سازان ارشد صدای امریکا نیز به خشونت و یا آزار جنسی علیه کارمندان زن این شبکه متهم هستند. چندی پیش مهدی فلاحتی با “تجاوز” به خانم الهام ستاکی یکی از مجریان VOA نه تنها موجب دادگاهی شدن خود شد، بلکه با اعمال زور، اخراج خانم ستاکی از این شبکه را رقم زد. 

از سوی دیگر نهاد زنان سازمان ملل متحد (UN Women) اعلام کرده است که از هر سه زن در جهان، یکی از آن‌ها خشونت فیزیکی و جنسی را تجربه کرده است که در این میان سهم زنان اروپایی بیشتر است!
در بخش دیگری از گزارش این نهاد اعلام شده است در اتحادیه اروپا، ۴۵ تا ۵۵ درصد از زنان آزار و اذیت جنسی را از سن ۱۵ سالگی تجربه می‌کنند.
بنا بر یک نظرسنجی در بریتانیا از هر سه مراجعه کننده زن به بخش اورژانس بیمارستان ها در این کشور، یکی در اثر خشونت خانوادگی آسیب دیده است.
همچنین براساس آمار بهداشت جهانی در هر ۱۸ ثانیه یک زن مورد حمله یا بدرفتاری قرار می‌گیرد. ۳۰ تا ۳۵ درصد زنان آمریکایی مورد آزار جسمی شوهرانشان قرار می‌گیرند و ۱۵ تا ۲۰ درصد آنها به هنگام بارداری نیز مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرند و از هر ۱۰ قربانی زن سه نفر توسط شوهر یا سایر مردان کشته شده شده‌اند.

نمودار زیر، شاخص خشونت جنسی و فیزیکی علیه زنان است. البته قالب تامل است که بر خلاف ادعای برخی شبکه‌های ماهواره‌ای، در این نمودار که ۲۰ کشور اول را نشان می‌دهد، هیچ‌یک کشور اسلامی به چشم نمی‌خورد.

آزار زنان

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme