https://telegram.me/empireoflies
معترضان موسوم به جلیقه زرد‌ها در فرانسه در حالی به خیابان‌ها رفتند که اعتصابات گسترده در اعتراض به اصلاح نظام بازنشستگی از سوی دولت امانوئل مکرون ادامه دارد.

تحولات فرانسه؛ رفتار خشونت آمیز پلیس با معترضان و تحصن کنندگان

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغتظاهرات جلیقه زرد‌ها طی شبانه روز گذشته در حالی وارد پنجاه و هفتمین هفته خود شد که اعتصاب گسترده در سراسر فرانسه جریان داشته و نشان از نارضایتی مردم این کشور از سیاست‌های دولت امانوئل مکرون، دارد.

در تظاهرات روز شنبه معترضان در نزدیکی فرودگاه شارل دوگل در پاریس تجمع کردند.
به گزارش اسپوتنیک، پلیس فرانسه نیز در این هفته برای متفرق کردن تظاهرات کنندگان از گاز اشک آور و گلوله‌های پلاستیکی استفاده کردند.
نارضایتی‌ها در فرانسه از نوامبر سال گذشته در پی افزایش قیمت سوخت آغاز شد؛ در پی این تصمیم هزاران نفر به خیابان‌ها رفته و معترضان “جلیقه زرد” را نماد این جنبش اعتراضی انتخاب کردند.
 
یکی از شرکت کنندگان در این تظاهرات می‎گوید که پلیس فرانسه از عمد گلوله‌های پلاستیکی را به سمت چشم آن‌ها شلیک می‌کند.
 
با وجود اقدامات خشونت آمیز از سوی پلیس فرانسه، اعتراضات به سیاست‌های مکرون ادامه دارد و پس از گذشته ۵۷ هفته از این اعتراضات، تاکنون ۱۱ نفر کشته و ۲ هزار نفر در درگیری‌ها با پلیس مصدوم شدند؛ بیش از ۸ هزار نفر در جریان اعتراضات توسط پلیس دستگیر و ۲ هزار نفر به صورت موقت بازداشت شدند.
 
تظاهرات جلیقه زرد‌ها در حالی هر هفته برگزار می‌شود که اعتراض و اعتصاب گسترده به اصلاح نظام بازنشستگی در فرانسه وارد دومین هفته شده و به گفته چندین اتحادیه، اعتراضات قرار است حتی در تعطیلات کریسمس ادامه داشته باشد.
 
اعتصاب سراسری در فرانسه از روز ۵ سامبر (۱۴ آذر) و در اعتراض به اصلاح قانون بازنشستگی این کشور آغاز شد.
این اعتصاب از سوی کارکنان بخش حمل و نقل ریلی فرانسه آغاز شده، اما اکنون کارکنان بخش‌های دیگر نیز به آن پیوسته‌اند.
اعتصاب سراسری فرانسه امروز (یکشنبه) در حالی وارد یازدهمین روز خود شده که تنش‌ها میان دولت این کشور با اتحادیه‌های مخالف اصلاح قانون بازنشستگی به شدت افزایش یافته است.
سازمان دهندگان قصد دارند این اعتصاب تا مدت نامحدودی ادامه پیدا کند تا دولت فرانسه طرح اصلاح قانون بازنشستگی را به طور کامل لغو کند.
در حال حاضر فعالیت قطار‌ها و ایستگاه‌های مترو در فرانسه و به خصوص شهر پاریس دچار اختلال شده و بسیاری از مسافران در ایستگاه‌ها سرگردان هستند.
انتهای پیام/میزان
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme