https://telegram.me/empireoflies

تبلیغ رسانه انگلیسی علیه ازدواج

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: شبکه «بی‌بی‌سی فارسی» در آخرین نمونه از سیاست‌های خانواده‌ستیزانه خود در مطلبی با عنوان «آیا زنان مجرد شادتر از زنان متاهل هستند؟» سعی کرده است تا تجرد زنان را عاملی برای خوشبختی بیان کند.

سالهاست که رسانه‌های فارسی زبان بیگانه ازجمله «بی‌بی‌سی»، «صدای آمریکا»، من‌وتو ، رادیوفردا و … می‌کوشند تا بنیان‌های خانواده را تضعیف کنند و جامعه‌ای به دور از ارزش‌های انسانی و دینی تشکیل شود. ترویج سگبازی به جای فرزندآوری، رواج همجنسبازی، حمایت از ازدواج سفید و … از جمله سیاست‌هایی است که پایه‌های فرهنگی جامعه را هدف قرار داده است.

«بی‌بی‌سی فارسی» در مطلب مذکور بدون اشاره به هیچ منبع مستندی برای اثبات ادعای خود، تنها به چند مصاحبه با تعدادی زن مجرد بسنده کرده است. به عنوان نمونه در بخشی از این مطلب آمده است: “مجردها روابط اجتماعی بهتر و محکم‌تری دارند، از تحصیلات بهتر برخوردارند و از شغل خود بیشتر از افراد متاهل لذت می‌برند، غذاهای سالم‌تر می‌خورند و در سن پیری تنهایی را کمتر احساس می‌کنند.”

نکته جالب توجه آنجاست که هیچ آماری مبنی بر نسبت زنان مجرد خوشحال به زنان متاهل در خبر درج نشده و ادعای فوق نیز کاملا بی‌پایه و بی‌اساس می‌باشد تا بدین ترتیب مشخص شود که مطلب فوق بدون هیچ سند قابل توجهی و تنها بر اساس علائق نویسنده خبر منتشر شده است.

جای سوال است که خبرنگار «بی‌بی‌سی فارسی» طبق کدام سند و مرجع مدعی شده است که مجردها غذاهای سالمتری نسبت به افراد متاهل مصرف می‌کنند و یا از شغل خود بیشتر لذت می‌برند؟!

جالب اینجاست که مطالعات جدید دانشمندان نشان می‌دهد که داشتن یک همسر شاد و خشنود خطر ابتلاء به بیماری‌های روانی و قلبی-عروقی را کاسته و بر عمر شما می‌افزاید.

در حالی «بی‌بی‌سی فارسی» تلاش کرده نسخه تجرد زنان در غرب را برای زنان ایرانی و بخصوص برای جامعه نسبتا سنتی‌تر فارسی‌زبانان افغانستان بپیچد که چندی پیش رسانه اروپایی یورونیوز اعلام کرد که طبق آخرین پژوهش‌ها ۱۴% جوانان اروپایی در معرض ابتلا به افسردگی هستند. طبق نتیجه پژوهش «یوروفاوند» (Eurofound) جوانان سوئد بیش از جوانان دیگر کشورهای اروپایی در معرض ابتلا به افسردگی قرار دارند. استونی و مالت پس از سوئد در جایگاه دوم و سوم قرار دارند. براساس تحقیق «یوروفاوند»، زنان جوان اروپایی به طور خاص بیش از مردان جوان در معرض ابتلا به افسردگی قرار دارند.

به نظر می‌رسد تاکید «بی‌بی‌سی فارسی» بر تجرد ریشه در تجریه و زندگی عوامل معلوم‌الحال این شبکه دارد. همچنین این اقدامات از جمله تلاش‌هایی است که برای کمرنگ شدن ازدواج و گسترش روابط نامشروع صورت می‌گیرد تا پازل‌های شیطانی تخریب جامعه و در نهایت نژاد ایرانی یک به یک تکمیل شود و نقش مادران را کمرنگ جلوه دهد.

لازم به ذکر است که «بی‌بی‌سی فارسی» در راستای تغییر سبک زندگی ایرانی اسلامی چندی پیش کودکان را نیز به جامعه هدف خود اضافه کرده است و با آغاز برنامه‌های کودک خود با عنوان «قد و نیم قد» سعی دارد تا آنان را با سبک زندگی غربی از جمله زندگی با حیوانات آشنا کند.

انتهای متن/

شبکه «بی‌بی‌سی فارسی» در آخرین نمونه از سیاست‌های خانواده‌ستیزانه خود در مطلبی با عنوان «آیا زنان مجرد شادتر از زنان متاهل هستند؟» سعی کرده است تا تجرد زنان را عاملی برای خوشبختی بیان کند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme