https://telegram.me/empireoflies

برای اولین‌بار پونه قدوسی از تجاوز درBBC پرده برداشت

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در اواخر شهریور سال ۱۳۹۰ خبری بر روی سایت ها مبنی بر تجاوز صادق صبا به پونه قدوسی مجری و خبرنگار باسابقه تلویزیون بی بی سی فارسی منتشر شد. خبری که آنقدر جدی مطرح شد و در رسانه های رسمی بازتاب پیدا کرد که رسانه های دیگر فارسی غیر بی بی سی نیز این خبر را منتشر کردند.

البته سکوت خانم قدوسی و غیبت ایشان نیز باعث تشدید پذیرش این خبر می شد. اتفاق دیگری که باعث شد قضیه قدری جدی تر مطرح شود عکس هایی بود که خانم قدوسی از خود در صفحه فیس بوک خود بارگذاری کرده بودند. این عکس ها که شامل عکسی مغموم از ایشان با بطری مشروب به دست و دیگری عکس انگشت باند پیچی شده ایشان بر روی صفحه کلید لپ تاپ بود. این دو صحنه را اینگونه تفسیر کردند که وقتی پونه قدوسی به منزل صادق صبا رفته بود هر دو پس از شرب مشروبات الکلی و مستی بودند که صادق صبا با زور به خانم قدوسی تجاوز می کند و در این بین نیز در اثر فشارهای زیاد انگشت ایشان صدمه می بیند. همین داستان قضیه تجاوز را قوت می بخشد. ماجرای تجاوز بارها توسط مخاطبین بی بی سی مطرح شد و بارها توسط بی بی سی سانسور می شد. و حتی سیاوش اردالان در یک برنامه نوبت شما می گوید به خاطر رعایت حال آن مجری مجبوریم قطع کنیم. با گذشتن چند هفته از ماجرا و بازگشت خانم قدوسی با مصاحبه ای که با خانم هیلاری کلینتون انجام می دهند این مصاحبه به عنوان مرهمی برای دردها و تالمات خان قدوسی قلمداد می شود و باز بی بی سی موفق به ترمیم چهره خانم قدوسی و صادق صبا نمی شود.

بعد از مدتی که پونه قدوسی با کم کاری مواجه شد و بسیاری از برنامه های سابق وی کنسل شده بود این شبکه تلویزیونی برای این که آبرو و اعتبار خود را بازیابد با دستور مقامات بالای این شبکه پونه قروسی را از این شبکه به سرویس جهانی بی بی سی منتقل کردند و دیگر وی را هیچ گاه در تلویزیون فارسی بی بی سی دیده نشد.

این موضوع بارها توسط مخاطبان در برنامه های مختلف این شبکه گفته شد ولی باز هم بی بی سی از این موضوع تفره رفت تا این که چندی پیش یکی از بازیگران هالیوود به دلیل تجاوز جنسی توسط یکی از تهیه کنندگان در آمریکا یان موضوع را افشا نمود و پس از آن افراد زیادی که در آمریکا و سراسر جهان مورد تجاوز قرار گرفته بودند با #metoo در خصوص تجارب خود از تجاوز جنسی گفتند تا این که عکس روی جلد مجله تایمز در شماره گذشته که چهره های سال را نشان می دهد به زنانی اختصاص یافت که در این خصوص افشاگری کرده اند. پونه قدوسی هم بعد از شش سال این عکس را در فیس بوک خود قرار داد و با این عکس نشان داد که موضوع تجاوز به وی در ۶ سال پیش صحت داشته است.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

۲ دیدگاه

  1. بی بی سی فارسی با مافیای صادق صبا و مسعود بهنود رسوایی شان عالم گیر شده الان بعد از بازنشستگی رفت با سعودی ها باند جدید ایران اینترنشنال رو راه انداخت

  2. مسئله خصوصی افراد چه ربطی به ما بینندگان داره.
    مهم اینه که کار فرد درسته اخلاق فرد مربوط به خودش است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme