https://telegram.me/empireoflies

افسردگی شدید کارمند سابق BBC براثر فشارهای سازمانی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: رسانه های فضای مجازی و عصر دیجیتال که هدف از تاسیس آنها ظاهرا بهتر کردن زندگی مردم و انسان هاست در حال حاضر به وضعیتی دچار شده که مشاهده می شود معظلاتی برای کاربران این شبکه پدید می آورد که ناشی از استفاده بی حد و حصر و نادرست از این شبکه ها و ایجاد توهم در فرد مورد استفاده است.

افسردگی شبکه های اجتماعی اصطلاحی است که این روزها در جوامع غربی مورد استفاده قرار می گیرد و البته پزشکان هنوز موفق نشده اند که یک تعریف دقیق برای آن ارائه دهند و معیارهایی را به کار گیرند تا مشخص شود این نوع افسردگی چه زمان و با چه شدت و ضعفی در کاربران ایجاد می شود.

اگرچه افسردگی شبکه های اجتماعی هنوز مشروعیت علمی ندارد، اما تفاوت رفتارهای اجتماعی در افرادی که به صورت دائم خود را درگیر فیس بوک، توییتر، کرده اند، به وضوح دیده می شود. برخی محققان در بررسی های جدید خود به این نتیجه رسیده اند که بین افسردگی و میزان استفاده از اینترنت رابطه مستقیم وجود دارد و البته در مطالعات دیگر آمارهای متفاوت به دست آمده است.

از دلایل دیگری که می تواند افسردگی را تشدید نماید احساس محرومیت از آزادی است. بسیاری از ایرانیان خارج نشین به واسطه مزدوری و وطن فروشی و همکاری با دشمن از ورود به خاک ایران وحشت دارند و این امر باعث شده که دور از خانواده های خود باشند حال این آزادی های جزئی به واسطه اشتغال در سازمانی شبه جاسوسی مثل بی بی سی فارسی بیشتر خواهد شد چرا که تمام سئون زندگی فرد تحت تاثیر قرار خواهد گرفت و باعث افسردگی های دو چندان خواهد شد. یکی از این افراد پناه فرهادبهمن کارمند بی بی سی فارسی است که حکایت افسردگی دراز مدت خود را از زبان خودش برای مخاطبانش بیان کرده.

موج سهمگین اختلافات در بی بی سی فارسی که از دو سال پیش با تغییر مدیر ارشد این رسانه و تقابل گروههای رقیب در آن شکل گرفته بود چندی پیش در کمتر از یک ماه دو تن از نیروهای باتجربه و متخصص این رسانه امنیتی در اعتراض به این مشی رادیکال مدیران بی بی سی از سمت خود استعفا داده اند.  البته بر اساس اخبار و منابع مستقر در لندن تا کنون قریب به ۱۰ نفر از این شبکه بیرون رفته اند یکی از این افراد پناه فرهاد بهمن بوده که در ماه سپتامبر از این رسانه امنیتی به نوعی فرار کرد. وی دلایل اتعفا و خارج شدن خود را از بی بی سی فارسی این گونه وانمود کرد که عریان شدن عمق بی‌صداقتی و بی‌کفایتی مدیران بی بی سی فارسی تحملشان را برایم غیرممکن کرد که نهایتا از این شبکه خارج شدم.

ولی توئیت های چند روز اخیر این کارمند سابق بی بی سی فارسی نشان میدهد استعفا وی از این شبکه تنها به دلیل اختلاف با مدیرانش نبوده بلکه فشارهای مدیران بی بی سی باعث شده این کارمند بی بی سی به افسردگی بسیار حاد دچار شود و سیر درمان وی به ۶ سال بیانجامد.

این کارمند کنونی تلویزیون ایران اینترنشنالکه اخیرا به دلیل وابستگی این شبکه به آل سعود از طرف مخاطبان ایرانی تحت فشار است اعلام کرده بارها به دلیل افسردگی های شدید برسر کار خود هم حاضر نشده و تحت درمان است.

 

همه این اعترافات نشانه زندگی بسیار نکبت بار کارمندان رسانه های بیگانه به خصوص کارکنان شبکه های انگلیسی است که به دلیل آب و هوای بسیار ملال آور این کشور در شمار افسرده ترین مردمان جهان به شمار می آیند.

این اعترافات همچنین نشان می دهد کارکنان این شبکه ها پشت ظاهر اغواگرانه و زندگی لاگچری که از خود در فضای شبکه های اجتماعی نشان می دهند در واقع بخش بسیار زیادی از آنها از بیماری های روحی روانی و مشکلات کاری و زندگی های پوچ رنج می برند ولی شجاعت بیان آن را به دلیل محدودیت های سازمانی ندارند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. نوشته اید: “…بسیاری از ایرانیان خارج نشین به واسطه مزدوری و وطن فروشی و همکاری با دشمن از ورود به خاک ایران وحشت دارند..”
    آیا واقعاً «بسیاری» از ایرانیان خارج از کشور مزدورند؟ یا فقط تعداد اندکی از آنها؟ بین ۵ تا ۸ میلیون ایرانی در خارجه زندگی می کنند، آیا حداقل سه میلیون نفر آنها مزدورند؟
    لطفاً در انتخاب کلمات دقت کنید تا باعث آزردگی ایرانیان مقیم خارج که ۹۹٫۹% میهن دوست و عاشق کشورشان هستند نشوید.

    (نشانی ایمیل درج شده صوری است)

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme