https://telegram.me/empireoflies

اعتراف قاتلان فریدون فرخزاد در تلویزیون ماهستیم

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: پروژه های ضد انقلاب برای بی آبرو کردن ایرانیان و نظام جمهوری اسلامی از دیر باز همواره با شکست رو به رو شده و  طیف های ضد انقلاب هیچ گاه نتوانسته ظلمی را به جمهوری اسلامی منتسب کنند.
یکی از داستان سرایی هایی که ضد انقلاب سلطنت طلب مدام در خصوص نظام اسلامی می گویند ماجرای قتل های دهه هفتاد برخی از ضد انقلاب در خارج کشور است.

از جمله این قتل های قتل فجیع فریدون فرخزاد بازیگر و خواننده ضد انقلاب در خارج کشور است که در تابستان سال ۱۳۷۰ در آلمان کشته شد.فریدون فرخزاد پس از انقلاب مدت کوتاهی را در بازداشت به سر برد و سپس به شهر لس آنجلس در آمریکا مهاجرت کرد. فرخزاد پس از مدتی ابتدا در شهر هامبورگ آلمان و سپس شهر بن، ساکن شد و به فعالیت‌های سیاسی علیه نظام اسلامی پرداخت.

 

وی در سال ۱۹۹۱ در فیلم «I Love Vienna»، به فارسی «وین را دوست دارم» نقش یک مسلمان افراطی را ایفا کرد. او در همین سال برای شرکت در جشنوارهٔ فیلم استکهلم که فیلم «من وین را دوست دارم» را نمایش می‌داد به سوئد رفت. این فیلم درجشنواره استکهلم با استقبال زیادی هم ازسوی سوئدی‌ها و هم ایرانی‌ها روبروشد.  آخرین کتاب شعر فرخزاد به نام «من از مردن خسته‌ام» در انتقاد از حکومت اسلامی ایران بود. پوران فرخزاد خواهر فریدون فرخزاد می‌گوید که در سال‌های جنگ ایران و عراق، فریدون سه بار به عراق سفر و سعی کرد نوجوانان اسیر ایرانی درعراق را وادار کند به تابعیت این کشور در آیند.

«فریدون فرخزاد» پس از ناکامی در مقابله با جمهوری‌اسلامی، به دنبال بازگشت به وطن بود تا بقیه عمر خود را در آرامش بگذراند و بیماری مادرش هم یکی از دلایل برگشتش بود. فرخزاد وقتی که در خارج از ایران بود، مشاور فرهنگی «ربع پهلوی» بود و در آنجا چون روحیه حساسی داشت، مورد آزار بسیاری قرار گرفت.

وی چند روز پیش از آنکه به ایران برگردد، در کنسرتی که در شهر برلین آلمان داشت، حتی پاسپورت خود را هم نشان داد. وی حتی به یکی از شبکه‌های ماهواره‌ای رفت و در آنها قصد خود مبنی بر بازگشت به ایران را تایید کرد.

«علیرضا نوری‌زاده» اپوزیسیون فراری و مدیر شبکه لندنی «ایران فردا» در آن زمان از معدود افرادی بود که از قصد فرحزاد برای بازگشت به ایران خبر داشت. نوری‌زاد جایی گفت: “… من اصلا ارتباطی به آن صورت با فرخزاد نداشتم، جز اینکه دو هفته قبل از این جنایت زنگ زد به من و گلایه کرد از خیلی‌ها که به عنوان دوست او بودند و حالا گریبانش را گرفته است …”

بر اساس اسناد و شواهد، برخی از عناصر اپوزیسیون که از قصد فرخزاد برای بازگشت به ایران مطلع شدند و این امر را آبروریزی برای خود دانستند، ترجیه دادند او را بکشند،تا پای فرخزاد به ایران باز نشود.

پس از قتل مشکوک «فریدون فرخزاد»، رسانه‌های بیگانه تلاش کردند مرگ او را به جمهوری‌اسلامی نسبت دهند و از وی شخصیت بزرگ و محبوب بسازند. این در حالیست که جسد وی بدون توجه اطرافیانش، در بخشی از گورستان شهر بُن در گور مجانی به خاک سپرده شد که متعلق به شهرداری آن شهر بود و افراد بسیار کمی در مراسم خاکسپاری او شرکت کردند.
چندی پیش منوچهر گنجی از مدیران حزب درفش کاویانی که وابسطه به سلطنت طلبان است در مصاحبه ای با یکی از شبکه های ماهواره ای گفت که از قصد فرخزاد برای رفتن به ایران مطلع بوده و سعی می کرد وی را از این تصمیم منصرف کند ولی وی با برخی از واسطه های جمهوری اسلامی تماس گرفته بود و قصد داشت به زودی به ایران برگردد. گنجی در ادامه می گوید فرخزاد حتی ویدئویی را ضبط کرده بود که در آن توبه خود از اعمال گذشته اش را ذکر کرده بود. منوچهر گنجی در ادامه می گوید که فرخزاد در تلویزیون نادر رفیعی حاضر شده بود و اظهارات خوش آمد جمهوری اسلامی در آن گفته بود که همین موضوع باعث شد که طرفداران ما از وی دلچرکین شوند و وی جانش را بر سر همین موضوع از دست دهد.
انتهای پیام/

 

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme