https://telegram.me/empireoflies

اشرافیتی که صدای اپوزسیون را درآورد

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: همزمان با مراسم سالگرد رحلت امام خمینی(ره) در روز پنجشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۴، ساختمان جدید حرم امام از جمله ضریح جدید رونمایی شد.

ساختمان حرم امام(ره) و ضریح جدید آن به‌سبب پرهزینه بودن، با واکنش‌‌های متفاوتی مواجه شد و برخی این هزینه هنگفت را برخلاف سیره و مشی امام خمینی(ره) دانستند. پس از انتشار تصاویر حرم جدید امام(ره)، موافقان و مخالفان زیادی درباره این بنا و تغییرات زیادی که در آن به وجود آمده اظهارنظر کردند.

مخالفان انتقاد می‌کنند که بنای جدید مقبره امام خمینی(ره) متفاوت از شیوه زندگی و طرز تفکر ایشان است و موافقان این اقدام و متولیان مرقد بنیانگذار جمهوری اسلامی آن را بنایی عمومی و برای قرن‌های آینده می‌خوانند که نیازمند استحکام و آینده‌نگری است.

ضریح-امام-خمینی

ضریح جدید حرم امام خمینی (ره)

در این میان، «آزاده اسدی» خبرنگار مستقر در لندن، طی متنی در صفحه فیسبوکش، از ساخت و سازهای اخیر در حرم امام خمینی(ره) انتقاد کرده و گفت سالها پیش در دوران کودکی به جماران و خانه امام رفته و ساده‌زیستی آن حضرت را دیده بود و بعید می‌داند اکنون روح امام(ره) از این ولخرجی‌ها راضی باشد.

«آزاده اسدی» نوشت: “یادمه دوم یا سوم دبیرستان بودم و از طرف مدرسه رفتیم جماران… خونه (امام) خمینى‬(ره) رو دیدن براى من خیلی هیجان داشت. شوک شده بودم از اون اتاق ساده …”

این خبرنگار رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه از جمله «رادیو فردا» که از حامیان فتنه ۸۸ و جریان لیبرال نیز است، برخلاف تفکرات امام(ره) گفت: “… من اصلا ضدتجملات نیستم یعنی تا یه حد و اندازه‌اى برای رده بالاهای مملکت لازم میدونمش. کوخ‌نشینی به نظرم مزیت رهبران و مسئولین مملکت نیست …”

وی با اذعان به اینکه بعید است روح امام(ره) از این تجملات راضی باشد، گفت: “این چند روز مدام به عکس‌هاى مقبره (امام) خمینى‬(ره) نگاه کردم و فکر کردم حتما، اگه روحى در کار باشه، از این همه تجمل آشفته است … اطرافیانش دوست داشته باشند یا نه، اون اهل این همه تجمل نبود. روحى هم در کار نباشه به هر حال بخشی از مسئولیت بازماندگان به صورت معنوى رعایت آنچیزیست که متوفی خواسته و مسلما این همه زرق و برق و تجمل از اونچه اون بهش باور داشت دور هست …”

این خبرنگار «رادیو فردا» با یادآوری روز رحلت امام خمینی(ره) و سوگواری ملت ایران در غم از دست‌دادن پیر جماران، افزود: “روز عجیبی بود وقتى فوت کرد …”

تصویر از صفحه فیسبوک «آزاده اسدی»

تصویر از صفحه فیسبوک «آزاده اسدی»

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme