https://telegram.me/empireoflies

اسناد حاج‌قاسم درباره جذب شدن مقام عراقی در سیا

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: دبیرکل «عصائب الحق» عراق بر اساس اسنادی که می‌گوید شهید قاسم سلیمانی برای وی فرستاده، فاش کرد، یکی از رؤسای سه گانه و رئیس یک دستگاه مهم امنیتی از ۲۰۱۲ جذب «سیا» شده‌اند و تک‌تیراندازی به معترضان نیز زیر سر همین افراد بوده است.

شیخ «قیس خزعلی» دبیرکل جنبش «عصائب الحق» عراق در گفت‌وگویی با شبکه عراقی «العهد» به بحث درباره آخرین تحولات این کشور پرداخت.

وی با حضور در برنامه «لقاء خاص» فاش کرد، اسنادی که سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه برای وی فرستاده ثابت می‌کند یکی از «رؤسای سه گانه» و رئیس یک دستگاه مهم امنیتی در عراق جذب آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا «سیا» شده‌اند.

خزعلی ضمن اعلام اینکه بخشی از پروژه آمریکایی-اسرائیلی به دست افراد محلی در عراق انجام می‌شود، ادامه داد: یکی از رؤسای سه‌گانه بیش از یک نقش در این زمینه دارد، وی سازمان، گروه رسانه‌‌ای فعال در اختیار دارد و مأموریت تک تیراندازان برای هدف گرفتن تظاهرات کنندگان را تسهیل کرده است.

رهبر عصائب تأکید کرد، به اسنادی دست پیدا کرده که قاطعانه نشان می‌دهد فرد مذکور جذب پروژه سیا شده و از پایان سال ۲۰۱۲ وی به همراه برخی اسامی دیگر صلاحیت ایفای نقش در سمت یکی از رؤسای سه‌گانه را به دست آورده است.

وی افزود، پروژه آمریکایی در عراق دو هدف اساسی دارد: کشتار گروه‌های الحشد الشعبی برای ایجاد عکس العمل‌ها و در پی آن کشتار داخلی. دوم: کشتار هر چه بیشتر تظاهرات‌کنندگان و نیروهای امنیتی تا پس از آن نخست‌وزیر را ناچار به استعفا کنند و شخصی دیگر را بر اساس منابع خود روی کار آوردند. اکثریت تظاهرات‌کنندگان بر حق هستند اما برخی از آنها خرابکار هستند.

خزعلی سپس حضور تظاهرات‌کنندگان مسالمت آمیز در میدان‌های اعتراض برای اعمال فشار بر دولت برای انجام وظایفش را مهم دانست.

رهبر عصائب گفت: مرجعیت دینی گفته است خرابکارانی وجود دارند و تظاهرات‌کنندگان مسالمت‌آمیز باید در مقابل آنها بایستند. مرجعیت همچنین با اقداماتی که دستگاه‌های امنیتی را هدف می‌گیرد، مخالفت کرده است.

خزعلی درباره موضع عصائب نسبت به دولت «محمد توفیق علاوی» گفت: حمایت از این دولت به چهار نکته اصلی بستگی دارد: اول؛ تضمین اینکه موضع دولت وی درباره الحشدالشعبی، ابقای آن و عدم ادغام آن چیست زیرا پروژه آمریکایی همچنان پابرجاست و قصد ادغام و از بین بردن الحشد را دارد و این ممکن نیست زیرا ابقای الحشد خواستی مردمی و مورد تأیید مرجعیت است.

وی ادامه داد، دوم اینکه موضع و عملکرد وی از نظر برقراری دوباره امنیت چیست و این نکته مهمی است زیرا اجرای انتخابات بستگی به وضعیت امنیتی دارد خصوصا اینکه تقلب در انتخابات در داخل مراکز رأی‌گیری با تهدید سلاح انجام می‌شود.

خزعلی گفت: نکته سوم توافقنامه با چین است. ما معتقدیم که اقدام دولت سابق در بستن توافق راهبردی با چین یک تصمیم استراتژیک صحیح است. آمریکا می‌خواهد این توافقنامه را به شکست بکشاند؛ چین یک کشور اقتصادی بزرگ است و هماهنگی با آن فرصت‌های بزرگی را برای عراق به وجود خواهد آورد، آمریکا و اتحادیه اروپا نمی‌توانند این نقش را انجام دهند.

وی در پایان گفت: نکته چهارم و اصلی، اجرای تصمیم پارلمان و ملت برای اخراج نیروهای آمریکایی از عراق است. اگر دولت به این چهار نکته متعهد باشد ما از حامیان اصلی آن خواهیم بود و اگر آن را اجرایی نکند ما در گروه مخالفان هستیم.

تابناک

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme