https://telegram.me/empireoflies

نظر احمدی‌مقدم‌ درباره‌ انسداد شبکه‌های‌ اجتماعی

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: سردار اسماعیل احمدی‌مقدم عصر امروز در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه در فرودگاه اردبیل اظهار کرد: البته شورای عالی فضای مجازی باید در این زمینه تصمیم‌گیری نهایی را انجام دهد و به نظر می‌رسد اهتمام جدی بر توسعه فضاهای مجازی با در نظر گرفتن ملاحظات امنیتی وجود دارد و هیچ کس موافق ایجاد محدودیت نابه‌جا نیست.

وی تصریح کرد: برخی وقت‌ها ما در سایه تابلو علائم راهنمایی و رانندگی را پیش‌بینی کرده و موضوعیت آن را می‌فهمیم که در این باب نیز باید یک حریم و محدوده مشخص باشد که قطعاً با تأمین امنیت کامل در این زمینه می‌توان فعالیت‌ها را به شکل مثبت و سازنده انجام داد.

فرمانده نیروی انتظامی گفت:‌ قرار نیست نیروی انتظامی در این زمینه به ایجاد محدودیت بپردازد بلکه این تصمیم شورای عالی فضای مجازی است که در صورت تصمیم‌گیری می‌تواند به توسعه و تقویت این حوزه کمک کنند که البته این کار با تأمین شروط امنیتی انجام می‌شود.

سردار احمدی‌مقدم در بخش دیگری از سخنان خود افزود: ما به هیچ وجه موافق مسدود کردن این‌گونه فعالیت‌ها به ویژه فعالیت فضای مجازی نیستیم ولی معتقدیم باید این اقدامات در بستر ارتباطی مناسب انجام شود که قطعاً پلیس نیز به توسعه آن با حفظ برخی از قوانین و مقررات اقدام می‌کند.

وی در مورد فعالیت گروه‌های انصارالله بیان کرد:‌ ما دغدغه اعضای این گروه را که یک دغدغه دینی و ارزشی‌ است به خوبی می‌فهمیم و برای آن احترام قائل هستیم و داوطلبانه پذیرفتیم تا دغدغه‌های خود را با مرجع انتظامی در میان بگذارند و در این حرکت خود مسیر قانونی را طی کنند.

سردار احمدی‌مقدم اضافه کرد: این گروه می‌تواند در قالب ستاد امر به معروف و نهی از منکر بسیج و نیروی انتظامی فعالیت کند و یا در قالب یک تشکل مردم‌نهاد با کسب مجوز فعالیت داشته باشد تا به کار گروهی خود اقدام کنند که البته کار انفرادی نیز در این زمینه با هیچ مانعی روبه‌رو نیست چرا که امر به معروف و نهی از منکر یکی از فرایض دینی و وظیفه همگانی است تا در این زمینه فعالیت داشته باشند.

کاهش ۱۱ درصدی جرایم در اردبیل بی‌نظیر است

فرمانده ناجا استان اردبیل را یکی از استان‌های مرزی، گردشگرپذیر و پرتردد از نظر مسافرپذیری اعلام کرد و گفت: آرامش و امنیت کامل در این استان با وجود داشتن این شرایط برقرار است و این در سایه مراقبت‌ها و حضور آگاهانه مردم و مسئولان در همه صحنه‌هاست که به کاهش ۱۱ درصدی جرایم و همچنین تصادفات و تلفات منجر شده است.

سردار احمدی‌مقدم افزود: ما همه ساله ارزیابی‌هایمان را از عملکرد استان‌ها و فرماندهی نیروی انتظامی انجام می‌دهیم که در این سفر نیز با جمع‌بندی همه بررسی‌ها به نظر می‌رسد یک وضعیت مناسب و مطلوبی را در حوزه‌های مختلف انتظامی و امنیتی در این استان شاهد هستیم.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: با رفع خلأها و برخی نارسایی‌ها سعی شده تا یک امنیت پایداری را در سطح کشور شاهد باشیم که به یقین ادامه این فرآیند می‌تواند تأثیر مثبتی را در آرامش و امنیت روانی مردم داشته باشد.

سردار احمدی‌مقدم در مورد طرح تابستانی پلیس و افزایش حضور گردشگران در تمام مناطق کشور بیان کرد: با وجود انبوه سفرها در این ایام و توزیع مناسب آن کاهش تصادفات و تلفات رانندگی را در جاده‌های کشور شاهد بودیم.

وی اضافه کرد: با بازگشایی مدارس به صورت عمومی ۳۰ درصد بار ترافیکی شهرها افزایش پیدا می‌کند و به تبع آن افزایش ترددها را نظاره‌گر هستیم اما با تمهیدات پلیس در اولین روز فصل پاییز و بازگشایی مدارس شاهد آن بودیم تا از حجم مشکلات ترافیکی به نسبت سال‌های گذشته کاسته شده که این تدبیر پلیس و همراهی مردم را می‌رساند.

سرقت در کشور کاهش یافته است

فرمانده نیروی انتظامی با یادآوری اینکه سرقت در کشور براساس آخرین آمارها به نسبت سال گذشته کاهش یافته است، گفت: با فعال شدن قرارگاه سرقت در کشور وضعیت کاهندگی را در این حوزه شاهد هستیم و در نقطه مقابل افزایش کشفیات اتفاق افتاده است.

انتهای پیام/فارس

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme