https://telegram.me/empireoflies
نشریه آتلانتیک در مطلبی نوشت آمریکا با تشکیل «گروه اقدام ایران» در وزارت خارجه، در حال طراحی و توسعه مسیری جدید برای تضعیف تهران است.

آتلانتیک: آمریکا در حال طراحی مسیری جدید برای تضعیف ایران است

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغپایگاه اینترنتی نشریه آتلانتیک در مطلبی تحت عنوان «آمریکا در حال طراحی مسیری جدید برای تضعیف ایران است» با اشاره به تشکیل «گروه اقدام ایران» در وزارت امور خارجه آمریکا نوشت: ­۶۵ سال پیش در این هفته، با کودتایی تحت حمایت سازمان جاسوسی آمریکا (سیا)، محمد مصدق، نخست وزیر ایران، سرنگون شد. هدف این کودتا تحکیم توانایی محمدرضا پهلوی بود. روز پنجشنبه، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، ایجاد یک گروه جدید اقدام ایران را اعلام کرد که در چارچوی خروج آمریکا از توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵، سیاست‌های آمریکا را در قبال جمهوری اسلامی ایران هماهنگ می‌کند.

«برایان هوک» که پمپئو او را به عنوان رئیس گروه اقدام ایران منصوب است، این حدس و گمان را رد کرد که ایجاد این گروه جدید در طول هفته‌ای که مصادف با سالگرد کودتا است از تلاش‌های آمریکا برای تغییر حکومت در ایران خبر می‌دهد و به همین دلیل هوک این اتفاق زمانی را فقط یک «هم رویدادی محض» نامید. اما باربارا اسلاوین، مدیر «طرح آینده ایران» در شورای آتلانتیک و منتقد سیاست دولت ترامپ در قبال ایران،  اعلام کرد: «این فقط مثالی از صدای ناشنوای سیاست ایرانِ این دولت است.»

پمپئو در زمان اعلام ایجاد این گروه گفت: «گروه اقدام ایران مسئول هدایت، بررسی و هماهنگی تمامی جنبه‌های فعالیت مرتبط با ایران در وزارت امور خارجه است.»

وی افزود این گروه به طور مستقیم به او گزارش می‌دهد. هوک ضمن امتناع از نام بردن اعضای این گروه تنها گفت: «ما تیمی داریم که دور هم جمع شده‌اند و به وقتش %A

نشریه آتلانتیک در مطلبی نوشت آمریکا با تشکیل «گروه اقدام ایران» در وزارت خارجه، در حال طراحی و توسعه مسیری جدید برای تضعیف تهران است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies
theme