https://telegram.me/empireoflies

VOA درصدد تاسیس تلویزیون برای مردم بلوچستان

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: عرصه رسانه به عنوان رکن چهارم مردم سالاری، از نقشی ویژه در جریان سازی های سیاسی و هدایت افکار عمومی جوامع گذر نموده و یا در حال گذار به سمت و سوی خاص داشته و دارند.

از این منظر رسانه به همان میزان که فرصت است، تهدید نیز قلمداد می گردد؛ زیرا که عالم رسانه مفهوم اراده ملی، حاکمیت سرزمینی و مرزهای جغرافیایی را تعریف و این فرصت را در اختیار دشمن قرار می دهد که بدون به حرکات آوردن قشون خود در امور داخلی دولت هدف، بر سرزمین فکر و عقاید جوامع هدف تاخته و قلوب و اذهان ایشان را به تصرف خویش درآورند؛ بر این اساس شناخت صحیح و کامل از محتوا و نحوه عمل توپخانه رسانه ای دشمن امری به غایت مهم و لازم به بررسی است.

آمریکا به عنوان دولتی که در جمیع امور برای خود قرائتی استثنایی قائل است و خود را ابر قدرت جهان دانسته و به سایر دول از منظر کارت های بازی می نگرد، امروزه در عرصه رسانه شاید به عبارتی قدرتمندین بازیگر صحنه بین الملل قلمداد گردد؛ بازیگری که یکی از مهمترین نقش های آن را شبکه ی جهان و چند زبانه صدای آمریکا (VOA) بر عهده دارد.

صدای آمریکا قدیمی‌ترین رادیو و تلویزیون دولتی ایالات متحده آمریکا است که برای شنوندگان خارج از آمریکا پخش می‌شود و مخاطبان آن مردم آمریکا نیستند.به نوشته سایت ویکی پدیا پیشینه صدای آمریکا به ۱۹۴۲ بر می‌گردد.

امروزه صدای آمریکا (VOA) دارای شبکه های تلویزیون به ۲۵ زبان جهان و شبکه های رادیویی به ۴۶ زبان بین المللی می باشد که این شبکه ها در کنار تنظیم بخش انگلیسی ویژه که بیشتر به اخبار هند، اقیانوسیه و پاره ای از کشورهای آفریقایی با تناسب به معلومات مردمی که از سطح پایین تری نسبت به سایر مردمان مسلط به انگلیسی دارا هستند، حجم قابل توجه-ای از فعالیت رسانه ای ایالات متحده را معلوم و مشخص می سازد.

بخش فارسی رادیویی صدای آمریکا از ۱۳۵۸(۱۹۷۹) شروع به کار کرد. و تا سال ۱۳۹۳ ادامه داشت و  پخش تلویزیونی برنامه‌های فارسی نیز از ۱۳۷۵(۱۹۹۶) ممکن شد.

صدای آمریکا همیشه در صدد بوده تا زمینه فعالیت خود را به اقتضای اهداف سلطه جویانه خود گسترش دهد در همین زمینه شنیده شده اخیرا “باکر”، نماینده جمهوری‌خواه امریکا در نامه‌ای به مدیر اجرایی ارشد شبکه صدای آمریکا خواستار ایجاد سرویس خبری و پخش برنامه برای بلوچ‌های ساکن ایران، پاکستان و افغانستان شده است.

این سیاست صدای آمریکا را با توجه به سابقه ای که این تلویزیون از تفرقه افکنی در منطقه داشته را در راستای کمک به نیرو های جدایی طلب در منطقه بلوچستان ایران دانست.

همچنین باید گفت یکی از معدود مصاحبه هایی که عبدالمالک ریگی سرکرده معدوم گروهک جند الشیطان با رسانه های معاند داشت در سال ۲۰۰۷ با صدای آمریکا بود این تروریست پر حاشیه که خود را ناجی ملت بلوچ می دانست در این شبکه از طرف مجری برنامه به عنوان «رهبر جنبش مقاومت مردمی ایران» نام برده شد.

در سال های اخیر این شبکه همواره سعی نموده به دلیل برخی مشکلات اقتصادی و آب و هوایی که در بسیاری از مناطق ایران و جهان شیوع دارد مردم این منطقه را بر علیه نظام اسلامی بد بین نماید و از طرفی به دلیل گرایش مذهبی متفاوت با اکثریت مردم ایران در پی القا این موضوع می باشد که حکومت در حق مردم استان سیستان و بلوچستان تبعیض قائل شده است.

انتهای پیام/

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: عرصه رسانه به عنوان رکن چهارم مردم سالاری، از نقشی ویژه در جریان سازی های سیاسی و هدایت افکار عمومی جوامع گذر نموده و یا در حال گذار به سمت و سوی خاص داشته و دارند. از این منظر رسانه به همان میزان که فرصت است، تهدید …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme