https://telegram.me/empireoflies

BBC و ترویج اختلاف شیعه و سنی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: «بی‌بی‌سی فارسی» باآنکه همواره تلاش می‌کند در انعکاس اخبار و رویدادها خود را بی‌طرف نشان دهد، اما دیروز طی گزارشی درباره درگیری و اشغال شهر الرمادی عراق توسط تروریست‌های داعش، بار دیگر بر اختلافات مذهبی و شیعه‌هراسی دامن زد.

«سیاوش اردلان» خبرنگار «بی‌بی‌سی فارسی»، طی گزارشی بدون اینکه از کشتار صدها زن و کودکِ اهل شهر الرمادی توسط تروریست‌های داعش ابراز ناراحتی کند، نگرانی خود از اینکه دولت عراق برای پس گرفتن این شهر به شبه‌نظامیان شیعه (نیروهای مردمی) متوسل شده، ابراز نمود.

این خبرنگار «بی‌بی‌سی فارسی» با ادعای اینکه نیروهای مردمی شیعه در آزادسازی شهر تکریت عراق به “چپاول” اموال عمومی این شهر دست زدند، در راستای سیاست‌های خصمانه و اختلاف‌افکنانه رسانه‌های غربی، مدعی شد که در صورت حضور شبه‌نظامیان شیعه در عملیات آزادسازی شهر الرمادی اموال عمومی و خصوصی این شهر نیز به غارت رفته و چپاول می‌شود!

تصویری از گزارش «بی‌بی‌سی فارسی»

تصویری از گزارش «بی‌بی‌سی فارسی»

این رسانه دولت انگلیس، همچنین در راستای تلاش برای ایجاد اختلافات مذهبی در بین ملت‌های منطقه، ادعا کرد در صورت آزادسازی شهر الرمادی عراق توسط شیعیان، مردم این شهر در آینده نگران سنی‌کشی و وقوع جنگ شیعه و سنی هستند!

مشخص نیست خبرنگار «بی‌بی‌سی فارسی» که در لندن ساکن است، چگونه با مردم الرمانی عراق که تاکنون صدها نفر از مردان، زنان و کودکانشان توسط تروریست‌های داعش کشته شده‌ و دیگر ساکنان این شهر نیز از ترس جنایات داعش در شهرهای دیگر آواره و سرگردان هستند، درباره خطر نیروهای مردمی شیعه از جمله «حشد الشعبی» سخن گفته است.

براستی مردمی که توسط تروریست‌های مورد حمایت مستقیم و غیرمستقیم محور غربی-عربی قتل‌عام می‌شوند و هیچ راهی جز فرار برایشان باقی نمانده و در مواجهه با آدمخواران داعش خداخدا می‌کنند تا نیروهای مردمی شیعه به کمکشان بشتابند، چگونه به خبرنگار «بی‌بی‌سی فارسی» اطلاع‌داد‌ه‌اند که نگران جنگ آینده بین شیعیان و اهل‌تسنن هستند؟

مگر کسی که در میان خون غوطه می‌خورد و همه زندگی خود را از دست داده، نگران جنگ موهوم آینده آنهم با هموطنانی است که ده‌ها سال با یکدیگر همچون برادر و یک خانواده زندگی کرده‌اند؟

اینگونه خبررسانی و گزارش‌های مغرضانه توسط «بی‌بی‌سی فارسی» برای نخستین‌بار روی نمی‌دهد و به دفعات شاهد اینگونه اقدامات بی‌بی‌سی و دیگر رسانه‌های بیگانه بوده‌ایم. بی‌بی‌سی و رسانه‌های همسو با انتشار اینگونه خبرها و گزارش‌های جهت‌دار، به دنبال تاثیرگذاری بر روی مخاطب در جهت به‌حقیقت پیوستن رویاهای و آرزوهای خود هستند.

«بی‌بی‌سی فارسی» گزارش خود درباره تحولات الرمادی عراق را با تصاویری از عناصر گروهک تروریستی داعش که در حین آتش‌زدن اماکن عمومی و خصوصی شهر الرمادی شهار «الله اکبر» سر می‌دادند، پایان داد.

گفتنی است، از زمان آغاز بحران در سوریه و عراق و جنایات متعدد تروریست‌ها، «بی‌بی‌سی فارسی» در ادامه سیاست‌های ضداسلامی خود، هنوز تروریست‌های داعش را با عنوان “دولت اسلامی” خطاب می‌کند. این در حالی‌ست که این رسانه وابسته به وزارت امور خارجه انگلیس در جریان انقلاب اخیر مردم یمن، نیروهای انقلابی و مردمی را “شورشی” خطاب می‌کند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. من هم در این چند روز احساس کردم میخوان اختلاف بندازن

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme